• Konferencja (online) Samorządu Uczniowskiego pt. “Nasze Sprawy: Nie daj się pandemii”

• Wynikiem współpracy samorządów uczniowskich, była zorganizowana 20 maja przez IX LO w Gdańsku Konferencja (online) Samorządu Uczniowskiego pt. “Nasze Sprawy: Nie daj się pandemii”. Dzięki zaproszeniu , również nasi uczniowie (klas 6-8) mogli wziąć udział w seminarium, w którym prelegentami byli uczniowie Liceum Ogólnokształcącego nr 9 w Gdańsku. Tematy dotyczyły projektu, ZDROWIA, tak istotnego szczególnie w okresie pandemii. Największym zainteresowanie wśród uczniów cieszyły się wystąpienia na temat: diety jako stylu życia, uzależnień (od substancji psychoaktywnych, gier, komputera i telefonu), faktów i mitów na temat szczepień , sposobów radzenia sobie ze stresem oraz depresji jako choroby cywilizacyjnej. Udział w przedsięwzięciu był znakomitą przestrzenią do edukacji rówieśniczej i wymiany doświadczeń. Na koniec odbył się panel dyskusyjny z ekspertami w ramach podsumowania działań. Uczniowie mogli zdawać pytania prowadzącym prelekcje oraz wraz z nauczycielami kontynuować dyskusje w klasie.

• Spotkanie z Policjantką

• Spotkanie z Policjantką sierż. sztab. Karolina Jędrzejczyk w zeróweczkach

Dzieci poznały pracę policjanta i przypomniały zasady bezpiecznej drogi do szkoły. Uczniowie otrzymali również odblaski.

• Rowerowy maj- trzeci tydzień :)

• I jak tam rowerowicze? Jeździcie wytrwale? Pogoda już nie jest taka łaskawa jak w ubiegłym tygodniu, ale po zdjęciach widzimy, że nie poddajecie się tak łatwo. Brawo Wy!

• Lekcje j. kaszubskiego w oddziale przedszkolnym

• W oddziale przedszkolnym ostatnio gościła p. Sylwia Gneba, nauczycielka języka kaszubskiego.

Dzieci osłuchały się z językiem, wspólnie z Panią śpiewały piosenki oraz dowiedziały się, jak nazywają się kwiaty w języku kaszubskim, które potem pięknie pomalowały. Lekcja języka kaszubskiego bardzo się dzieciom spodobała.

• Rowerowy maj - drugi tydzień :)

• Drugi tydzień Rowerowego Maja za nami. To był prawdziwy RAJ pogodowy i jeżdżenie na rowerze, hulajnodze lub rolkach było czystą przyjemnością. Zobaczymy co przyniesie nowy tydzień. Czy macie nadal energię i ducha rywalizacji? Komu udało się nie opuścić ani jednego dnia aktywności rowerowej?

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z ostatnich dwóch dnia Rowerowego Maja w Jedynce.

• Spotkanie ze strażakami

• "Spotkanie ze strażakami" 7 maja uczniowie klasy 2c, 3a oraz uczący się języka kaszubskiego miały okazję spotkać wyjątkowych gości, a mianowicie dzielnych i odważnych strażaków z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kartuzach.Uczniowie zapoznali się z zawodem i pracą strażaka.Dzieci z wielkim zaciekawieniem wysłuchały i obserwowały strażaków, którzy zaprezentowali sprzęt, który znajduje się w wozie strażackim.Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze. Serdecznie dziękujemy sympatycznym panom strażakom z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kartuzach za poświęcony czas i życzymy im dużo zdrowia, bezpiecznych powrotów z akcji i wiele uśmiechu.

• Zajęcia profilaktyczne w klasach pierwszych

• W minionym tygodniu uczniowie klas pierwszych wzięli udział w zajęciach profilaktycznych "Budowanie miasta z klocków". Ze względu na obostrzenia zajęcia nie były tak rozbudowane jak w ubiegłym roku, ale dzieci były zadowolone i dobrze się bawiły.

• Rowerowy Maj cz.3

• Pierwszy tydzień Rowerowego maja właśnie mija! Gratulujemy tym, którzy wytrzymali i codziennie wsiedli na rower. W weekend możecie odpocząć, ale zachęcamy do jeżdżenia również w soboty i niedziele.

• Rowerowy Maj cz.1

• Rozpoczęliśmy dwudziestodniowe wyzwanie rowerowo- kółkowe :)

Życzymy wytrwałości, pięknej pogody i duuużo zdrowia!

• Zajączek wielkanocny w oddziałach przedszkolnych

• Zajączek wielkanocny, gdy tylko dowiedział się, że oddziały przedszkolne również udają się na nauczanie zdalne szybko przybiegł do Jedynki i zostawił prezenty dla najwspanialszych zerówkowiczów pod słońcem :)

Dzieci, z trzech grup wraz ze swoimi wychowawcami, szukały po szkole wielkanocnych niespodzianek.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji i dziękujemy za piękne i profesjonalne zdjęcia 🌼😍🐣🐰

• Zdalne spotkanie wielkanocne klasy 4a

• Uczniowie klasy 4a wraz z wychowawcą zorganizowali zdalne spotkanie wielkanocne, podczas którego zjedli wspólne śniadanie wielkanocne i wirtualnie podzielili się jajkiem. Obejrzeli także prezentacje o zwyczajach wielkanocnych oraz otrzymali nawet upominki w postaci onlinowych puzzli, wykreślanek malowanek itp. Na załączonych zdjęciach można podziwiać rzeżuchy oraz ozdobne jajka przygotowane przez uczniów.