• Wycieczkowo

• Klasy czwarte oraz klasa 5d Dzień Wiosny obchodzili w Loopy's World, w parku rozrywki ze zjeżdżalniami, ściankami do wspinaczki i trampolinami.

• Hotel dla pszczół w Jedynce

• Nasze pracowite pszczółki z klasy 1c postanowiły zadbać o te pożyteczne owady sadząc na terenie naszej szkoły kwietną łąkę, obok której stanął piękny hotel dla pszczół. Czekamy na pierwszych lokatorów

• It’s time for English!

• Nasza szkoła przystąpiła do innowacyjnego projektu międzyszkolnej współpracy uczniów klas dwujęzycznych. Udział biorą uczniowie czterech szkół: SP nr 143 im. Stefana Starzyńskiego w Warszawie, Zespół Szkół Społecznych im. Małego Księcia w Tarnobrzegu, SP nr 1 w Sokołowie Podlaskim i oczywiście my – Jedynka Kartuzy.

W ramach projektu uczniowie realizują zadania w języku angielskim. Odbyła się wymiana kartek bożonarodzeniowych, filmiki z życzeniami oraz filmiki o naszych miastach i szkołach. W poniedziałek połączyliśmy się online i mogliśmy się w końcu zobaczyć, usłyszeć oraz wspólnie obejrzeć przygotowane prezentacje. Było ekscytująco i inspirująco. A przed nami już kolejne przedsięwzięcia!

• Szczęście na lekcjach matematyki

• Uczniowie klas szóstych korzystają już z wyposażenia, które zakupiliśmy w ramach projektu Laboratoria Przyszłości. Klocki + matematyka = szczęście. O takich lekcjach każdy marzy :) A Pani Bernadeta spełania marzenia uczniów i uczy ich w tak genialny sposób matematyki.

• IVb GOTUJE :)

• Święto Szkoły

• 4 marca obchodziliśmy Święto Szkoły, której patronuje św. Kazimierz. Oprócz zajęć poświęconych historii szkoły, odświętnych strojów, życzeń składanych sobie wzajemnie, wręczone zostały nagrody uczniom klas 0-5, którzy wzięli udział w konkursie literackim oraz plastycznym na "Szkołę marzeń". Starsi uczniowie wzięli udział również w specjalnej mszy świętej poprowadzonej przez naszego katechetę ks. Mariusza.

Życzymy uczniom oraz pracownikom szkoły samych miłych chwil w Jedynce

• Akcja dokarmiania zwierząt

• Zima to trudny czas dla zwierząt leśnych. Dlatego w naszej szkole przeprowadziliśmy zbiórkę karmy. W sobotę wolontariusze Jedynki wraz ze Spółdzielnią Pozytywka udali się do lasu, by zadbać o zwierzęta, a przy okazji dowiedzieć się od leśniczego ciekawostek o życiu zwierząt zimą. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w pomoc mieszkańcom lasu!

• Fizyka doświadczalnie!

• Uczniowie klas VII, jeszcze przed nauczaniem zdalnym, mogli doświadczalnie wyznaczać przyspieszenie swoich ulubionych pojazdów z lat młodzieńczych. Każdy mogł wykazać się precyzją oraz dobrym refleksem podczas wykonywania pomiarów. Na koniec zajeć już poznalismy "a". Brawo:)

• Pomagamy przetrwać mieszkańcom lasu!

• Zima to trudny czas dla zwierząt leśnych. Dlatego w naszej szkole przeprowadziliśmy zbiórkę karmy. W sobotę wolontariusze Jedynki wraz ze Spółdzielnią Pozytywka udali się do lasu, by zadbać o zwierzęta, a przy okazji  dowiedzieć się od leśniczego ciekawostek o życiu zwierząt zimą. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w pomoc mieszkańcom lasu!

• Wyniki konkursu „Poznaję legendy pomorskie”

• Kolejna świetna wiadomość zarówno dla naszych uczennic jak i ich opiekuna i nauczyciela plastyki Pani Iwony Chojnackiej.

W I Wojewódzkim Konkursie Plastycznym „Poznaję legendy pomorskie” Roksana oraz Marta z klas siódmych zajęły dwa najwyższe miejsca.

W kategorii klas VII- VIII
              I miejsce otrzymała Roksana Byczkowska z klasy 7A
              II miejsce otrzymała Marta Wiśniewska z klasy 7D

W tym roku prace zostały wykonane na podstawie zbiorów autorstwa Antoniego Grzędzickiego „Żukowskie legendy” oraz Janusza Mamelskiego „Legendy żukowskie”. Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa nr 1 im. Obrońców Wybrzeża w Żukowie.

Serdecznie gratulujemy!

• Zebrania z rodzicami

• 1. Oddziały przedszkolne - 1 lutego o godz. 17.00 – stacjonarnie – sala gimnastyczna 3 Maja 14
              2. Klasy I – 10 lutego o godz. 16.30 – stacjonarnie – sala gimnastyczna 3 Maja 14 – następnie w salach z wychowawcami
              3. Klasy II – 10 lutego o godz. 16.30 – stacjonarnie – w salach z wychowawcami – następnie o 17.15 w sali gimnastycznej - 3 Maja 14
              4. Klasy III – 3 lutego o godz. 16.30 – stacjonarnie sala gimnastyczna 3 Maja 14 – następnie w salach z wychowawcami
              5. Klasy IV i V – 3 lutego – stacjonarnie:
              • 16.30 – 17.30 – konsultacje indywidualne w salach lekcyjnych (obecni są nauczyciele uczący w tych klasach),
              • 17.30 – 18.30 – spotkanie z dyrektorem w sali gimnastycznej

6. Klasy VI – VIII – 2 lutego – zdalnie od 16.00

PROSIMY O ZACHOWANIE ZASAD BEZPIECZEŃSTWA: MASECZKI, DEZYNFEKACJA RĄK, BEZPIECZNA ODLEGŁOŚĆ.

Jeżeli nastąpią zmiany w rodzaju spotkań z rodzicami (ze stacjonarnego na zdalne) będziemy niezwłocznie Państwa informwoać.

• Wycieczka klas ósmych

• W dniu 14 stycznia uczniowie klasy 8a, 8b i 8dw wzięli udział w fantastycznych zajęciach sportowych w Jumpcity oraz lekcji historii w Muzeum Emigracji w Gdyni.

• II zjazd Młodych Zdolnych

• Drugi zjazd Młodych Zdolnych za nami 99% naszych studentów przybyło w sobotę o wczesnej porze do SP1, żeby pod hasłem przewodnim AKCJA, wziąć udział w kolejnych warsztatach matematyczno- fizycznych, humanistycznych i językowych. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

• Spotkanie noworoczne w klasie Ib

• Był czas na "pogaduchy" z kolegami i koleżankami, wspólny poczęstunek, śpiewanie piosenek o tematyce świątecznej i zimowej. Nie zabrakło tańców oraz zabaw. Nadrabiamy zaległości w kontaktach koleżeńskich