• XIII Powiatowy Konkurs ABC Młodego Ekonomisty

• 80 uczniów z 18 szkół powiatu Kartuskiego zmagało się podczas dzisiejszej rywalizacji w XIII Powiatowym Konkursie ABC Młodego Ekonomisty. I wiecie co? Zdobyliśmy miejsce DRUŻYNOWO. Praca zespołowa Naszą mocną stroną! Bernadka, Laura, Maja, Beniamin, Maksymilian oraz Michał wykazali się znajomością tajników bezrobocia, inflacji, kredytów czy inwestowania na bardzo wysokim poziomie Bezkonkurencyjny okazał się Beniamin Arendt zdobywając miejsce. Ogromne gratulacje! Dla Laury która również uplasowała się w pierwszej dziesiątce nagrodzonych.

• Szkoleniowy weekend dorosłych i młodzieży

• Częste opinie o szkole pojawiające się w mediach: ,,Roszczeniowi rodzice’’, "uczniowie stwarzający problemy’’, "wypaleni nauczyciele’’, "krnąbrna dyrekcja szkoły’’. Czy wyobrażasz sobie przedstawicieli ich wszystkich razem? Co by się stało, gdyby spotkali się przy jednym stole? Czy jest możliwe, by przeżyli ze sobą weekend? To brzmi jak kręcenie telewizyjnego ekstremalnego reality show, choć zdarzyło się naprawdę. W piątkowe popołudnie 14 kwietnia b.r. ponad dwudziestoosobowa grupa ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. św. Kazimierza w Kartuzach pojechała na weekend do hotelu Adler Medica Spa w Zgorzałem. Uczniowie, nauczyciele, rodzice i dyrekcja realizujący projekt ,,Pomorskie z Ukrainą’’ pojechali na dwudniowe warsztaty, których celem było wzajemne wzmacnianie się. Pod okiem znakomitej trenerki Barbary Liedtke- Kątnik przypomnieliśmy sobie, że siła tkwi w zespole, a najważniejsze to wzajemne słuchanie się. Nie sposób oddać atmosfery, klimatu i wzajemnego zaufania, ale uwierzcie na słowo, że było wyjątkowo.

• KARTËSKÔ SKRA dla naszego Zespołu Regionalnego Krosniata

• W piątkowy wieczór w Kartuskim Centrum Kultury mieliśmy przyjemność uczestniczyć w Gali Nagród Burmistrza Kartuz KARTËSKÔ SKRA .W kategorii KULTURA, KARTËSKÔ SKRE, otrzymał nasz Zespół Regionalny Krosniata przy Szkole Podstawowej nr 1 im. św. Kazimierza w Kartuzach- "w roku jubileuszu XX-lecia działalności za różnorodne działania kształtujące wrażliwość dzieci na dziedzictwo kaszubskiej kultury i dające możliwość wszechstronnego rozwoju ich uzdolnień i zainteresowań". Zasłużoną nagrodę odebrały opiekunki zespołu Panie: Anita Richert, Gabriela Werochowska, Elżbieta Brzeska i Teresa Gąska. Z całego serca dziękujemy Wam, drogie Panie, za tyle lat wspaniałej pracy z dziećmi i młodzieżą, za poświęcony czas i dobre serce oraz miłość do tradycji kaszubskiej. Dziękujemy i gratulujemy!