• Wycieczka do Warszawy w dniach 14-16.11.2022 w ramach programu "Poznaj Polskę"

• Prawie 100 uczniów klas młodszych (1-3) wzięło udział w niezapomnianej wycieczce do Warszawy zorganizowanej i dofinansowanej w ramach programu "Poznaj Polskę". Dzieci wraz z opiekunami Honoratą Malc, Iwoną Chojnacką, Martyną Okroj, Sylwią Zakrzacką- Gromnicką, Dorota Gruchała zwiedzili między innymi Powązki, Pałac Kultury I Nauki, Stadion Narodowy, Stare Miasto, Zamek Królewski, Grób Nieznanego Żołnierza, Łazienki Królewskie, a także Centrum Nauki Kopernik oraz Centrum Pieniądza NBP.

• Wycieczka do Krakowa w ramach programu Poznaj Polskę

• W dniach 28 – 30 listopada 2022 r. prawie 100 uczniów klas ósmych wyjechało na wycieczkę do Krakowa dofinansowaną w ramach programu "Poznaj Polskę". Podczas trzech aktywnych dni zwiedzili między innymi Opactwo Benedyktynów w Tyńcu, Kopalnię Soli w Wieliczce, Zamek Królewski, Trakt Królweski, Wawel, Fabrykę Schindlera, Aptekę pod Orłem oraz Kopiec Kościuszki.
              Nie straszna była im zima i długie wędrówki, wszyscy wrócili szczęśliwi i pozytywnie zmęczeni. Dziękujemy również opiekunom za sprawowanie opieki na najwyższym poziomie :) Pani Dianie Sawickiej Dułak, Natalii Licy, Aleksandrze Rodzie, Kamilli Karczewskiej, Ewelinie Hrebasz oraz Patrycji Formeli.

• Koszykówka :)

• Młodziczki młodsze UKS Bat Kartuzy rocznik 2011 po raz ostatni w tym roku we własnej hali rozgrywały mecz ligowy. Do Kartuz przyjechała drużyna Kościerski Klub Sportowy Remus. Od początku spotkania miejscowe objęły prowadzenie i do połowy meczu wysokie prowadzenie ,, bacików'' 30 - 4. W przerwie meczu z ramienia zarządu POZKosz Pan Marcin Korpolewski wręczył nagrodę dla zwyciężczyni plebiscytu na MVP listopada w rozgrywkach POZKosz kartuskiej zawodniczce Martynie Węsiora. Również w kościerskiej drużynie Zblewska Eliza odebrała nagrodę ,, All Stars Team '' do piątki miesiąca. Wielkie gratulacje dla nagrodzonych i ogromne podziękowania dla wszystkich którzy głosowali na Martynę DZIĘKUJEM . Ten miły akcent dodał zawodniczką wiele radości i w drugiej połowie miejscowe odpłaciły się również dobrą grą , by ostatecznie pewnie wygrać 69 - 10.