• FERS

• Projekt

•

Projekt „SZKOŁA WŁĄCZAJĄCA I DOSTRZEGAJĄCA RÓŻNORODNOŚĆ” realizowany przez kadrę Szkoły Podstawowej nr 1 im. św. Kazimierza w Kartuzach odpowiada na kluczowe potrzeby placówki zawarte w Europejskim Planie Rozwoju Szkoły. Dzięki uczestnictwu w programie FERS placówka będzie mogła kontynuować rozwój kompetencji nauczycieli i kadry zarządzającej, a co za tym idzie podniesie się jakość pracy szkoły.

Zaplanowano 15 mobilności dzięki którym nauczyciele, będą mogli kontynuować nadawanie szkole europejskiego wymiaru.

• Pracownicy  zdobędą wiedzę w jaki sposób skutecznie radzić sobie ze stresem i jak zastosować tę strategię.
            • Mobilność Robotics and STEM in education pozwoli znaleźć te narzędzia oraz efektywnie je wykorzystywać w pracy z dziećmi ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.
            • Nauczyciele udoskonalą swoją wiedzą dotyczącą imigrantów i radzenia sobie z traumą wojenną.
            • Mobilność Green Future dostarczy im informacji i narzędzi do skutecznego i ciekawego przekazywania wiedzy na temat zrównoważonego rozwoju.
            • Wyjazd na kurs metodyczny Coaching and Mentoring pozwoli pracownikom w przyszłości wspierać uczniów i kolegów z pracy w realizacji ich postanowień.

Po odbytych mobilnościach uczestnicy podzielą się zdobytą wiedzą poprzez praktyczne działania tj. wprowadzenie jej do swojej pracy, przedstawienie nowych metod Radzie Pedagogicznej , lekcje otwarte, rozprowadzanie broszur i ulotek. Chcielibyśmy, aby projekt zmobilizował pozostałych pracowników do brania udziału w kursach i szkoleniach w przyszłości oraz do wykorzystywania zdobytej wiedzy przez koleżanki i kolegów.