• SMOK PZKosz

• Od września 2022r. na terenie naszej szkoły działa SMOK PZKosz, czyli Szkolny Młodzieżowy Ośrodek Koszykówki Polskiego Związku Koszykówki. Projekt skierowany jest do uczniów klas 1 – 6 z naszej szkoły i nie tylko. Projekt, zorganizowany przez Polski Związek Koszykówki, a finansowany jest ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Gminy Miasta Kartuzy.Program SMOK ma na celu upowszechnianie sportu wśród dzieci i młodzieży oraz rozpropagowanie koszykówki i wprowadzenie w jej tajniki jak najnajwiększej ilości adeptów. PZKosz na mocy porozumienia z gminami w całej Polsce powołał wiele takich ośrodków.W naszej szkole zorganiozowano grupy trenningowe, których zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu, prowadzą je trenerzy Uczniowskiego Klubu Sportowego Bat Kartuzy. Szkoła została wyposażone w sprzęt sportowy niezbędny do treningu m.in piłki do koszykówki, zakupione ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

• Festyn rodzinny w Jedynce

• To była piękna sobota, pełna atrakcji, niespodzianek, zabaw, pyszności. Przede wszystkim był to dzień jednoczący naszą społeczność.

Tutaj tylko zapowiedź fotorelacji, która ukaże się niebawem. Jeszcze przez wiele dni będziemy żyć tym wydarzeniem.

Już teraz dziękujemy za organizację i pomoc każdemu pracownikowi szkoły, przyjaciołom Jedynki, rodzicom oraz sponsorem. A każdemu, któremu udało się dzisiaj zajrzeć do Jedynki dziękujemy za obecność.