• Młodzi Zdolni

Edycja VI

Ogólne założenia projektu

1. VI Edycja Projektu Edukacyjnego Młodzi Zdolni skierowana jest do najzdolniejszej młodzieży klas piątych i szóstych powiatu kartuskiego. W tym roku odbywa się pod hasłem: WITAJCIE W NASZEJ BAJCE.
          2. Dwa dni spotkań to propozycja rozwoju uczniów klas szóstych poprzez ukazanie im interdyscyplinarnych tematów w sposób nieszablonowy i oryginalny, łącząc dziedziny humanistyczne z matematyką, fizyką, językami obcymi, biologią, geografią oraz robotyką i programowaniem.
          3. 60-minutowe spotkania prowadzone będą jedynie w formie warsztatów, dyskusji, prac projektowych, a dzięki aktywizującym metodom pracy (z nastawieniem na pracę w grupach) wszyscy uczestnicy będą mieli możliwość wykazania się wiedzą i umiejętnościami posiadanymi wcześniej oraz tymi, które nabyli w trakcie naszych spotkań.
          4. Program zachęci również uczestników do podejmowania przeróżnych wyzwań i krytycznego myślenia w stosunku do omawianych zagadnień.

Terminy spotkań

23.02.2024 r. - piątek - 16.30- 19.30

24.02.2024 r. - sobota - 9.30- 12.30

Cele

1. Poszerzenie wiedzy i umiejętności ucznia z zakresu literatury, językoznawstwa, nauk przyrodniczych, matematyki, fizyki, języka angielskiego, programowania.

2. Rozwój kompetencji językowych ucznia związanych z nauką języka ojczystego oraz języka obcego (angielskiego)

3. Rozbudzenie w uczniu pasji do przedmiotów humanistycznych, matematyczno-przyrodniczych oraz do języka angielskiego.

Osoby prowadzące zajęcia:

Justyna Wenta i Bernadeta Węsierska- zajęcia matematyczno- fizyczne

Anna Baranowska i Sylwia Laskowska- jezyk angielski

Agata Szulfer- zajęcia biologiczne

Natalia Lica- zajęcia chemiczne

Terminy i zasady naboru

Termin składania aplikacji upływa 16 lutego 2024 r.  Aplikacje dostępne na stronie https://sp1kartuzy.edupage.org/ w zakładce „Młodzi Zdolni” Aplikację składa się drogą elektroniczną (mailową) na adres: jedynka.kartuzy@gmail.com O zakwalifikowaniu się do projektu decyduje kolejność zgłoszeń oraz rzetelnie wypełniony kwestionariusz zapisu. Do projektu przystąpić mogą wszyscy chętni uczniowie klas V i VI szkół podstawowych z powiatu kartuskiego. Uczeń aplikujący wypełnia kwestionariusz zapisu. Jest również możliwość dostarczenia osobiście aplikacji do sekretariatu szkoły na ul. Piłsudskiego 10. Wyniki rekrutacji ogłoszone będą 19 lutego – zakwalifikowani uczestnicy otrzymają informację drogą mailową. Liczba miejsc ograniczona. Maksymalnie w VI Edycji Projektu Młodzi Zdolni może wziąć udział 30 uczniów.