- EDUKACJA OUTDOOROWA W NASZEJ SZKOLE
- STREFA WYCISZENIA
- ZAJĘCIA KULINARNE CZYLI FIŃSKIE „HOME ECONOMY” PO POLSKU
- „OUTDOOR EDUCATION” - CYPR
- PROTOKÓŁ Z PRZEPROWADZONEJ REKRUTACJI UZUPEŁNIAJĄCEJ UCZESTNIKÓW PROJEKTU „SZKOŁA NA MIARĘ EUROPY”
- REGULAMIN REKRUTACJI UZUPEŁNIAJĄCEJ - „ENVIRONMENTAL EDUCATION AND OUTDOOR EDUCATION IN NON-FORMAL SETTINGS”
- „CLIL TECHNOLOGY AND ICT TOOLS FOR TTEACHERS WORKING WITH CLIL”
- „SPECIAL NEEDS CHILDREN” - PRAGA
- „STRUCTURED EDUCATIONAL VISIT TO SCHOOLS/INSTITUTES AND TRAINING SEMINAR IN FINLAND”
- „FLUENCY AND LANGUAGE DEVELOPMENT FOR EDUCATIONAL STAFF” - MALTA
- PRZYGOTOWANIE JĘZYKOWE UCZESTNIKÓW MOBILNOŚCI
- PROTOKÓŁ Z PRZEPROWADZONEJ REKRUTACJI WRAZ Z LISTĄ ZAKWALIFIKOWANYCH UCZESTNIKÓW
- REGULAMIN REKRUTACJI DO MOBILNOŚCI PROJEKTU SZKOŁA NA MIARĘ EUROPY
- PROJEKT SZKOŁA NA MIARĘ EUROPY
- EUROPEJSKI PLAN ROZWOJU SZKOŁY
„STRUCTURED EDUCATIONAL VISIT TO SCHOOLS/INSTITUTES AND TRAINING SEMINAR IN FINLAND”
Kolejna mobilność w ramach ERASMUS+ projekt „Szkoła na miarę Europy” zrealizowana!
Panie: Anna Drewniak-Karcz oraz Kinga Seroczyńska uczestniczyły w kursie „Structured Educational Visit to Schools/Institutes & Training Seminar in Finland”.
- Podczas 7 dniowego pobytu w Finlandii miałyśmy możliwość zapoznania się z istotnymi aspektami fińskiego systemu edukacji. Wizytowałyśmy fińskie szkoły i przedszkole przyglądając się organizacji zajęć i aranżacji przestrzeni dla uczniów. Wzięłyśmy udział w warsztatach związanych z edukacyjnymi i kulturalnymi aspektami fińskiego społeczeństwa, a także odwiedziłyśmy miejsca o znaczeniu naturalnym i historycznym, poszerzając swoją wiedzę w kontekście wielokulturowego bogactwa Europy.– Kinga S.
- Bardzo się cieszę, że mogłam wziąć udział w tym projekcie. Dzięki niemu dowiedziałam się, jak wygląda system edukacji w Finlandii, ale również dzięki rozmowom z pozostałymi uczestnikami dowiedziałam się jak – mniej więcej - wygląda edukacja w innych krajach europejskich. Był to wyjątkowy czas, który w pewien sposób zmienił moje podejście do edukacji. Spotkania z ludźmi z wielu różnych krajów było bardzo pozytywnym przeżyciem, dzięki wymianie adresów mailowych, nr telefonów z niektórymi osobami pozostajemy w kontakcie. Dzięki temu, że spotkali się zaangażowani entuzjaści, otwarci i gotowi do działania nauczyciele, nasze dyskusje, rozmowy, prezentacje, porównanie funkcjonowania szkół, były niezwykłym doświadczeniem.
Nie można jednak pozostać obojętnym na aspekty kulturowe wyjazdu. Pogoda i sam klimat Finlandii nie zachęcał do eksplorowania, ale udało nam się wydobyć 😉 ukryte pokłady energii do zwiedzenia tego pięknego miejsca. – A. Drewniak- Karcz
- Niezwykłe doświadczenie móc w gronie nauczycieli z 16 krajów Unii Europejskiej wziąć udział w dyskusji o edukacji. Cieszę się, że mogłam dołączyć do rodziny ERASMUSA. – Kinga S.
- Ten wyjazd był nie tylko okazją do poznania szkół/systemu edukacji w Finlandii, zgłębienia aspektów kulturowych i historycznych kraju, ale także doskonałą lekcją życia. - A. Drewniak- Karcz