„My czytamy Sienkiewicza”
Pod takim hasłem w ubiegły piątek w Zespole Kształcenia i Wychowania w Dzierżążnie odbył się Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Henryku Sienkiewiczu. Wzięło w nim udział 9 szkół podstawowych powiatu kartuskiego. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy Vb, Jagna Bela i Ania Krakowska. Dziewczyny spisały się znakomicie i zajęły zaszczytne 3 miejsce. Gratulujemy!!!
Awans do finału w Lotos Cup 2014
W czwartek, 8 maja na obiektach Cartusii 1923 Kartuzy odbyły się gminne eliminacje do turnieju Lotos Junior Cup 2014. Organizatorem tych eliminacji była Cartusia 1923 Kartuzy. W eliminacjach tych wzięły udział szkoły z gminy Kartuzy, które wyraziły wolę przystąpienia do tego Turnieju.
W czwartkowym turnieju pierwsze miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 1 im. Św. Kazimierza w Kartuzach, a drugie Szkoła Podstawowa w Dzierżążnie i te dwie drużyny awansowały do turnieju powiatowego. Najlepszym strzelcem turnieju został Michał Formella z dorobkiem 5 bramek z SP nr 1 a najlepszym bramkarzem Szymon Szymikowski z SP nr 5. Pozostałe wyniki i klasyfikacja drużyn poniżej :
Eliminacje LOTOS CUP :
SP-1 - SP Dzierżążno 3:0
SP-2 - SP -5 1:2SP -1 - SP-2 4 :0
SP Dzierżążno- SP-5 2 :1
SP-1 -SP-5 6 :0
SP Dzierżążno -SP-2 5 :0
Klasyfikacja po turnieju :
1. Szkoła Podstawowa Nr 1 3 9 13-0
2. Szkoła Podstawowa Dzierżążno 3 6 7-4
3. Szkoła Podstawowa Nr 5 3 3 3-8
4. Szkoła Podstawowa Nr 2 3 0 1-11
Najlepszy bramkarz : Szymon Szymikowski z SP nr 5
Król strzelców : Michał Formella 5 bramek z SP nr 1
Gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnym etapie.
Rusza program: ,,Szkoła daje więcej''!
Już w tym tygodniu rozpoczną się pierwsze, bezpłatne zajęcia z szybkiego czytania dla uczniów naszej szkoły. W pierwszym etapie, który odbywać się będzie w maju i czerwcu weźmie udział 50 uczniów z klas VI i Va. Zostali oni podzieleni na 5 – 10 osobowych grup.
Celem zajęć jest podwyższenie tempa czytania przy jednoczesnym zwiększeniu stopnia zrozumienia czytanego tekstu; eliminacja błędów i złych nawyków czytelniczych; nauczenie uczestników technik pamięciowych i sposobów efektywnego uczenia się, nauczenie technik koncentracji uwagi.
Zakres zajęć ma umożliwić nabycie wiadomości i umiejętności przez uczestników tych zajęć, w następujących obszarach:
1) techniki podnoszące tempo czytania,
2) techniki koncentracji uwagi,
3) techniki pamięciowe,
4) notowanie metodą map Myśli, skuteczne nawyki efektywnej nauki,
5) żonglowanie.
Zajęcia realizowane są w ramach projektu „Szkoła daje więcej – zajęcia rozwijające dla uczniów ze szkół podstawowych Gminy Kartuzy” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej - Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki Priorytet IX Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach, Działanie 9.1 Wyrównywanie szans edukacyjnych i zapewnienie wysokiej jakości usług edukacyjnych świadczonych w systemie oświaty, Poddziałanie 9.1.2 Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów z grup o utrudnionym dostępie do edukacji oraz zmniejszania różnic w jakości usług edukacyjnych.
Kolejne zajęcia w ramach projektu ,,Szkoła daje więcej’’ realizowane będą w nowym roku szkolnym.
Jest pierwsza część nowego Elementarza
17 kwietnia ukazała się pierwsza część zapowiadanego podręcznika do klasy I. Oto jak prezentuje go Minister Edukacji Narodowej Joanna Kluzik - Rostkowska: ,,Ma 96 stron. Jest mądrze i ciekawie napisany, kolorowy i na wiele lat. Przedstawiam Państwu „Nasz elementarz”, pierwszą część darmowego podręcznika dla pierwszoklasistów. Jego twórcami są ekspertki w zakresie edukacji wczesnoszkolnej, Panie Maria Lorek – główna autorka, i Lidia Wollman, która odpowiada za część poświęconą edukacji przyrodniczej.''
Nauczycieli, rodziców i uczniów zapraszamy do zapoznania się z specjalną stroną internetową MEN i nowym opracowaniem:
III miejsce Jedynki w województwie w zapasach
Reprezentanci kartuskich szkół podstawowych - w tym uczniowie Jedynki - walczyli w zawodach zapaśniczych w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Na starcie stanęło 87 zapaśników i zapaśniczek z 25 szkół województwa pomorskiego.
Uczniowie z Szkoły Podstawowej nr 1 im. św. Kazimierza w Kartuzach, na co dzień trenujący w GKS Cartusia Kartuzy zaprezentowali się bardzo dobrze. Na podium w klasyfikacji generalnej szkół podstawowych uplasowali się na 3 miejscu. Trenerami zawodników są Dobka Marcin i Bartłomiej Pryczkowski.
Wyniki poszczególnych kategorii wiekowych i wagowych:
Kategoria – MINI ZAPASY
Kat. 27 kg.
I miejsce – Dera Leon , SP nr 1 Kartuzy
Kat. 30 kg.
I miejsce – Wolski Noe, SP nr 1 Kartuzy
Kat. 41 kg.
I miejsce – Stromski Eryk , SP nr 1 Kartuzy
Kategoria – MŁODZIK
Kat. 32 kg.
I miejsce – Wolski Natan, SP nr 1 Kartuzy
Kat. 47 kg.
III miejsce – Bigus Igor , SP nr 1 Kartuzy
Kat. 53 kg.
III miejsce – Szynszecki Dawid , SP nr 1 Kartuzy
Gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych zawodach.
Pomóż uczniom wygrać nagrody i ocalić ziemię!
W najbliższą środę, 7 maja w godzinach 7.30 – 14.00 w naszej szkole odbędzie się zbiórka używanej odzieży, zabawek, artykułów szkolnych itp.
30 kwietnia dzieci uczestniczyły w prelekcji na temat Programu Recyklingu i otrzymały stosowne ulotki informacyjne. Uczniowie Jedynki od dłuższego czasu segregują już odpady, a teraz mają okazję wziąć udział w kolejnej akcji ekologicznej. Zachęcamy rodziców do włączenia się w to zadanie.
Lokalny Program Recyklingu Odzieży powstał z myślą o propagowaniu wiedzy na temat ochrony środowiska. Jednym z celów programu jest budowanie społecznej świadomości ekologicznej. W związku z wejściem w życie nowych przepisów, wszyscy uczymy się „stawiać” pierwsze kroki w prowadzeniu selektywnej zbiórki odpadów. Często zużyta i niepotrzebna nam już odzież może zostać przekazana podczas zbiórek w szkołach w ramach Lokalnego Programu Recyklingu Odzieży.
Lokalny Program Recyklingu Odzieży to odpowiedź na ogólnoświatowe potrzeby w zakresie rozwoju zachowań ekologicznych. Biorąc udział w zbiórkach odzieży w Twojej szkole w ramach LPRO + chronisz przyrodę i pomagasz innym. Segregowanie odpadów to we współczesnym świecie konieczność i obowiązek każdego z nas. Uczymy się do jakich pojemników wyrzucać plastik, szkło czy papier, ale wciąż niewiele wiemy na temat tego co zrobić z niepotrzebną odzieżą.
Ubrania i tekstylia wyrzucone na śmietnik, będą się rozkładać na wysypisku przez niemal 50 lat, a przecież mogą zostać użyte ponownie lub zostać przetworzone na włókna, z których w dalszym etapie powstaną nowe produkty. Pamiętajmy nadto, że w ubogich krajach Afryki i Azji wiele osób czeka na ubrania, które my wyrzucamy. W Polsce jest ponad 1000 czynnych wysypisk, które stale się powiększają.
Gdyby połączyć je wszystkie, to utworzyłyby góry wielkości Tatr. Te gigantyczne sterty śmieci będą rozkładały się przez setki lat. Najlepszym sposobem ochrony środowiska jest recykling, czyli odzysk odpadów prowadzący do ich ponownego użycia. Zrób porządek w swoje szafie – wybierz zużyte, niepotrzebne już ubrania i zabierz je do szkoły, aby przekazać na zbiórce w ramach Lokalnego Programu Recyklingu Odzieży.
Zbiórka w naszej szkole odbędzie się w środę – 7 maja od godz.7.30 – 14.00. Przy sali gimnastycznej zostanie podstawiony samochód, do którego będzie można oddawać worki z używanymi:
- odzieżą,
- tekstyliami,
- obuwiem,
- paskami,
- zabawkami,
- artykułami szkolnymi.
Oddając worek należy podać klasę, do której uczęszcza dziecko, by brać udział w konkursie. Klasa, która zbierze najwięcej kg w województwie otrzyma rowery i inne nagrody.
Więcej szczegółów o organizatorach akcji na stronie internetowej: http://fundacjadar.com.pl/?strona-glowna,1
Znakomity wynik w finale wojewódzkim!
11 kwietnia na stadionie Arki Gdynia odbył się wojewódzki finał XIV Turnieju „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku” w kategorii U-10. Do rywalizacji przystąpiło 20 zespołów chłopców – zwycięzców etapu powiatowego województwa pomorskiego. Powiat kartuski reprezentowała drużyna z Szkoły Podstawowej nr 1 im. Św. Kazimierza w Kartuzach. Trenerem chłopaków jest pan Paweł Pytka.
Już sam awans do finału wojewódzkiego był nie lada sukcesem. Podczas turnieju wylosowaliśmy wymagającą grupę . Znalazły się w niej ekipy z: Człuchowa, Dzierzgonia i Sztutowa.
W pierwszym spotkaniu Jedynka zagrała z Człuchowem. Mecz był bardzo wyrównany, a prowadzenie zmieniało się jak w kalejdoskopie. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 2:2. W kolejnym spotkaniu, z jednym z faworytów grupy , nasi chłopcy zagrali koncertowo. Składne akcie, ambicja i skuteczność sprawiły, że reprezentacja Kartuz wygrała z Dzierzgoniem 4:1. W ostatnim meczu z Sztutowem, nie było wątpliwości, kto jest lepszy. Wynik 9:1 dla Jedynki mówi wszystko. W dodatku trener w drugiej połowie dał odpocząć liderom drużyny.
Po rozegraniu meczów grupowych awansowaliśmy do 8 najlepszych drużyn w województwie. W ćwierćfinale, z Dąbrową, decydująca okazała się pierwsza połowa, w której straciliśmy 3 bramki. Choć chłopcy ambitnie walczyli do końca, wynik nie uległ zmianie. Przegraliśmy 0:3 i ostatecznie zajęliśmy miejsca 5-8.
Dzieci z rąk prezesa OZPN otrzymały medale i nagrody.
To ogromny sukces uczniów Jedynki, trenera, rodziców i Stowarzyszenia Przyjaciół Jedynki, które prowadzi Szkółkę Piłkarską ,,Jedyneczka’’. Gratulujemy!
Zdjęcia z turnieju finałowego:
oraz na facebooku:
Krôsniăta na Jarmarku Wielkanocnym w Gdańsku
Tydzień przed Wielką Nocą, 12 kwietnia 2014 r., na Targu Węglowym w Gdańsku odbył się Pomorski Jarmark Wielkanocny. W pawilonie wystawienniczym znalazły się stoiska świąteczne, a na scenie prezentowali się artyści z całego Pomorza. Była to doskonała okazja, by poczuć wielkanocny klimat i smak tradycyjnych potraw kuchni pomorskiej.
Dzień przed Niedzielą Palmową to idealny moment na spotkanie z tradycją i kulturą Pomorza. Na Jarmarku, na zaproszenie Marszałka Województwa Pomorskiego Mieczysława Struka, wystąpił Zespół Regionalny Krôsniăta z Szkoły Podstawowej nr 1 im. Św. Kazimierza w Kartuzach. Zaprezentowany program wzbudził aplauz licznie zgromadzonej publiczności, a sesjom fotograficznym z małymi artystami nie było końca.
Znany artysta estradowy i satyryk Paweł Konjo Konnak bawił publiczność i przeprowadził atrakcyjne zabawy i konkursy. Oprócz Krôsniăt z Jedynki, muzyczną oprawę imprezy zapewniały także inne zespoły ludowe: Kociewski Zespół Regionalny Burczybas z Gniewu, Regionalny Zespół Pieśni i Tańca Bazuny im. Aleksandra Tomaczkowskiego z Żukowa, zespół Czerninianki z Czernina i Zespół Pieśni i Tańca Gminy Pruszcz Gdański Jagódki.
Dzieci oprócz udziału w Jarmarku udały się także na spacer ul. Długą na spotkanie z Neptunem.
Klimat występu oddają zdjęcia w Albumie Fotograficznym:
Kolorowa ortografia
W piątek 11 kwietnia w naszej szkole odbył się I Turniej „Kolorowa Ortografia”. Do zabawy i współzawodnictwa przystąpiły trzyosobowe drużyny z klas II. Zmagania rozpoczęły się od wspólnego „malowania dyktanda”.
Następnie drużyny wzięły udział w sześciu konkurencjach, których głównym celem było określenie prawidłowej pisowni w wyrazach z trudnościami ortograficznymi: „ó”, „u”, „rz”, „ż”, „h”, „ch” oraz wyjątkami „sz”. Rywalizacja miała charakter zabawowy. Zawodnicy m.in. „łowili ryby”, układali ortopuzzle i wyrazy z trudnościami na półeczkach oraz sortowali je w pudełkach.
Choć była to tylko zabawa, to i tak rywalizacja była zacięta. Ostatecznie I miejsce zdobyła drużyna z klasy IIb, II miejsce drużyna z klasy II a i III miejsce drużyna z klasy II c. Różnice punktowe między drużynami były niewielkie.
Turniej przygotowały: Elżbieta Cyganek i Dorota Ostoja-Lniska.
Zdjęcia z turnieju można obejrzeć w Albumie Fotograficznym:
Sprawdzian kompetencji trzecioklasistów
Dziś sprawdzian komptetencji dla dzieci klas III. Test odbywa się w szkołach, które zgłosiły się do programu. Jedynka od wielu lat korzysta z diagnozy zewnętrznej prowadzonej przez OPERON. W tym roku do testu w naszej szkole przystąpiło 79 uczniów klas III. Uczniowie mają po 45 minut na każdy z testów - z języka polskiego i matematyki.
Jednak najpierw uczniowie obejrzeli film terapeutyczny. Jego głównym bohaterem jest Bratek, który pokazuje dzieciom skuteczne sposoby na opanowanie lęku i wzbudza w nich poczucie siły oraz gotowość do wykonania zadania.
Ogólnopolski Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty kończy pierwszy etap edukacji, jest jego podsumowaniem. Dostarcza informacji o pracy szkoły, nauczycieli i uczniów. Jest źródłem wiedzy o tym, które umiejętności uczniowie już dobrze opanowali, a nad którymi warto jeszcze popracować. Uzyskane dane, porównane z wynikami sprawdzianu po szóstej klasie, pozwolą stwierdzić, czy potencjał ucznia został odpowiednio wykorzystany. Zatem wyniki sprawdzianu odnoszą się do wielu obszarów i mogą być wykorzystywane w różny sposób.
Plan rekolekcji wielkopostnych
W dniach 7-9 kwietnia odbędą się w naszej szkole rekolekcje wielkopostne. W porozumieniu z proboszczem parafii p.w. św. Kazimierza w Kartuzach program rekolekcji został tak opracowany, by uczniowie mieli możliwość uczestniczenia w ćwiczeniach duchowych, jak też zajęciach edukacyjno - wychowawczych. Obiady dla dzieci wydawane będą od godz. 11.30. Opieka świetlicowa odbywa się zgodnie z planem.
Niżej publikujemy plan szczegółowy, z którym wychowawcy zapoznali uczniów.
- Klasy 0 – I
- 8:00 – 9:50 zajęcia z wychowawcami
- 10:00 – 11:30 rekolekcje – mała sala
- Klasy II - III
8:00 – 9:30 rekolekcje – mała sala
9.50 – 11.35 zajęcia wg poniższego planu
DZIEŃ
Lp
Kl. II a
Kl. II b
Kl. II c
Kl. III a
Kl. III b
Kl. III c
7.04
3.
4.
eduk. wcz. 39
eduk. wcz. 39
eduk. wcz. 41
eduk. wcz. 41
eduk. wcz. 65
eduk. wcz. 65
eduk. wcz. 40
eduk. wcz. 40
eduk. wcz. 37
eduk. wcz. 37
eduk. wcz. 38
eduk. wcz. 38
8.04
3.
4.
eduk. wcz. 39
eduk. wcz. 39
eduk. wcz. 65
eduk. wcz. 65
eduk. wcz. 41
eduk. wcz. 41
eduk. wcz. 40
eduk. wcz. 40
eduk. wcz. 38
eduk. wcz. 38
eduk. wcz. 37
eduk. wcz. 37
9.04
3.
4.
eduk. wcz. 39
eduk. wcz. 39
eduk. wcz. 41
eduk. wcz. 41
eduk. wcz. 65
eduk. wcz. 65
eduk. wcz. 40
eduk. wcz. 40
eduk. wcz. 37
eduk. wcz. 37
eduk. wcz. 38
eduk. wcz. 38
- Klasy IV – VI
8:00 – 9:40 zajęcia wg poniższego planu
DZIEŃ
Lp
Kl. IV a
Kl. IV b
Kl. IV c
Kl. V a
Kl. V b
Kl. V c
Kl. VI a
Kl. VI b
7.04
1.
2.
j. polski
matem.
muzyka
j. polski
przyroda
muzyka
j. polski
matem.
matem.
j. polski
j. ang. AD
historia
wf
wf
historia
przyroda
8.04
1.
2.
matem
przyroda
przyroda
zaj. tech.
zaj. tech.
matem.
wf
wf
j. polski
j. ang.
matem.
j. polski
j. polski
matem.
j. ang. AD
j. polski
9.04
1.
2.
muzyka
j. polski
wf
matem.
matem.
j. polski
historia.
j. niem.
matem.
j. ang.
j. polski
przyroda
wf
wf
j. polski
matem.
- 10:00 – 11:30 rekolekcje – kościół
- Klasy 0 – I
Jesteśmy MISTRZAMI POWIATU!
18 marca, w Gowidlinie, odbył się finał powiatowy piłki nożnej w ramach cyklu: „Z podwórka na stadion o puchar Tymbarku” w kategorii wiekowej U-10 (chłopcy do lat 10). Wśród 12 najlepszych drużyn powiatu kartuskiego piłkarze Szkoły Podstawowej nr 1 im. św. Kazimierza w Kartuzach okazali się bezkonkurencyjni: bez porażki wygrali zawody i awansowali do finału wojewódzkiego, który odbędzie się 11 kwietnia w Gdyni. Trenerem chłopaków jest pan Mateusz Cyman, a wcześniej pan Paweł Pytka. Gratulujemy!
Zdjęcia z turnieju na stronie: TURNIEJ TYMBARKU W GOWIDLINIE
Rewelacyjny projekt dla uczniów!
Ponad 4 mln zł powędruje do 12 szkół podstawowych Gminy Kartuzy na dodatkowe zajęcia i pomoce naukowe. To efekt projektu „Szkoła daje więcej. Zajęcia rozwijające dla uczniów szkół podstawowych Gminy Kartuzy”, który Gmina realizować będzie w latach 2014-2015.
Warto podkreślić, że uzyskane wsparcie pochodzi z projektu realizowanego w trybie konkursowym ze środków unijnych Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. To największe dofinansowanie unijne w historii projektów oświatowych w gminie Kartuzy.
Kilka tysięcy dodatkowych godzin przewidziano na zajęcia ogólnorozwojowe m.in. z technik szybkiego czytania. Oprócz tego uczniowie szkół podstawowych będą mieli możliwość wzięcia udziału w dodatkowych zajęciach z j. angielskiego, j. niemieckiego czy gimnastyki korekcyjnej. Zapewniona zostanie również opieka logopedyczna. Dodatkową atrakcją będą zajęcia sportowe rozwijające zainteresowania i pasje. Nie zabraknie też zajęć wspierających umiejętności matematyczne, m.in. poprzez naukę gry w szachy.
To jednak jeszcze nie wszystko. W trakcie realizacji projektu w każdej szkole odbędzie się piknik naukowy z okazji święta nauki. Dodatkowo 144 uczniów wraz z 12 nauczycielami skorzysta z obozów językowych.
Na tym nie kończą się dobre wiadomości. Dzięki funduszom unijnym szkoły wzbogaca się także o nowy sprzęt. Każda placówka otrzyma zestaw, w którego skład wejdą: tablica multimedialna, projektor, wizualizer, laptop oraz komputer stacjonarny.
Szkoły wyposażone zostaną także w system ułatwiający prowadzenie zajęć z języków obcych . W jego skład wejdą m. in. zestawy słuchawek z mikrofonem wraz z oprogramowaniem. Zakupione zostaną także inne pomoce dydaktyczne.
Projektem objęte są: Szkoła Podstawowa nr 1 im. św. Kazimierza w Kartuzach, Szkoła Podstawowa nr 2 w Kartuzach, Szkoła Podstawowa nr 5 w Kartuzach oraz szkoły podstawowe w Staniszewie, Mirachowie, Kolonii, Dzierżążnie, Brodnicy Górnej, Kiełpinie, Grzybnie, Prokowie i Łapalicach.
Szczegółowe informacje dotyczące realizacji projektu w naszej szkole zostaną przekazane na zebraniu rodziców w dniu 20 marca 2014 r. Rodziców uczniów klas I-III zapraszamy na godz. 16.00, a klas IV – VI na 17.00.
Druki dokumentów i informacje o projekcie będą regularnie umieszczane na stronie Biuletynu Informacji Publicznej:
Sprawdzian klas VI i dzień wolny
1 kwietnia br. o godz. 9.00 odbędzie się sprawdzian dla uczniów klas VI. Jest to egzamin powszechny i obowiązkowy dla dzieci kończących szkołę podstawową. Sprawdzian rozpoczyna się punktualnie o godzinie wyznaczonej przez dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej i trwa 60 minut. Dla pozostałych uczniów szkoły dzień 1 kwietnia jest dniem wolnym od zajęć dydaktyczno – wychowawczych.
Igor Gonera na podium konkursu recytatorskiego
W zakończonych dziś eliminacjach Gminnych XXXI Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Polskiej udział wzięli zwycięzcy eliminacji szkolnych. Jedynkę godnie reprezentowali: w kategorii klas I-III Agnieszka Bielewicz i Ignacy Skrok, a w kategorii klas IV – VI Marta Lemańczyk i Igor Gonera.
Jury w składzie:
1. Zbigniew Jankowski
2. Jolanta Zaworska
3. Jarosław Tyrański
oceniało dobór repertuaru, interpretacje tekstu, kulturę słowa i ogólny wyraz artystyczny. Po przesłuchaniu wszystkich recytatorów, jury postanowiło przyznać III miejsce Igorowi Gonera z klasy IVc. Gratulujemy!
Jedynka w finale powiatowym Tymbarka
Reprezentanci naszej szkoły rozegrali pierwsze zawody eliminacyjne w piłce nożnej w ramach Turnieju o Puchar Tymbarka w kategorii wiekowej U-12. Zawody zostały rozegrane 11 marca w Sierakowicach. Debiut okazał się bardzo dobry. Nasi chłopcy wygrali 3 spotkania i razem z szkołą z Gowidlina awansowali do finału powiatowego, który odbędzie się 18 marca w Sierakowicach. Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia.
Oto komplet wyników z udziałem reprezentacji Jedynki:
Kolejność w turnieju:
Szkoła
wynik
SP NR 1 KARTUZY - SP GOWIDLINO
2:3
SP NR 1 KARTUZY – SP DZIERŻĄZNO
2:0
SP NR 1 KARTUZY - SP KOLONIA
6:0
SP NR 1 KARTUZY – SP MOJUSZ
15:0
99 urodziny Jedynki
4 marca br. odbyły się uroczystości z okazji święta patrona szkoły - św. Kazimierza. Tegoroczne obchody miały bardzo podniosły charakter. Gościliśmy znakomitych gości: wizytatora Pomorskiego Kuratorium Oświaty Delegatury w Kościerzynie - Halinę Knapińską, zastępcę przewodniczącego Rady Miejskiej w Kartuzach - Leszka Przewoskiego, zastępcę komendanta KP PSP w Kartuzach - Mariana Kwidzińskiego i przewodniczącą Rady Rodziców - Agnieszkę Lemańczyk.
Fotorelacja z uroczystości w ALBUMIE FOTOGRAFICZNYM:
lub na FACEBOOKU SZKOŁY:
Laureaci Szkolnego Konkursu Recytatorskiego
25 lutego odbył się w Jedynce Szkolny Konkurs Recytatorski Poezji i Prozy Polskiej. W konkursie wzięło udział 33 uczniów. Komisja podkreśla, że w tym roku poziom był wyjątkowo wyrównany. Najlepsi uczestnicy oprócz dyplomów i nagród książkowych otrzymali również prawo do reprezentowania naszej szkoły w konkursie na etapie gminnym, który odbędzie się na początku marca. Komisja przyznała następujące miejsca i wyróżnienia:
Klasy I - III:
- I miejsce - Agnieszka Bielewicz
- II miejsce - Ignacy Skrok
- III miejsce - Miron Łajming i Wiktor Kobiela
- wyróżnienia - Kevin Adamczyk, Antonina Golanko, Urszula Waligóra
Klasy IV - VI:
- I miejsce - Igor Gonera
- II miejsce - Marta Lemańczyk
- III miejsce - Wiktoria Wydrowska
- wyróżnienia - Wiktoria Lisiewicz, Zosia Golanko
Recytacje oceniała komisja w składzie: p. Paweł Pytka, p. Magdalena Izdebska, p. Barbara Kuręda oraz p. Sylwia Wysocka.
Wręczenie nagród laureatom nastąpi podczas uroczystości z okazji święta patrona szkoły - św. Kazimierza, które odbędą się 4 marca. Gratulujemy!
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Październik 2024
- Czerwiec 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Wszystkie