• Warsztaty MAKRAMY w klasach pierwszych

• W ostatnim tygodniu uczniowie klas pierwszych wzięli udział w warsztatach makramy. Pod czujnym okiem prowadzącej, Pani Joanny, wykonały wspaniałe lampiony na Dzień Matki. Trzeba przyznać, że kreatywność naszych uczniów jest nieograniczona.

• Wyniki konkursu AK80 - Największa Podziemna Armia Europy

• Nasz uczeń klasy IIId, Gabriel Byczkowski, zajął III miejsce w konkursie zorganizowanym przez IPN w Gdańsku "AK80 - Największa Podziemna Armia Europy". Do jury wpłynęło blisko 300 prac, udział wzięły dzieci i młodzież z placówek przedszkolnych i szkół z całej Polski. Konkurs był objęty Narodowym Patronatem Prezydenta RP. Gabrielu gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

• Urodzinowo Dyrektorowo :)

• Sto lat, sto lat!!! Wczoraj świętowaliśmy wyjątkowe urodziny Pana Dyrektora- Dariusza Zalewksiego. Życzeń, śpiewów i niespodzianek było co niemiara. Według naszej oceny Dyrektor był zadowolony, zaskoczony i wzruszony, a przecież o to chodzi w świętowaniu takiej rocznicy urodzin.Życzymy pięknych dalszych lat życia wśród dobrych, życzliwych ludzi i wspaniałych uczniów Jedynki. Sto lat w Jedynce Panie Dyrektorze :)

• Kolejny tydzień Rowerowego Maja!

• Kręcimy kilometry i wytrwale jeździmy do szkoły i z powrotem do domku na rowerze, hulajnodze a nawet rolkach. Już drugi rok nakręcamy się pozytywnie aktywnością fizyczną i duchem zdrowej rywalizacji.

• Mamy zwycięzców konkursu ortograficznego o złote pióro Dyrektora Szkoły!

• Zgodnie z tradycją naszej szkoły kolejny raz odbył się konkurs ortograficzny ,,O Złote Pióro Dyrektora Szkoły". Wzięło w nim udział 39 uczniów, którzy reprezentowali swoje klasy.

Laureatem w kl. 4-5 został Wojciech Sokołowski z kl. 5c, a laureatką w kl. 6-8 Antonina Kreft z kl. 8c.

Wyróżnienia otrzymali: Anna Rutkowska z kl. 4b, Angelika Miotk z kl. 5b, Julia Koszałka z kl. 5c, Antonina Płotka z kl. 7c, Hanna Grzenia z kl. 8a, Jan Jetkowski z kl. 8d. Gratulujemy wszystkim uczestnikom, którzy zmagali się z piękną, ale niełatwą polszczyzną. Życzymy sukcesów w przyszłym roku szkolnym.

• Szkolny Konkurs Ekologiczno-Informatyczny

• Niedawno w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Ekologiczno-Informatyczny, który polegał na nagraniu filmiku/zrobieniu prezentacji na temat tego "Jak dbamy o środowisko?". Uczniowie biorący udział w konkursie wykazali się bardzo dobra znajomością programów komputerowych, a także ogromną wiedzą na temat ekologii i tego w jaki sposób o nią dbać. Otrzymane prace były niesamowite i ciężko było zdecydować, które są najlepsze. Jednak zgodnie z wytycznymi, komisja konkursowa dokonała oceny prac: pierwsze miejsce zajął uczeń klasy 4a Finn Harrington, drugie miejsce zajęła para uczennic z klasy 7c Agata Arent i Milena Złoch, trzecie miejsce ex aequo zajęła uczennica klasy 4b Anna Rutkowska oraz Daniel Lidzbarski z klasy 7b Zwycięzcom oczywiście gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

• Wycieczka klas pierwszych do Hevelianum w Gdańsku

• Podczas warsztatów uczniowie poznali niezwykłe właściwości niektórych substancji, wspólnie przeprowadzali ciekawe doświadczenia. Budowali również niesamowite konstrukcje z ogromnych klocków zagłębiając się w tajniki inżynierii. Uczniowie oglądali cudowną wystawę, dzięki której mogli wybrać się w podróż dookoła świata.

• Konkursu Piosenki Angielskiej ”Let's get loud"

• 9 maja w budynku przy ulicy Piłsudskiego odbyły się szkolne eliminacje do Powiatowego Konkursu Piosenki Angielskiej ”Let's get loud". Wśród bogatego repertuaru mogliśmy usłyszeć m.im.utwór : Adele, Etha Jones, Rachel Platte czy Imagine Dragons. Uczestnikom dziękujemy za udział i trzymany kciuki-kolejny etap już 20 maja w Szkole Podstawowej w Kiełpinie.