• Piknik klasy 6a i 6c

• W czwartek 23 czerwca klasy 6a i 6c wraz z wychowawcami celebrowały ostatni dzień nauki na Wyspie Łabędziej. Był to czas ma rozmowy, zabawy, zawiązywanie relacji i przyjaźni. Pogoda dopisała, była wręcz idealna Udanych i bezpiecznych wakacji kochani!

• Zakończenie III Edycji Projektu Młodzi Zdolni

• 12 czerwca do Szkoły Podstawowej nr 1 im. św. Kazimierza w Kartuzach zaprosiliśmy studentów Projektu Edukacyjnego Młodzi Zdolni. Uczestnicy trzeciej już edycji tego przedsięwzięcia brali udział w zajęciach przed rokiem.

Pierwszy inauguracyjny zjazd odbył się 7 grudnia 2019 roku. Niestety pandemia sprawiła, że w 2020 roku nie udało się zorganizować ostatnich zajęć oraz podsumowania i stacjonarnego zakończenia projektu.

Na szczęście los uśmiechnął się do nas, organizatorów, jak i uczestników i w sobotnie przedpołudnie zorganizowaliśmy, nie tylko wręczenie indeksów i dyplomów, ale także zajęcia edukacyjne nawiązujące do wcześniejszych spotkań.

W uroczystym zakończeniu wzięło udział 65 Młodych Zdolnych, rodzice, a także burmistrz Kartuz Mieczysław Grzegorz Gołuński, zastępca burmistrza Sylwia Biankowska oraz burmistrz Polanicy - Zdrój - miasta partnerskiego Mateusz Jellin.

• Igrzyska Dzieci w Trójboju Lekkoatletycznym

• 28.05 w Kartuzach na stadionie miejskim odbyły się gminne zawody lekkoatletyczne w ramach rywalizacji Szkolonego Związku Sportowego. Organizatorem tej rywalizacji była nasza szkoła oraz Urząd Miejski w Kartuzach.

Do rywalizacji w kategoriach: bieg 60 m, skok w dal oraz rzut piłeczką palantową, przystąpiło pięć drużyn z naszej gminy.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas czwartych.

Nasze dziewczęta (Zuzanna Pióro, Alicja Leszczyńska, Paulina Markowska, Julia Rybakowska) wygrały i będą reprezentować gminę oraz „Jedynkę” na szczeblu powiatowym.

Natomiast chłopcy (Maksymilian Markowicz, Alan Gdaniec, Maksymilian Balerstet, Mateusz Konkol, Mikołaj Drewniak i Rafał Zelewski) zajęli II miejsce.

Serdecznie gratulujemy!

• Biwak klas trzecich

• W dniach 1-2 czerwca uczniowie klas trzecich wzięli udział w wyjeździe do pięknego miejsca, jakim jest Półwysep Lipa. Tam, pod opieką animatorów uczestniczyli w licznych konkurencjach wchodzących w skład olimpiady integracyjnej. Wspólnymi siłami osiągali postawiony sobie cele. Był to niezwykle radosny czas.

• Uczta na Olimpie klas V

• Uczta na OlimpieUczniowie klas piątych, po omówieniu na lekcjach języka polskiego mitów greckich, postanowili urządzić "ucztę" na Olimpie. Wcielili się w role bogów i herosów. Każdy bohater wygłosił na swój temat zagadkę. Oto jedna z nich:Tragedia mnie niegdyś ogromna spotkała,Córka ma w czeluście Hadesa się dostała.W rozpacz się wówczas straszną pogrążyłam,A ziemia cała nieurodzajem się pokryła.Hades się wtedy na umowę taką zgodził,Że córka na wiosnę i lato po ziemi może chodzić,Zimę zaś w jego królestwie spędzać będzieI znów na ziemię powracać, by urodzaj zapanował wszędzie.Czy wiecie o kim mowa?

• Zajęcia językowe w klasach 4-5

• Podczas, gdy ósmoklasiści pisali testy, nasi czwarto- i piątoklasiści dzielnie uczestniczyli w zajęciach z języka angielskiego, na których powtórzyli sobie materiał z lekcji zdalnych. We wtorek przygotowali piękne karty ze słówkami, w środę brali czynny udział w dyskusjach o tym, kogo wybiorą na swojego współlokatora. Ostatniego dnia wcielili się w rolę policjantów i podejrzanych . Podejrzani musieli wspólnie ustalić jak najlepsze alibi na swoją obronę a policjanci mieli za zadanie rozwikłać zagadkę zabójstwa.

• Zajęcia j. angielskiego

• Na zajęciach w ramach powtórzenia i utrwalenia programu z okresu nauczania zdalnego, uczniowie klas IV-V tworzyli wspólnie mapy myśli z wybranych zagadnień z języka angielskiego. Całemu 'procesowi twórczemu' towarzyszyła muzyka Na koniec zajęć dzieci zaprezentowały swoje prace na forum klas.