• Mistrzynie IX Ogólnopolskkiego turnieju koszykówki Copernik Cup

• Cóż za fantastyczny weekend sportowy obfitujący w sukcesy uczniów i uczennic naszej szkoły! W niedzielne popołudnie dotarła do nas cudowna wiadomość z Nidzicy: nasze dziewczęta z klasy 6a grające pod szyldem UKS BAT Kartuzy wygrały w IX Ogólnopolskim turnieju koszykówki Copernik Cup!

W trwającym 3 dni turnieju, dziewczęta wygrały swoje mecze z Ełkiem, Bydgoszcą, Elblągiem i Łomżą! W niedzielnym finale zmierzyły się z niepokonaną drużyną gospodarzy UKS Jedynka Nidzica.

Finałowy mecz przyniósl licznie zgromadzonym kibicom wiele emocji. Ostatecznie po zaciętym meczu "baciki" wygrały 50-45 i mogły odebrać nagrody za wygranie turnieju.

Nagrody indywidualne w drużynie otrzymały: Aleksandra Richert, Kaja Rybakowska i Olga Papina.

Tytuł MVP najlepiej zawodniczki turnieju otrzymała Aleksandra Starzyńska.

Gratulujemy!

• PRZERWA NA CZYTANIE

• Dnia 27 października (piątek) nasza szkoła weźmie udział w IV Międzynarodowej Akcji "Przerwa na czytanie - bicie rekordu w czytaniu na przerwie". W związku z tym prosimy, żeby tego dnia każdy uczeń przyniósł do szkoły swoją ulubioną książkę i kocyk lub podusię. Można też przebrać się za dowolną książkową postać. Będziemy czytać cicho i głośno, indywidualnie i wspólnie, w klasach i na korytarzu ;)Bądźmy częścią czytelniczego święta i wspólnie pobijmy nowy rekord!

• Kolejne sukcesy naszych koszykarek

• Nasze dziewczyny z klasy 6a sportowo- językowej w miniony weekend dzielnie walczyły w II Ogólnopolskim Turnieju Koszykówki w Bydgoszczy. Zajęły ostatecznie 4. miejsce i serdecznie Wam gratulujemy

• Dołącz do zbiórki

• Nasi przyjaciele z FUNACJI DOBROWSKAZ poprosili nas jako szkołę o pomoc w zorganizowaniu zbiórki dla dzieci przebywających w sierocińcach na Ukrainie. Zbiórka dotyczy dwóch placówek, których potrzeby zostały opisane na oddzielnych plakatach (w załączeniu). Prosimy o wsparcie w miarę możliwości - z góry dziękujemy

Zbiórkę prowadzimy w od 16.10.2023 do 25.10.2023 w obu budynkach szkoły (sekretariat + biblioteka).

• Dzień Języków Obcych

• Dzień Języków Obcych dla uczniów klas 0-8 była bardzo intensywny i interesujący. Podczas zajęć uczniowie nazywali rożne państwa w języku angielskim. Uczniowie w klasach trzecich tworzyli własne plakaty oraz je omawiali, a młodsze dzieci zrobily choragiewki wylosowanych państw oraz układały puzzle. Odbył się również konkurs pt. 'Draw a word'. Natomiast starsi uczniowie mieli za zadanie przebrać się w barwy flagi wylosowanych przez nich krajów i wykonać jeden utwór w ojczystym języku tego kraju. Następnie czekały na nich quizy i zadania grupowe.  Trzeba przyznać, że wszystkie klasy poradziły sobie z nimi śpiewająco.  Na wygranych czekała słodka nagroda - wyjście na lody do cukierni.

• Próbna ewakuacja w naszych dwóch budynkach :)

• W ostatnich dniach wrzesnia odbyła sie próbna ewakuacja w budynku przy ul. 3 Maja 14 oraz Piłsudskiego 10. Wszystko odbywało sie pod czujnym okiem strażaków z Powiatowej Straży Pożarnej w Kartuzach.Bardzo dziękujemy za wsparcie.