• Rowerowy Maj w Jedynce

• Rowerowy Maj w Jedynce, poprzez zabawę połączoną z elementami rywalizacji, popularyzuje rower jako środek transportu do szkoły, uczy dobrych i zdrowych nawyków, które utrzymują się również po zakończeniu kampanii.

Zasady kampanii są bardzo proste: każdy uczeń, nauczyciel, pracownik administracji i obsługi, który w maju dotrze na lekcje lub przez 30 minut dziennie (z wyłączeniem sobót i niedziel) spędzi czas w sposób aktywny: na rowerze, hulajnodze, rolkach czy deskorolce, otrzymuje naklejki do rowerowego plakatu. Dla najaktywniejszych uczestników przewidziane są nagrody.

O czym trzeba pamiętać:

1. Należy zgłosić wychowawcy klasy udział w akcji, do piątku 26 kwietnia 2024.

2. 6 i 7 maja 2024 r. zgłoszeni uczniowie otrzymają karty z miejscem na naklejki.

3. Od 6 do 29 maja wychowawcy zaznaczają na liście spełnienie wymagania i wydają naklejki.

Zachęcamy do zabawy i do dokumentowania aktywności.

• Warsztaty prowadzone przez młodzież ze Wzgórza

• W ostatnim tygodniu uczniowie klas piątych i szóstych mieli możliwość wzięcia udziału w warsztatach prowadzonych przez młodzież ucząca się w Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących im. I Brygady Pancernej im. Bohaterów Westerplatte w Kartuzach.

Zajęcia te zorganizowane zostały dzięki projektowi "Pola Przyszłości" w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady "Zwolnieni z teori". Nasi uczniowie byli bardz zainteresowani i zaangażowani w zadania oraz różne aktywności proponowane przez starszych kolegów i koleżanki, często naszych absolwentów :)