• WIADOMOŚCI

            • Wyniki konkursu AK80 - Największa Podziemna Armia Europy

            • Nasz uczeń klasy IIId, Gabriel Byczkowski, zajął III miejsce w konkursie zorganizowanym przez IPN w Gdańsku "AK80 - Największa Podziemna Armia Europy". Do jury wpłynęło blisko 300 prac, udział wzięły dzieci i młodzież z placówek przedszkolnych i szkół z całej Polski. Konkurs był objęty Narodowym Patronatem Prezydenta RP. Gabrielu gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

            • Urodzinowo Dyrektorowo :)

            • Sto lat, sto lat!!! Wczoraj świętowaliśmy wyjątkowe urodziny Pana Dyrektora- Dariusza Zalewksiego. Życzeń, śpiewów i niespodzianek było co niemiara. Według naszej oceny Dyrektor był zadowolony, zaskoczony i wzruszony, a przecież o to chodzi w świętowaniu takiej rocznicy urodzin.Życzymy pięknych dalszych lat życia wśród dobrych, życzliwych ludzi i wspaniałych uczniów Jedynki. Sto lat w Jedynce Panie Dyrektorze :)

            • Kolejny tydzień Rowerowego Maja!

            • Kręcimy kilometry i wytrwale jeździmy do szkoły i z powrotem do domku na rowerze, hulajnodze a nawet rolkach. Już drugi rok nakręcamy się pozytywnie aktywnością fizyczną i duchem zdrowej rywalizacji. 

            • Mamy zwycięzców konkursu ortograficznego o złote pióro Dyrektora Szkoły!

            • Zgodnie z tradycją naszej szkoły kolejny raz odbył się konkurs ortograficzny ,,O Złote Pióro Dyrektora Szkoły". Wzięło w nim udział 39 uczniów, którzy reprezentowali swoje klasy.

              Laureatem w kl. 4-5 został Wojciech Sokołowski z kl. 5c, a laureatką w kl. 6-8 Antonina Kreft z kl. 8c.

              Wyróżnienia otrzymali: Anna Rutkowska z kl. 4b, Angelika Miotk z kl. 5b, Julia Koszałka z kl. 5c, Antonina Płotka z kl. 7c, Hanna Grzenia z kl. 8a, Jan Jetkowski z kl. 8d. Gratulujemy wszystkim uczestnikom, którzy zmagali się z piękną, ale niełatwą polszczyzną. Życzymy sukcesów w przyszłym roku szkolnym.

            • Szkolny Konkurs Ekologiczno-Informatyczny

            • Niedawno w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Ekologiczno-Informatyczny, który polegał na nagraniu filmiku/zrobieniu prezentacji na temat tego "Jak dbamy o środowisko?". Uczniowie biorący udział w konkursie wykazali się bardzo dobra znajomością programów komputerowych, a także ogromną wiedzą na temat ekologii i tego w jaki sposób o nią dbać. Otrzymane prace były niesamowite i ciężko było zdecydować, które są najlepsze. Jednak zgodnie z wytycznymi, komisja konkursowa dokonała oceny prac: pierwsze miejsce zajął uczeń klasy 4a Finn Harrington, drugie miejsce zajęła para uczennic z klasy 7c Agata Arent i Milena Złoch, trzecie miejsce ex aequo zajęła uczennica klasy 4b Anna Rutkowska oraz Daniel Lidzbarski z klasy 7b Zwycięzcom oczywiście gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

            • Wycieczka klas pierwszych do Hevelianum w Gdańsku

            • Podczas warsztatów uczniowie poznali niezwykłe właściwości niektórych substancji, wspólnie przeprowadzali ciekawe doświadczenia. Budowali również niesamowite konstrukcje z ogromnych klocków zagłębiając się w tajniki inżynierii. Uczniowie oglądali cudowną wystawę, dzięki której mogli wybrać się w podróż dookoła świata.

            • Konkursu Piosenki Angielskiej ”Let's get loud"

            • 9 maja w budynku przy ulicy Piłsudskiego odbyły się szkolne eliminacje do Powiatowego Konkursu Piosenki Angielskiej ”Let's get loud". Wśród bogatego repertuaru mogliśmy usłyszeć m.im.utwór : Adele, Etha Jones, Rachel Platte czy Imagine Dragons. Uczestnikom dziękujemy za udział i trzymany kciuki-kolejny etap już 20 maja w Szkole Podstawowej w Kiełpinie.

            • Stasiu Wiczkowski z pierwszym miejscem w konkursie recytatorskim z j. angielskiego

            • Stasiu Wiczkowski z klasy 4a zajął PIERWSZE miejsce w Konkursie Recytatorskim „Nursery Rhymes” organizowanym w Szkole Podstawowej nr 5 w Kartuzach.W konkursie wzięło udział 19 uczniów z klas II-III i 17 uczniów klas IV-VI. Jedynkę reprezentowało czworo uczniów: Liliana Zdrojewska 2a, Jan Antoszak 3a, Julita Gliniecka 5c i Stanisław Wiczkowski 4a. Uczniowie byli oceniani nie tylko pod względem umiejętności wiersza na pamięć i poprawności wymowy ale także atrakcyjności występu i gry aktorskiej oraz ogólnego wrażenia scenicznego. Gratulujemy wszystkim uczestnikom a Stasiowi składamy wyjątkowe gratulacje

            • Lekcje w terenie :)

            • Uczniowie klas pierwszych i trzecich uczestniczących w zajęciach języka kaszubskiego odwiedzili Zagrodę SOŁTYSÓWKA w Łapalicach Atrakcji było całe mnóstwo, które w ogromnym skrócie można zobaczyć na zdjęciach

            • TWORZENIE OGRODU PRZYJAŹNI POLSKO - UKRAIŃSKIEJ

            • 22 kwietnia 2022 roku uczniowie naszej szkoły z Polski i z Ukrainy mieli możliwość uczestniczenia w imprezie zorganizowanej przez Muzeum Kaszubskie im. Franciszka Tredera w Kartuzach z okazji ŚWIATOWEGO DNIA ZIEMI pod hasłem TWORZENIE OGRODU PRZYJAŹNI POLSKO - UKRAIŃSKIEJ. Dzieci wspólnie tworzyły teatrzyk i kukiełki z kartonów, następnie same go przedstawiły. W Kaszubskim Ogrodzie udało się posadzić kwiaty w barwach ukraińskich. Dzieci uczestniczyły w licznych zabawach integracyjnych. Nie zabrakło też waty cukrowej, poczęstunku i drobnych upominków dla dzieci. To było naprawdę miło i przyjemnie spędzone popołudnie.

            • Drużynowe biegi przełajowe w ramach Igrzysk Dzieci i Igrzysk Młodzieży Szkolnej rywalizacji Szkolnego Związku Sportowego – Kartuzy 31 .03.2022

            •  

              Na terenach Cartusia SKI Arena w Kartuzach (Bilowo) odbyły się Drużynowe biegi przełajowe w ramach Igrzysk Dzieci (klasy 4-6 szkoły podstawowej) oraz Igrzysk Młodzieży Szkolnej (klasa 7 i 8). Zawody te były etapem gminnym tej rywalizacji, a organizatorem był UM w Kartuzach, Szkoła Podstawowa nr 1 Kartuzy i Gminny SZS.

              Na starcie do rywalizacji stanęła rekordowa liczba 118 zawodników i zawodniczek reprezentujących szkoły podstawowe Gminy Kartuzy. Wspaniała pogoda, frekwencja oraz organizacja towarzyszyła sportowej rywalizacji, w której wyłonione zostały do następnego etapu szkoły i indywidualni biegacze. Biegi powiatowe odbędą się już we wtorek 5 kwietnia w Miechucinie.

               

              Wyniki:

               

              IGRZYSKA DZIECI – dziewczęta

              Klasyfikacja indywidualna:

              1. Olszewska Natasza , Sp Mirachowo

              2. Olszewska Nadia , Sp Mirachowo

              3. Węsiora Martyna , Sp nr 1 Kartuzy

               

              Klasyfikacja szkół:

              1. Sp 1 Kartuzy

              2. Sp 2 Kartuzy

              3. Sp Mirachowo

               

              IGRZYSKA DZIECI – chłopcy

              Klasyfikacja indywidualna:

              1. Miotk Mateusz , Sp Mirachowo

              2. Lipski Dawid , Sp nr 2 Kartuzy

              3. Nieleszczuk Niko , Sp nr 2 Kartuzy

               

              Klasyfikacja szkół:

              1. Sp 1 Kartuzy

              2. Sp 2 Kartuzy

              3. Sp w Staniszewie

              4. Sp Mirachowo

               

              IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ – dziewczęta

               

              Klasyfikacja indywidualna:

              1. Brzeska Nicola , Sp nr 5 Kartuzy

              2. Pettke Małgorzata, Sp Kiełpino

              3. Godzińska Aurelia, Sp Kiełpino

               

              Klasyfikacja szkół:

              1. Sp nr 5 Kartuzy

              2. Sp Staniszewo

              3. Sp Kiełpino

              4. Sp 1 Kartuzy

               

               

               

              IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ  - chłopcy

               

              Klasyfikacja indywidualna:

              1. Paczoska Jakub , Sp Grzybno

              2. Węsierski Nikodem , Sp 1 Kartuzy

              3. Sapała Tymon , Sp 2 Kartuzy

               

              Klasyfikacja szkół:

              1. Sp 1 Kartuzy

              2. Sp Kiełpino

              3. Sp Staniszewo

               

              Pierwsza trójka w klasyfikacjach indywidualnych oraz zwycięskie szkoły w klasyfikacji szkół wystartują już we wtorek w Miechucinie w etapie powiatowym.

            • Zakończenie Projektu Młodzi Zdolni

            • W sobotę, 26 marca, odbyły się ostatnie zajęcia Młodych Zdolnych IV Edycji Projektu

              Z całego serca dziękujemy prowadzącym zajęcia, bez których projekt by nie istniał. Pani Aleksandrze Rodzie za zajęcia humanistyczne, Pani Sylwii Laskowskiej za zajęcia języka angielskiego, za zajęcia matematyczno- fizyczne Pani Bernadecie Węsierskiej i Pani Justynie Wencie. Dziękujemy naszej młodzieży za regularne uczestnictwo w zjazdach, aktywność, uśmiech i wdzięczność, którą odczuwaliśmy. Rodzicom za przywożenie Młodych Zdolnych w sobotnie poranki do szkoły. Dziękujemy także nauczycielom z innych szkół Gminy Kartuzy, którzy zachęcili swoich wychowanków do wzięcia udziału w projekcie.

              Zapraszamy do odwiedzenia portalu katruzy.info, na którym przeczytacie Państwo podsumowanie z IV Edycji MZ.           https://kartuzy.info/artykul/w-kartuskiej-jedynce/1290969

            • Nocka w szkole klasy 2c i 3d

            • 25 marca nasze szkolne mury tętniły śmiechem również długo po zakończeniu zajęć. Tego wieczoru uczniowie klas IIc i IIId postanowili nocować w szkole. Podczas nocnego pobytu uczniowie sprawdzali, co takiego dzieje się w szkole, gdy nie ma lekcji. Z latarkami w dłoniach (i na czołach) sprawdzali prawdziwość plotki o duchach. Zadaniem dzieci było równie odgadnięcie tajnego kodu do sejfu dyrektora w trakcie escaperoomu. Podczas szkolnego nocowania nie zabrakło również wspólnych tańców i projekcji bajek. Pełni wrażeń po nocy spędzonej w szkole, uczniowie nie herbie wracali do domów, odbierani w sobotę rano przez stęsknionych rodziców. Noc w szkole była również dobrym sposobem na integracje naszych nowych uczniów.

            • Sekcja ryby na lekcji biologii

            • Biologia jest z reguły interesującym i fascynującym przedmiotem, ale tak zafascynowanych i skupionych uczniów na zajęciach dawno nie widzieliśmy Klasa 6c podczas lekcji dokonała pod czujnym okiem Pani Agaty sekcji ryby (śledzia) i uczyła się w praktyczny sposób anatomii.

            • Informatyka na "bogato"

            • Dzięki dofinansowaniu z projektu Laboratoria Przyszłości, podczas lekcji informatyki (i nie tylko) nasi uczniowie mogą wykorzystywać tablety, roboty itp., za pomocą których uczą się programowania.