Nawigacja

 • Dobrosława Król w finale wojewódzkim!

   

   

   

   

   

  14 stycznia 2016 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w rejonowych eliminacjach konkursu kuratoryjnego z języka polskiego. Do eliminacji wojewódzkich awansowała uczennica klasy VIc - Dobrosława Król. Gratulujemy i trzymamy kciuki w finale wojewódzkim!

 • Nasze serca dla babci i dziadka

  22 stycznia gościliśmy w murach naszej szkoły babcie i dziadków dzieci z oddziałów przedszkolnych. Wspaniały klimat przedstawienia pod tytułem: ,,Nasze serca dla babci i dziadka'' sprawił, że goście byli nie tylko wzruszeni, ale i często na ich ustach gościł uśmiech. Na koniec seniorzy zostali zaproszeni na słodką niespodziankę, którą był specjalny tort.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Albumie Fotograficznym:

  i na FACEBOOKU:

 • 1% dla szkolnego Stowarzyszenia

 • Nagrody dla recytatorów w Szopie

  14 grudnia w Małej Szkole  w Szopie odbyła się VI edycja Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Wierszy i Fraszek Ewy Warmowskiej oraz finał Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego Wiersze Pędzlem Malowane.

  W konkursie recytatorskim rywalizowało łącznie 176 uczniów z niemalże wszystkich szkół ze środkowej części Kaszub. Nie mogło tam zabraknąć i nas. Jedynkę reprezentowali Sylwia Czerwionka i Anna Kocińska – z klasy III b oraz Anna Andriskowska i Miron Łajming z klasy V c.

  Miło nam poinformować, że w swojej kategorii wiekowej na podium stanęły dwie osoby z naszej szkoły – Miron Łajming zajął pierwsze miejsce, zaś Anna Andriskowska – miejsce trzecie. Cała czwórka otrzymała dyplomy, wydaną przez szkołę w Szopie książkę z wierszami Ewy Warmowskiej, zaś finaliści otrzymali dodatkowo przepiękne, wielkie bombki wykonanie w glinie.

  Przy okazji konkursu recytatorskiego, ogłoszono również finalistów Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego Wiersze Pędzlem Malowane. Byli to uczniowie, których prace plastyczne zostały zamieszczone we wspomnianej już książce z wierszami Ewy Warmowskiej: „Dzecynny malowóny swiat”. Wśród nich, nagrodzono również autorów naszych prac – Nikolę Hejke, Laurę Kitowską oraz Filipa Strzyżewskiego. Gratulujemy!

  Zdjęcia z konkursu w Albumie Fotograficznym.

 • Zwycięstwo piłkarzy w Dzierżążnie

   

   

   

   

  7 grudnia reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w Turnieju Mikołajkowym dla szkół podstawowych, który odbył się w Zespole Kształcenia i Wychowania w Dzierżążnie. Bezapelacyjnym zwycięzcą zawodów zostali chłopcy z Szkoły Podstawowej nr 1 im. św. Kazimierza w Kartuzach. Pokonali oni Dzierżążno: 21:1 i Reskowo: 19:0.

  Również trofea indywidualne trafiły do naszych chłopaków:

  Kamil Czerwionka – król strzelców

  Szymon Konkol – najlepszy bramkarz

  Michał Formela – najlepszy zawodnik.

  Skład reprezentacji szkoły: Michał Formela, Kamil Czerwionka, Adam Płotka, Kuba Czaja, Szymon Konkol, Leon Dera, Michał Ulatowski.

  Gratulujemy!

 • Promyczek miłości dla przyjaciół

   

   

   

   

  4 grudnia szkoła stała się zaczarowanym miejscem, w którym spotkali się uczniowie, rodzice i przyjaciele szkoły, aby poczuć magię nadchodzących świąt. Podczas tradycyjnego Kiermaszu Świątecznego obejrzeliśmy piękne przedstawienie pod tytułem ,,Promyczek miłości’’, które zaprezentowały dzieci z oddziałów przedszkolnych. Były także występy zespołu regionalnego ,,Krôsniăta’’, teatru szkolnego ,,Uśmiechnięte Duszki’’ oraz indywidualne i grupowe uczniów klas I-VI. 

  W korytarzach szkolnych zorganizowano piękne stoiska kiermaszowe. Niezwykła stylizacja i ogrom oferowanych przedmiotów (w większości wykonanych przez dzieci, rodziców i nauczycieli) spowodowały ogromne zainteresowanie przybyłych gości. Dużym zainteresowaniem cieszyła się także fotobudka, gdzie można było zrobić pamiątkowe zdjęcia. Efekty widoczne są na facebooku szkoły. Jak co roku dużym powodzeniem cieszyła się kawiarenka szkolna, gdzie oprócz słodkości oferowaliśmy barszcz z krokietami.

  Stowarzyszenie Przyjaciół Jedynki przygotowało niespodzianki dla uczniów. Tym razem rozlosowaliśmy tablety. Radość tych, którym sprzyjało szczęście była ogromna.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć wykonanych przez pana Ryszarda Mielewczyka. Są one zamieszczone w Albumie Fotograficznym. Poza tym polecamy relacje prasowe, do których linki znajdują się także na facebooku szkoły.

 • Życzenia świąteczne i noworoczne

 • Wywiadówka dla rodziców

   

   

   

   

   

  28 stycznia 2016 r. (w czwartek) (godz.16.00 klasy 0-III, godz. 17.30 – kl. IV – VI) odbędzie się wywiadówka dla rodziców, opiekunów uczniów naszej szkoły. Tematem spotkania będzie podsumowanie osiągnięć uczniów w nauce oraz ocen z zachowania za pierwszy semestr roku szkolnego. 

  Wywiadówka dla rodziców uczniów klasy Va (wychowawca pani Mariola Dzwonkowska) odbędzie się w przyszłym tygodniu, o czym poinformuje wychowawca klasy.

  Obecność rodziców, opiekunów obowiązkowa. 

 • Przerwa świąteczna do 7 stycznia

   

   

   

   

   

  Dołączając się do świąteczno - noworocznych życzeń przypominamy, że przerwa w zajęciach szkolnych trwa od 23 grudnia 2015 do 6 stycznia 2016 r. Zajęcia dydaktyczno – wychowawcze rozpoczynamy 7 stycznia (czwartek) zgodnie z planem lekcji. 

 • Dni wolne od zajęć dydaktyczno - wychowawczych

   

   

   

   

   

  Dyrektor szkoły informuje, iż po konsultacjach i zasięgnięciu opinii Rady Pedagogicznej, Rady Rodziców i Samorządu Uczniowskiego w dniach wolnych od zajęć dydaktyczno – wychowawczych tj. 4 i 5 stycznia 2016 r. szkoła organizuje zajęcia opiekuńczo – wychowawcze dla uczniów, którym rodzice nie są w stanie zapewnić opieki. Zajęcia te odbywać się będą w godz. 7.45 – 15.20 w świetlicy szkolnej.

 • „Świąteczna Niespodzianka” - zbiórka żywności zorganizowana przez  SU

   

   

   

   

  Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego serdecznie zapraszają do udziału w zbiórce żywności pod hasłem „Świąteczna Niespodzianka”. Zbiórka ma na celu przygotowanie paczek żywnościowych dla najbardziej potrzebujących rodzin z naszej szkoły. Produkty żywnościowe (cukier, mąka, ryż, makaron, słodycze itp.) do 17 grudnia (do czwartku) można przynosić do wychowawców klas lub bezpośrednio do p. Ewy Komkowskiej (sala nr 4). Z góry dziękujemy za okazaną pomoc!

  Dyrekcja Szkoły oraz Przedstawiciele SU

 • III edycja Powiatowego Konkursu "Piękno Słowa Czytanego"

   

   

   

   

  2 grudnia odbył się w Kartuzach III Powiatowy Konkurs „Piękno Słowa Czytanego”. Organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 1 im. św. Kazimierza w Kartuzach. W tym roku hasłami przewodnimi były „fantastyka/science-fiction/światy alternatywne". Oznaczało to, że teksty, które odczytywane były w trakcie konkursu musiały być związane w jakiś sposób z tymi tematami.

  Mimo, że była to dopiero trzecia edycja rangi powiatowej, to konkurs ma już swoją piękną tradycję. Wcześniej odbyło się kilka edycji rangi gminnej, a poprzednie dwie – już powiatowej. Organizatorzy, przy wsparciu Starosty Powiatu Kartuskiego pani Janiny Kwiecień, zaprosili do udziału szkoły z całego powiatu.

  Konkurs adresowany był do uczniów klas IV – VI, każda szkoła zgłoszona wytypowała jednego ucznia. Uczestnik zgłaszał się do konkursu z wybranym i przygotowanym przez siebie fragmentem utworu, zgodnym z tegorocznym hasłem. Autorem tekstu mógł być dowolny polski lub zagraniczny twórca. Tekst przygotowany przez ucznia musiał mieścić się w przedziale 25 – 30 wersów i musiał mieć charakter prozatorski.

  Konkurs składał się z dwóch etapów. W pierwszym etapie każdy zgłoszony uczeń czytał na głos wcześniej przygotowany przez siebie fragment, w trakcie czytania oceniany był przez komisję konkursu. W drugim etapie uczniowie musieli odczytać tekst wcześniej im nieznany (przygotowany przez organizatorów).

   

  Uczestników oceniała komisja w składzie:

  Marzena Kreft, dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Kartuzach,

  Bożena Gniado – poetka,

  Piotr Chistowski – dziennikarz,

   

  Komisja przyznała następujące miejsca i wyróżnienia:

  I miejsce – Wiktoria Furman z ZKiW w Kamienicy Szlacheckiej

  II miejsce –Martyna Koniarska ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Kartuzach

  III miejsce – Konstancja Kitowska ze Szkoły Podstawowej w Kożyczkowie

  wyróżnienie otrzymała – Wiktoria Kołodzińska ze Szkoły Podstawowej w Skrzeszewie

  Konkurs zorganizowany został przez nauczycieli języka polskiego ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. św. Kazimierza w Kartuzach: panie Magdalenę Izdebską, Mariolę Dzwonkowską i pana Pawła Pytkę.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Albumie Fotograficznym.

 • Z miłości do serduszka

   

   

   

   

  W dniu 10 grudnia odbyły się w naszej placówce dwa spektakle teatralne pt. „Z miłości do serduszka”. W przedstawieniach  zaprezentowanych przez aktorów teatru KURTYNA z Krakowa uczestniczyło 276 uczniów z klas „0” – III.

  Spektakl „Z miłości do Serduszka” to zabawna lekcja prawdziwej wiedzy o zdrowiu i dobrej kondycji fizyczno - psychicznej człowieka. Najmłodsi widzowie poznali tajniki zachowania zdrowej diety, korzystnego wpływu zajęć ruchowo - sportowych na organizm człowieka, niepożądanych skutków wszelkich szkodliwych dla ludzi uzależnień. To również zestaw praktycznych wskazówek o korzystaniu z mediów elektronicznych, o pozytywach płynących z systematyczności nauki i pracy. To także pochwała trudu zbiorowego, szacunku dla opiekunów, dbałości o język którym się komunikujemy oraz tolerancji dla odmienności etnicznej czy światopoglądowej.  Spektakl „Z miłości do serduszka” to pełne muzyki, ruchu i kolorowych kostiumów przedstawienie, obok którego nikt z widzów nie przejdzie obojętnie.

  Całkowity koszt przedstawienia pokryty został z funduszy Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

  Zdjęcia z przedstawienia można obejrzeć w Albumie Fotograficznym.

 • Warto rozmawiać o…

   

   

   

   

  W ramach Szkolnego Programu Profilaktycznego odbyły się w naszej szkole warsztaty dla uczniów klas piątych i szóstych  pod tytułem: „Warto rozmawiać o…”. Zostały one przeprowadzone przez pedagoga z Fundacji Zmian Społecznych KREATYWNI z Gdyni, z którą szkoła współpracuje od lat. Celem warsztatów było kształtowanie postaw wolnych od nałogów, rozwijanie  umiejętności  radzenia sobie z trudnościami, promocja zdrowego stylu życia oraz przekazanie wiadomości na temat środków uzależniających.

  Całość przedsięwzięcia finansowała Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Albumie Fotograficznym.

 • Zgłoś się do DYKTANDA 2015!

   

   

   

   

   

  19.11.2015 r. (w czwartek) o godz. 15:30  i 16.30 (godzina do wyboru) odbędzie się w naszej szkole Dyktando o pióro Dyrektora Szkoły. Zapraszamy wszystkich chętnych nauczycieli i rodziców. Konkurs organizowany jest przez Samorząd Uczniowski i to właśnie przedstawiciele SU stworzą tekst dyktanda, a następnie go podyktują i sprawdzą.

  Osoby, które uzyskają (w dwóch kategoriach: rodziców i nauczycieli) najlepsze wyniki, otrzymają nagrody. Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 4 grudnia (w trakcie  Kiermaszu Świątecznego).
  Wszyscy chętni, którzy chcieliby wziąć udział w dyktandzie proszeni są o przekazanie informacji do sekretariatu bądź Dyrekcji szkoły (komunikator e-dziennika, telefonicznie, osobiście, mailowo lub na facebooku szkoły) do dnia 18 listopada.
  Na konkurs zaprasza Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Św. Kazimierza w Kartuzach.

  Czekamy na zgłoszenia!

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Świętego Kazimierza w Kartuzach
  83-300 Kartuzy, ul. 3 Maja 14
 • (+48)58/681-13-01

Galeria zdjęć