Nawigacja

 • Historyczny awans piłkarzy do finału!

  W miniony czwartek (1.10) reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 1 im. św. Kazimierza w Kartuzach wzięła udział w II wojewódzkim etapie piłkarskiego turnieju "O Puchar Premiera RP" w kategorii rocz. 2004/5, który rozegrano w Rumii. Zremisowaliśmy z gospodarzami 1:1 oraz zwyciężyliśmy z z drużyną UKS Jedynka Reda 4:0.

  Aby pojechać na turniej do Rumii musieliśmy wygrać w dwóch wcześniejszych etapach. Pierwszy odbył się w Kartuzach, w którym pokonaliśmy drużyny z Dzierżążna,  Grzybna oraz SP nr 5. Następne zawody odbyły się w Somoninie, gdzie oprócz nas wystąpiły reprezentacje Goręczyna, Załakowa, Borzestowa i Grabowa Kościerskiego (wszystkie drużyny wygrały swoje gminne eliminacje).

  Dzięki wczorajszej wygranej awansowaliśmy do finału wojewódzkiego, który odbędzie się w Starogardzie Gdańskim 7 października.

  Drużyna wystąpiła w składzie: Jeremiasz Socha, Maciej Kobiela,  Mikołaj Cybulski, Leon Dera, Kamil Czerwionka, Filip Cirocki, Jan Cirocki, Jakub Drywa, Przemysław Kryszewski,   

 • MT Expert z tabliczki mnożenia

   

   

   

   

  25 września(piątek) w naszej szkole odbyły się egzaminy z tabliczki mnożenia w ramach V Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Zgodnie z hasłem akcji: „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają” do egzaminu przystąpiły dzieci oraz osoby dorosłe, a w rolę egzaminatorów wcielili się uczniowie klasy VB.

  Dzień ten został poprzedzony tygodniowym przygotowaniem. Powtarzaliśmy tabliczkę mnożenia na lekcjach matematyki i w domach. Już w czwartek na szkolnych korytarzach i boisku pojawił się Patrol Egzaminacyjny, który sprawdzał nasze przygotowanie do egzaminu, wręczając żółte lub czerwone kartki. Potem nadszedł długo oczekiwany dzień, dzień egzaminu. Zarówno dla młodszych jak i starszych był to bardzo stresujący dzień. Już od samego rana uczniowie klas IV – VI, nauczyciele i pracownicy szkoły zostali poddani egzaminom z tabliczki mnożenia. Egzaminatorzy okazali się bezwzględni, wychwycili każdy błąd, nie oszczędzili nikogo, nawet nauczycieli. Do egzaminu przystąpiło 195 osób. Najlepiej wypadły klasy czwarte. Każda osoba, która zdała egzamin otrzymała legitymację MT Expert. Ponadto, w tym dniu został wyłoniony zwycięzca konkursu na plakat promujący naukę tabliczki mnożenia. Zwyciężyła praca uczniów klasy VC, którzy w niezwykły sposób połączyli tabliczkę mnożenia z naszą szkołą.

  Osoby, które nie zdały egzaminu będą miały szansę zmierzyć się ponownie z tabliczką mnożenia już za rok.

 • Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!

   

   

   

   

  Nasza Szkoła uczestniczy w akcji: V Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia organizowanej w dniu 25 września 2015 r. pod hasłem:

  Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!

  Akcja ma na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli zapomnieć tabliczkę mnożenia, mają okazję nadrobić te zaległości. Dorośli mogą popisać się przed dziećmi doskonałą znajomością trudnych przypadków mnożenia.

  Program:

  21-24.09.2015 r.        Przypominamy sobie tabliczkę mnożenia -w domu, w szkole.

  do 23.09.2015 r.         Każda klasa przystępuje do konkursu na plakat promujący naukę tabliczki mnożenia (szczegóły u wychowawców klas).

  25.09.2015 r.     Egzaminy z tabliczki mnożenia:

  • Uczeń wybiera los z 5 trudnymi przypadkami mnożenia.
  • Jeżeli poda wszystkie poprawne odpowiedzi, zdobywa tytuł MT EXPERT.
  • W przypadku pomyłki, choćby raz egzamin jest niezdany.
  • UWAGA: Nauczyciele oraz Pracownicy Szkoły również przystępują do egzaminów.

   

  Szczegółowych informacji udziela Koordynator Lokalny oraz nauczyciele matematyki.

   

  Zapraszamy do aktywnego uczestniczenia w akcji!

  Z życzeniami miłej i pożytecznej zabawy!

  Koordynator Lokalny: Bernadeta Węsierska

   

 • Zapraszamy na Multi – Mistrzowski Dzień Rodziny

   

   

   

   

  Dnia 21 września (w poniedziałek) na boisku szkolnym odbędzie się  Multi - Mistrzowski Dzień rodziny.  Celem imprezy jest promowanie założeń programów „Mały Mistrz” i "MultiSport" oraz promocja aktywności fizycznej w lokalnym środowisku.

  Początek imprezy przewidziany jest na 15.30.  Program RMKS będzie się składał z 2 najważniejszych elementów:

  1. Sztafeta „Drużyny Mały Mistrz i Multisport dla Pomocy Mierzonej Kilometrami”

  2. Strefa gier i zabaw.

  Organizacja sztafety:

  • wszyscy uczestnicy będą mogli wziąć udział w biegu (lub marszobiegu) po wyznaczonej dowolnej trasie,
  • każdy z uczestników będzie mógł startować w sztafecie dowolną ilość razy,
  • sztafeta polega na przekazywaniu „pałeczki” - w tym wypadku telefonu z włączoną aplikacją ENDOMONDO każdej osobie pokonującej określony dystans.

  Przy okazji rozgrywania sztafety dołączamy się do trzeciej edycji akcji Pomoc Mierzona Kilometrami i razem przekazujemy środki na rzecz niepełnosprawnych ruchowo dzieci. http://kilometrami.pl/o-akcji.html

  W strefie gier i zabaw uczestnicy będą mogli zmierzyć się z rówieśnikami lub rodzicami w różnych konkurencjach sportowych takich jak:

  • przeciąganie liny,
  • rzuty do kosza,
  • skok w dal sposobem naturalnym,
  • skoki na skakance – rywalizacja mam oraz córek.

  Zapraszamy do wspólnej zabawy i kibicowania.

 • Wybory przewodniczącego SU

   

   

   

   

  Już w najbliższy piątek (18.09) odbędą się wybory na przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego. Wszyscy uczniowie w klasach IV – VI będą mieli prawo oddania swojego głosu na wybranego przez siebie kandydata. Kandydatami w tym roku są przedstawiciele oddziałów klas szóstych:

  • klasa VIa - Michał Formella 
  • klasa VIb - Zosia Golanko         
  • klasa VIc - Igor Gonera        

   

  Kandydaci w ciągu całego tygodnia mają prawo do zaprezentowania "siebie" na plakatach, które można oglądać na korytarzach wszystkich pięter. Warto zauważyć, że wybory odbędą się na szkolnym holu, a nad prawidłowością ich przeprowadzenia czuwać będzie Szkolna Komisja Wyborcza, w której skład wejdą reprezentanci wszystkich klas czwartych i piątych. Każdy głosujący otrzyma osobną kartę do głosowania ze szczegółową instrukcją jak oddać ważny głos.

 • Dobre warunki ubezpieczenia NNW

   

   

   

   

   

  Rada Rodziców, w porozumieniu z dyrektorem Szkoły podjęła decyzję o zaproponowaniu rodzicom dobrowolnego ubezpieczenia od Następstw Nieszczęśliwych Wypadków w firmie PZU.S.A. Suma ubezpieczenia wynosi 10 000,00 zł i obejmuje WARIANT II oraz Świadczenia dodatkowe. Pełne warunki ubezpieczenia zostały zamieszczone na naszej stronie Biuletynu Informacji Publicznej.

   

 • Pamiętamy o ofiarach wojny

  Tradycyjnie, co roku we wrześniu kombatanci, inwalidzi wojenni oraz władze gminy Kartuzy i mieszkańcy składają hołd poległym w II Wojnie Światowej. 

  W czwartek, 10 września 2015 w Kartuzach odbyły się uroczystości upamiętniające 76 rocznicę wybuchu II Wojny Światowej oraz Dnia Weterana Walk o Niepodległość. Na uroczystości zapraszał Burmistrz Kartuz Mieczysław Grzegorz Gołuński oraz Zarząd Koła w Kartuzach Związku Kombatantów i Byłych Więźniów Politycznych, któremu w Kartuzach przewodniczy pani Irena Zarach. W kartuskich uroczystościach udział wzięli także przedstawiciele Pomorskiego Zarządu Wojewódzkiego w gdańsku Związku Kombatantów RP i BWP, który w tym roku obchodzi jubileusz 25-lecia.

  Przed godz. 10 korowód pocztów sztandarowych, delegacji władz i instytucji wyruszył spod Urzędu Miejskiego do Kościoła św. Kazimierza w asyście niezastąpionej orkiestry Ochotniczej Straży Pożarnej w Kartuzach. Mszę św. koncelebrowaną w intencji ofiar II Wojny Światowej poprowadził ks. dr Ryszard Różycki.

  Po mszy, około godz. 10:45 uczestnicy uroczystości autokarami udali się do kartuskiego lasu w Kaliskach pod pomnik pomordowanych mieszkańców Ziemi Kaszubskiej. Burmistrz Kartuz podziękował za przybycie i podziękował harcerzom za pomoc kombatantom, których jest coraz mniej. Przy pomniku na Kaliskach odbył się Apel Poległych przygotowany przez uczniów z szkoły w Somoninie i poprowadzony przez nauczyciela z Szkoły Podstawowej nr 1 im. św. Kazimierza w Kartuzach - Pawła Pytkę. Następnie delegacje oraz goście złożyli pamiątkowe wiązanki kwiatów po pomnikiem pomordowanych. 

  Ważnym punktem uroczystości był występ uczniów naszej szkoły, którzy we wzruszającym programie artystycznym podziękowali kombatantom oraz ofiarom wojny bez których nie byłoby wolnej Polski.  

  Po oficjalnych uroczystościach odbył się tradycyjny poczęstunek - grochówka w Powiatowej Komendzie państwowej Straży Pożarnej w Kartuzach. 

   

  Zdjęcia i relacje z prasy i portali informacyjnych na FACEBOOKU SZKOŁY.

 • Zebranie rodziców uczniów klas I-VI

   

   

   

   

  10 września (czwartek) o godz. 16.30 w sali gimnastycznej odbędzie się spotkanie rodziców/opiekunów uczniów klas I-VI. W pierwszej części dyrektor omówi najważniejsze aspekty pracy szkoły w nowym roku szkolnym oraz zapozna rodziców z priorytetami w pracy szkoły.

  Następnie w salach lekcyjnych wychowawcy omówią bieżące sprawy dotyczące edukacji i wspólnie z rodzicami wypracują plan wychowawczy. Ważnym punktem będzie wybór przedstawicieli danego oddziału do Rady Rodziców. Zachęcamy wszystkich do aktywnego uczestnictwa w spotkaniach.

 • Wyprawka szkolna 2015 - 2016

   

   

   

   

   

  Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 im. św. Kazimierza w Kartuzach informuje o możliwości dofinansowania zakupu podręczników dla uczniów:

  1. klas III szkoły podstawowej
  2. uczniów klas III, V i VI (posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego):
  • słabowidzących,
  • niesłyszących,
  • słabosłyszacych,
  • z niepełnosprawnością ruchową w tym z afazją,
  • z autyzmem, w tym z zespołem Aspergera,
  • z upośledzeniem umysłowym w stopniu lekkim, umiarkowanym
  • uczniów z niepełnosprawnościami sprzężonymi w przypadku, gdy jedną z niepełnosprawności jest niepełnosprawność wymieniona powyżej.

  Dofinansowanie mogą uzyskać uczniowie pochodzący z rodzin, w których dochód na członka rodziny:

  • nie przekracza kwoty 574 zł netto miesięcznie (art.5 ust.1 ustawy z dnia 28 listopada 2003 r. o świadczeniach rodzinnych)
  • przekracza w/w kwotę, a w rodzinie występuje szczególna sytuacja życiowa, np. bezrobocie, sieroctwo, niepełnosprawność, długotrwała lub ciężka choroba, przemoc, bezradność w sprawach opiekuńczych, potrzeba ochrony macierzyństwa, alkoholizm lub narkomania, itp. (art.7 ustawy z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej)
  • występuje ww. niepełnosprawność potwierdzona orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego.

   

  Wysokość dofinansowania wynosi:

  • do 225 zł – dla uczniów klas III szkół podstawowych i dla niepełnosprawnych uczniów klas   III;
  • do 325 zł – dla niepełnosprawnych uczniów klas V i VI ( z wyjątkiem uczniów z upośledzeniem umysłowym w stopniu umiarkowanym lub znacznym) nie korzystających z podręczników przeznaczonych do kształcenia specjalnego dopuszczonych do użytku szkolnego przez ministra właściwego do spraw oświaty i wychowania.

   

  Pomoc jest udzielana na wniosek rodziców ucznia (prawnych opiekunów, rodziców zastępczych), oraz nauczyciela, pracownika socjalnego lub innych osób, za zgodą przedstawiciela ustawowego lub rodziców zastępczych.

  1. Do wniosku należy dołączyć zaświadczenie/a o wysokości dochodów. W uzasadnionych przypadkach do wniosku można dołączyć – zamiast zaświadczeń o dochodach – oświadczenie o wysokości dochodów.
  1. W przypadku ubiegania się o pomoc dla ucznia, którego rodzina korzysta ze świadczeń rodzinnych w formie zasiłku rodzinnego lub dodatku do zasiłku rodzinnego, można przedłożyć – zamiast zaświadczenia o wysokości dochodów – zaświadczenie o korzystaniu ze świadczeń rodzinnych w formie zasiłku rodzinnego lub dodatku do zasiłku rodzinnego.
  1. W przypadku ubiegania się o pomoc dla ucznia niepełnosprawnego do wniosku należy dołączyć kopię orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego wydanego przez publiczną poradnię psychologiczno-pedagogiczną.
  1. W przypadku ubiegania się o pomoc dla ucznia klas III, pochodzącego z rodziny, w której dochód na osobę w rodzinie przekracza 574 zł, do wniosku należy dołączyć uzasadnienie, z uzasadnienia powinno wynikać jaka z okoliczności określonych w art. 7 ustawy o pomocy społecznej występuje w rodzinie.
  1. Dyrektor szkoły zwraca rodzicom uczniów (prawnym opiekunom, rodzicom zastępczym) koszty zakupu podręczników do kształcenia ogólnego, w tym podręczników do kształcenia specjalnego, dopuszczonych do użytku szkolnego przez ministra właściwego do spraw oświaty i wychowania  po przedłożeniu dowodu zakupu podręczników, którym w przypadku zakupów indywidualnych jest faktura VAT wystawiona imiennie na ucznia, rodzica, prawnego opiekuna albo rodzica zastępczego, a także rachunek, paragon lub oświadczenie o zakupie podręczników do wysokości wartości pomocy.
  1. W przypadku złożenia oświadczenia o zakupie podręczników do oświadczenia należy dołączyć informację o rozliczeniu wydatków tylko w ramach Rządowego programu pomocy uczniom  w 2015 r. – „Wyprawka szkolna”
  1. W przypadku zakupu podręczników dla grupy uczniów koszty zakupu podręczników zwracane są rodzicom uczniów (prawnym opiekunom, rodzicom zastępczym) do wysokości wartości pomocy po przedłożeniu potwierdzenia zakupu zawierającego w szczególności: imię i nazwisko ucznia, klasę, do której będzie uczęszczał, adres szkoły, wykaz zakupionych podręczników, książek pomocniczych i materiałów dydaktycznych, kwotę zakupu, datę zakupu i czytelny podpis podmiotu dokonującego zakupu. Potwierdzenie wystawia podmiot dokonujący zakupu, na podstawie faktury VAT i listy uczniów, dla których zakupiono podręczniki.

   

  Wnioski, zarządzenia i wyjaśnienia znajdują się na stronie BIP Szkoły. Informacji udziela także pedagog szkoły.

   

 • Z entuzjazmem w nowy rok szkolny

  1 września rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. W inauguracji wzięli udział znakomici goście: przedstawiciele Kuratorium Oświaty, burmistrz Kartuz, przewodniczący Rady Miejskiej, radni. Jak zwykle obecni byli rodzice dzieci.

  Uroczystości rozpoczęły się mszą św. w kościele pw. Św. Kazimierza w Kartuzach, a następnie w sali gimnastycznej odbyła się część oficjalna i artystyczna. Wspominano rocznicę wybuchu II Wojny Światowej i złożono kwiaty przy pomniku pomordowanych nauczycieli. Dyrektor przedstawił najważniejsze rozwiązania organizacyjne i życzył wszystkim dobrego roku.

  Zdjęcia i relacje dostępne są na FACEBOOKU SZKOŁY I w ALBUMIE FOTOGRAFICZNYM.

 • Inauguracja roku szkolnego

   

   

   

   

  Z przyjemnością informujemy, że nasza szkoła jest w pełni przygotowana na rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Zakończyły się wszystkie prace remontowe. Wyposażono także niektóre sale w nowe meble i sprzęt multimedialny. O szczegółach będziemy informować na stronie szkoły w kolejnych dniach. Dziś przekazujemy informację o terminie inauguracji nowego roku szkolnego.

  Inauguracja roku szkolnego 2015/2016 odbędzie się 1 września br. według następującego planu:

  • 7.45 – msza św. w kościele pw. Św. Kazimierza w Kartuzach
  • 8.45 – inauguracja w sali gimnastycznej dla uczniów klas I-VI
  • 10.30 – spotkanie dzieci oddziałów przedszkolnych w sali gimnastycznej, a następnie w salach lekcyjnych.
 • Podręczniki i ćwiczenia na nowy rok szkolny

   

   

   

   

  Wakacje, to dobry czas by zadbać o wyposażenie uczniów na nowy rok szkolny. W ostatnich dniach czerwca w szkole odbył się kiermasz podręczników, podczas którego wielu uczniów i rodziców miało okazję nabyć je do kolejnej klasy.

  Przypominamy, że od nowego roku szkolnego, podręczniki i zeszyty ćwiczeń do klasy I, II i IV uczniowie otrzymają bezpłatnie, a ich zakupu dokonuje szkoła. Nie dotyczy to religii oraz języka niemieckiego w klasie IV. Do religii rodzice kupują zeszyty ćwiczeń lub podręczniki w czasie wakacji, a do języka niemieckiego (klasa IV), który jest drugim językiem obcym nauczanym w naszej szkole, w wrześniu.

  Na stronie BIP szkoły znajduje się wykaz podręczników do klasy I-VI: WYKAZ PODRĘCZNIKÓW 2015/16. Prosimy o sprawdzenie wykazu i zakup podręczników w księgarniach. 

 • Pożegnanie szóstoklasistów

 • Kolorowy Festiwal Nauki z projektu ,,Szkoła daje więcej''

  13 czerwca zapisał się wielkimi zgłoskami wśród mieszkańców Kartuz i nie tylko. Na ten dzień przypadły kolejne punkty obchodów 100 – lecia Szkoły Podstawowej nr 1 im. św. Kazimierza w Kartuzach. Przed południem odbył się tradycyjny Festyn Rodzinny połączony z Festiwalem Nauki dla uczniów i rodziców szkoły. Do wspólnej zabawy włączyli się także absolwenci, którzy przypomnieli sobie lata spędzone w szkolnych murach.

  Firma Edufan z Gdyni, która przygotowała stoiska naukowe spisała się na medal. Było mnóstwo atrakcji, ciekawych eksperymentów, znakomitych pokazów i wiele nagród. Uczestnicy nie tylko wykazywali wielką aktywność, ale też animowali wiele zdarzeń. Atrakcją okazała się np. rywalizacja dyrektora szkoły z nauczycielem języka polskiego na ,,Bangi run’’.  Największym problemem było wyłonić zwycięzcę, bo każdy z nich za takiego się uważał. Ważne że emocjom towarzyszyła dobra zabawa.

  Najlepiej  atmosferę Festiwalu oddają zdjęcia:

 • Zorganizowaliśmy Ligę Powiatową

  11 czerwca rozegrano ostatni turniej z V edycji Powiatowej Ligi Piłki Nożnej Szkół Podstawowych. Rozgrywki, od 5 lat organizuje Stowarzyszenie Przyjaciół Jedynki i nasza szkoła. Zadanie wspiera Powiat Kartuski.  

  W tegorocznych zmaganiach , w kategorii klas VI i młodszych wzięło udział 6 drużyn z szkół powiatu kartuskiego. Rozegrali oni rundę jesienną i wiosenną. Dodatkowo odbył się także turniej halowy. Tegoroczny poziom wszystkich zawodów był niezwykle wyrównany pomiędzy 5 zespołami, bo prym wiedli chłopcy z SP nr 2 w Kartuzach, którzy nie przegrali żadnego meczu.

  Ostateczna klasyfikacja przedstawia się następująco:

  1. SP nr 2 w Kartuzach
  2. SP nr 1 w Kartuzach
  3. SP w Sulęczynie
  4. SP w Dzierżążnie
  5. SP w Stężycy
  6. SP w Sierakowicach (wycofali się w trakcie rozgrywek)

  Drużyny, jak i poszczególni zawodnicy otrzymali nagrody, puchary i medale. Już dziś zapowiedziano kolejną edycję Ligi.

  Zdjęcia z finałowego turnieju w ALBUMIE FOTOGRAFICZNYM:

 • Zmiany w organizacji pracy sekretariatu

   

   

   

   

  Z powodu trwających prac remontowych, w bieżącym tygodniu sekretariat szkoły funkcjonuje w sali 65 łącznika szkoły - wejście od strony sali gimnastycznej. Godziny otwarcia: 8.00 - 15.00

  Niestety, nie ma jeszcze łączności za pomocą numerów telefonów stacjonarnych, dlatego uruchamiamy telefon komórkowy, o następującym numerze: 797339801. Ponadto można także skorzystać z drogi elektronicznej na adres email: spnr1kartuzy@wp.pl . Za utrudnienia przepraszamy. 

   

 • Kiermasz używanych podręczników szkolnych

   

   

   

   

   

  W dniach od 22 (poniedziałek) do 24 (środa) czerwca w Bibliotece Szkolnej odbędzie się kiermasz używanych podręczników do klas 5 - 6. Osoby, które chcą sprzedać swoje podręczniki proszone są o przynoszenie ich do Biblioteki Szkolnej do 19 czerwca. Podręczniki muszą być podpisane przez właściciela, z określoną ceną, za jaką mają być sprzedane. Zapraszamy wszystkich uczniów!

 • Krôsniăta w stolicy Dolnego Śląska

  30 maja br. zespół regionalny Krôsniăta z SP nr 1 im. św. Kazimierza w Kartuzach m.in. dzięki wsparciu Stowarzyszenia Przyjaciół Jedynki, Starostwa Powiatowego w Kartuzach wziął udział w wernisażu wystawy fotografii Karola Stellera pn. „W krainie krośniąt i stolemów”, który miał miejsce w Bibliotece Miejskiej we Wrocławiu. Zdjęcia ukazywały pejzaże Kaszub, obiekty architektoniczne, kolej (co wiąże się z pasją autora).

  Dzieci wybrały się do stolicy Dolnego Śląska na zaproszenie rady jednego z największych wrocławskich osiedli – osiedla Ołbin. Wykonały kilka tańców ludowych, zaśpiewały m.in. „Kaszubskie nuty”. Zachwyciły naturalnością, barwnością występu, bardzo dobrym przygotowaniem, zdyscyplinowaniem.  Mogliśmy podziwiać efekty pracy uczniów i ich opiekunek – pani E. Brzeskiej, p. G. Werochowskiej, p. A. Richert, p. T. Gąski.

  Kolejny występ miał miejsce 31.05. na festynie rodzinnym z okazji Dnia Dziecka. Krôsniăta nie tylko pokazały dorobek kulturowy własnego regionu, ale i starały się włączać do dobrej zabawy małych wrocławian. Pokaz przyjęto entuzjastycznie.

  Wyjazd zaowocował kolejnymi zaproszeniami, propozycją dalszej współpracy. Nasi najmłodsi okazali się dobrymi ambasadorami swojej małej ojczyzny.

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Świętego Kazimierza w Kartuzach
  83-300 Kartuzy, ul. 3 Maja 14
 • (+48)58/681-13-01

Galeria zdjęć