Nawigacja

 • Przerwa świąteczna do 7 stycznia

   

   

   

   

   

  Dołączając się do noworocznych życzeń przypominamy, że przerwa świąteczno – noworoczna trwa do 6 stycznia 2015 r. Zajęcia dydaktyczno – wychowawcze rozpoczynamy 7 stycznia (środa) zgodnie z planem lekcji. 

 • Finał wojewódzki po raz trzeci!

   

   

   

   

  W sobotę - 13 grudnia piłkarze kartuskiej Jedynki zapewnili sobie awans do finału wojewódzkiego turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” w kategorii U-10. Zawody odbyły się w Stężycy, a udział w nich wzięły najlepsze drużyny z powiatu kartuskiego. W fazie grupowej Jedynka wygrała z Klukową Hutą (2:1) i zremisowała z Somoninem (1:1). W półfinale zwyciężyliśmy z Kamienicą Królewską (2:1). Finał pomiędzy Kartuzami a Baninem był bardzo zacięty, Jedynka wygrała 2:1.

  Należy przypomnieć, że nasi chłopcy w tej kategorii wiekowej wystąpią w finale wojewódzkim trzeci raz z rzędu. Finały tej edycji zaplanowano na kwiecień 2015 roku.

 • W świątecznym nastroju

  Tegorocznemu spotkaniu przedświątecznemu towarzyszył radosny, pełen ciepła i wzajemnej serdeczności klimat. Uczniowie wraz z nauczycielami przygotowali bogaty program artystyczny. W korytarzach szkolnych można było nie tylko podziwiać pięknie przygotowane stoiska z ozdobami świątecznymi, ale także zrobić atrakcyjne zakupy. W salach lekcyjnych funkcjonowała kawiarenka, w której oprócz ciast oferowano barszcz z pasztecikami. Wśród uczniów rozlosowano wiele atrakcyjnych nagród, spośród których najważniejszą był wysokiej klasy rower.

  Na uroczystości gościliśmy znakomitych gości: Mieczysława Grzegorza Gołuńskiego – burmistrza Gminy Kartuzy oraz Andrzeja Pryczkowskiego – przewodniczącego Rady Miejskiej w Kartuzach. Imprezę poprowadzili: Agnieszka Lemańczyk – przewodnicząca Rady Rodziców i Dariusz Zelewski – dyrektor szkoły.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Albumie fotograficznym i zapoznania się z relacjami w mediach lokalnych:

  ALBUM FOTORGRAFICZNY:

  FACEBOOK SZKOŁY:

  DZIENNIK BAŁTYCKI:

  EXPRESS KASZUBSKI:

  KARTUZY.INFO:

 • Dni wolne od zajęć dydaktyczno - wychowawczych

   

   

   

   

   

  Dyrektor szkoły informuje, iż po konsultacjach i zasięgnięciu opinii Rady Pedagogicznej, Rady Rodziców i Samorządu Uczniowskiego w dniach wolnych od zajęć dydaktyczno – wychowawczych tj. 2 i 5 stycznia 2015 r. szkoła organizuje zajęcia opiekuńczo – wychowawcze dla uczniów, którym rodzice nie są w stanie zapewnić opieki. Zajęcia te odbywać się będą w godz. 7.45 – 15.20 w świetlicy szkolnej.

 • WIKTORIA LISIEWICZ LAUREATKĄ XXII KONKURSU LITERACKIEGO!

   

   

   

   

  27 listopada, w Przodkowie rozstrzygnięto XXII Konkurs Literacki dla uczniów z województwa pomorskiego. Z ogromną radością pragniemy poinformować, że Laureatką została uczennica klasy Vc - Wiktoria Lisiewicz. Konkurs Literacki organizowany w Przodkowie od lat aktywuje uczniów województwa pomorskiego, którzy swojej poetyckiej wrażliwości chcą nadać literacką formę.

  W tym roku do lirycznych zmagań przystąpiło sześć uczennic z klas piątych i szóstych: Nikola Bielińska, Dobrosława Król, Wiktoria Lisiewicz oraz Anna Merchel, Amelia Wicka i Wiktoria Wydrowska.  Artystycznymi walorami swoich wierszy zachwyciła jury uczennica kl.Vc Wiktoria Lisiewicz, która zdobyła I miejsce. Gratulujemy!

   

 • Prapremiera ,,Gòlince na kaszubskich dróżkach''

   

   

   

   

   

  Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 im. św. Kazimierza w Kartuzach wraz z Zespołem Regionalnym "Krôsniăta" zabrały dziś publiczność na wędrówkę po kaszubskich dróżkach na wzór książkowej Pyzy. Na scenie Kartuskiego Centrum Kultury, przy pomocy własnoręcznie wykonanych lalek, opowiadały o miejscowościach, atrakcjach i krajobrazach regionu.

  Zapraszamy do przeczytania relacji prasowej (kliknij na zdjęcie: pierwsze to EXPRESS KASZUBSKI, a drugie: DZIENNIK BAŁTYCKI):

 • Pluszaki w Jedynce

   

   

   

   

  Miękki, puchaty i taki z łatką. Dziś 25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. Nasi uczniowie także uczcili imieniny pluszaka. Jak na imieniny przystało były wesołe śpiewy do piosenki „Pokochaj Pluszowego Misia”, zabawy z misiami oraz kulinarny poczęstunek z słodkościami. Dzieci chętnie wysłuchały historii powstania najukochańszej zabawki, aby na samym końcu wykonać jadalną głowę swojego bohatera. Był to dzień pełen uśmiechu i dobrej zabawy.

  Zdjęcia z tego radosnego dnia można obejrzeć na profilu Facebooka szkoły:

 • II edycja Powiatowego Konkursu "Piękno Słowa Czytanego"

   

   

   

   

  24 listopada odbył się w Kartuzach II Powiatowy Konkurs „Piękno Słowa Czytanego”. Organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 1 im. św. Kazimierza w Kartuzach. W tym roku hasłem przewodnim były „MIŁOŚĆ/PRZYJAŹŃ/KOLEŻEŃSTWO". Oznaczało to, że teksty, które odczytywane były w trakcie konkursu musiały być związane w jakiś sposób z tymi tematami. Mimo, że była to dopiero druga edycja rangi powiatowej, to konkurs ma już swoją piękną tradycję. Wcześniej odbyło się kilka edycji rangi gminnej i poprzednia – już powiatowej. Organizatorzy, przy wsparciu Starosty Powiatu Kartuskiego pani Janiny Kwiecień, zaprosili do udziału szkoły z całego powiatu. W sumie w konkursie udział wzięło dwudziestu uczniów z dwudziestu szkół powiatu kartuskiego.

  Konkurs adresowany był do uczniów klas IV – VI, każda szkoła wytypowała jednego ucznia. Uczestnik zgłaszał się do konkursu z wybranym i przygotowanym przez siebie fragmentem utworu, zgodnym z tegorocznym hasłem. Autorem tekstu mógł być dowolny polski lub zagraniczny twórca. Tekst przygotowany przez ucznia musiał mieścić się w przedziale 25 – 30 wersów i musiał mieć charakter prozatorski.

  Konkurs składał się z dwóch etapów. W pierwszym etapie każdy zgłoszony uczeń czytał na głos wcześniej przygotowany przez siebie fragment, w trakcie czytania oceniany był przez komisję konkursu. Do drugiego etapu (finałowego) komisja wytypowała 10 uczestników, którzy odczytali fragment przygotowany przez organizatorów.

  Uczestników oceniała komisja w składzie:

  Marzena Kreft, dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Kartuzach

  Anna Szmytke –  Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kartuzach

  Waldemar Herzberg – Biblioteka Pedagogiczna w Kartuzach

   

  Komisja przyznała następujące miejsca i wyróżnienia:

  I miejsce – Estera Leszczyńska ze Szkoły Podstawowej w Sierakowicach

  II miejsce – Marta Koniarska ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Kartuzach

  III miejsce – Natalia Klebba z Zespołu Szkół w Kamienicy Królewskiej

  wyróżnienia otrzymali - K. Węsierska ze Szkoły Podstawowej w Lisich Jamach oraz Monika Baziuta z ZKiW w Dzierżążnie

  Konkurs zorganizowany został przez nauczycieli języka polskiego ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. św. Kazimierza w Kartuzach: panie Magdalenę Izdebską, Mariolę Dzwonkowską i pana Pawła Pytkę. Nagrody dla uczestników ufundowali: Starostwo Powiatowe w Kartuzach, Rada Rodziców naszej szkoły oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Jedynki w Kartuzach.

  Zdjęcia z konkursu w Albumie Fotograficznym:

  oraz na Facebooku szkoły:

 • Zapraszamy rodziców na konsultacje

   

   

   

   

   

  Zbliża się okres przedświąteczny. Jest to także czas kończącego się I semestru roku szkolnego. Nauczyciele proponują oceny semestralne i podsumowują pracę wychowawczą. W związku z tym zapraszamy rodziców uczniów na konsultacje, które odbędą się 18 grudnia (czwartek) według następującego harmonogramu:

  • od godz.16.00 – kl. I-III 
  • od godz.17.00 – kl. IV – VI

   

 • Przygotowania do kiermaszu świątecznego

   

   

   

   

  Pracownicy szkoły i Rada Rodziców Szkoły Podstawowej nr 1 im. św. Kazimierza  w Kartuzach oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Jedynki w Kartuzach organizują 5 grudnia 2014 r. Kiermasz Świąteczny dla uczniów szkoły i ich rodziców. W programie kiermaszu przewidzieliśmy m.in. przedstawienie w wykonaniu dzieci oddziałów przedszkolnych, koncert chóru, występ ZR Krôsniăta.

  Uczniowie i rodzice każdej klasy przygotowują stoiska kiermaszowe. W związku z powyższym, w imieniu organizatorów Kiermaszu, zwracamy się do wszystkich rodziców o włączenie się w jego organizację w miarę swoich możliwości.

  Proponujemy następujące formy wsparcia:

  • przygotowanie stoiska klasowego
  • przekazanie na licytację fantów od firm i instytucji
  • wpłaty pieniężne, które zostaną wykorzystane podczas organizacji kiermaszu
  • przekazanie ciast, ciastek i innych słodkości do działającej podczas kiermaszu kawiarenki
  • inne działania, przyczyniające się do uświetnienia wspólnego przedsięwzięcia, jakim jest kiermasz.

   

  Dochód z Kiermaszu, decyzją pracowników i Rady Rodziców przeznaczony zostanie na zakup pomocy dydaktycznych, z których korzystać będą uczniowie oraz wydanie książki z okazji 100 lecia szkoły.

  Kiermasz odbywać się będzie w godz. 17.00 – 19.00 w sali gimnastycznej i korytarzach szkolnych. Z góry dziękujemy za zrozumienie i zapraszamy do udziału w naszym wspólnym święcie, jakim jest coroczny Kiermasz Świąteczny.

   

 • Kolejna zbiórka nakrętek - 27 - 28 listopada

 • Podwójne zwycięstwo w „Pucharze Tymbarku”

   

   

   

   

  W piątek (14.11) oraz środę (19.11) odbyły się gminne zawody w ramach 1. etapu turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”.  W obu kategoriach (U10 oraz U12) zwyciężyły drużyny ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. św. Kazimierza w Kartuzach. Tym samym awansowały do kolejnej rundy rozgrywek – finałów powiatowych, które odbędą się jeszcze w tym roku.

  Turniej w kategorii U12 rozegrany w Kartuzach:

  SP1 Kartuzy – SP Kolonia   9:0

  SP1 Kartuzy -    SP Staniszewo 7:1

   

  Turniej w kategorii U10  rozegrany w Chmielnie:

  SP1 Kartuzy – SP Chmielno   6:0

  SP1 Kartuzy – SP Reskowo   14:0

  SP1 Kartuzy – SP Łapalice   8:0

  SP1 Kartuzy – SP Borzestowo   4:0

   

  Ponadto, 16 listopada, w Somoninie odbył się turniej piłki nożnej halowej zorganizowany dla drużyn juniorskich rocznika 2006 i młodszych przy współpracy GPRU w Sławkach oraz Gimnazjum Publicznego w Somoninie. W zawodach udział wzięło 12 drużyn z całego województwa pomorskiego podzielonych na trzy grupy. Po bardzo zaciętych pojedynkach najlepsi okazali się chłopcy z Jedyneczki Kartuzy. Gratulujemy!

  Więcej o tym turnieju na stronie:

  http://expresskaszubski.pl/zwyciestwo-jedyneczki-kartuzy

 • Polska Niepodległa!

   

   

   

   

  11 listopada świętujemy powrót Polski na mapę Europy po 123 latach niewoli. Urodziliśmy się już w wolnym kraju, ale chcemy przywoływać w tym dniu emocje tych, którzy wywalczyli dla Polski niepodległość.

  Dziś, 7 listopada odbyły się w naszej szkole uroczystości z okazji nadchodzącego Święta Niepodległości. Uczniowie klas III pod opieką wychowawców przygotowali podniosły i wzruszający program artystyczny, który wielokrotnie nagradzany był brawami. Poza tym, w każdej klasie przeprowadzone zostały także „lekcji patriotyzmu", a dzieci zostały włączone do aktywnego celebrowania tego wyjątkowego dnia, m.in. poprzez przygotowywanie kokard narodowych.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć:

   

 • Moje miejsce na Kaszubach

   

   

   

   

  W dniu 7 listopada, podczas uroczystości z okazji Święta Niepodległości odbyło się wręczenie nagród w konkursie plastycznym ,,Moje miejsce na Kaszubach’’.  Konkurs adresowany był do uczniów klas 0-III i odbył się w naszej szkole w październiku. Z bardzo pięknych prac złożonych przez uczniów komisja wyłoniła najlepsze. Nagrody ufundowane przez Radę Rodziców otrzymali:

  I miejsce zajęła Paula Badur ( II c) oraz Marta Kobiela(I b ).

  II miejsce – Nikodem Łukowicz (I b),

  III miejsce Anna Brzezińska ( II c).

  Wyróżniono prace: Mai Grzech( I c), Klaudii Kąkol(I d), Zofii Poplewskiej (II c) oraz Szymona Blok( II c). Uczniowie otrzymali dyplomy oraz nagrody książkowe.

  Wysłano również 20 prac na powiatowy konkurs plastyczny organizowany przez Lokalną Grupę Rybacką w Szymbarku. Tam również zauważono prace naszych uczniów. W kategorii klas 0- I - I miejsce zajęła Marta Kobiela a wyróżnienie otrzymał Nikodem Łukowicz. W kategorii klas II- III wyróżnienie otrzymała Paula Badur.

  Bardzo cieszymy się, że także wśród najmłodszych naszych uczniów rosną talenty. Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć:

 • Pyza na pomorskich dróżkach

   

   

   

  Już w ubiegłym roku szkolnym, w marcu, nasi uczniowie przystąpili do projektu „Pyza na pomorskich dróżkach”. Przypomnijmy, że wówczas przygotowywali plakaty, albumy i prezentacje multimedialne przedstawiające miejsca na Kaszubach, które warto zobaczyć. W czerwcu odbyli wycieczkę do Teatr Miniatura w Gdańsku, aby zobaczyć funkcjonowanie teatru „od kuchni”.

  Od września kontynuują prace w ramach tego projektu. Młodzi teatromanii współtworzyli scenariusz uwzględniający walory regionu kaszubskiego, a na zajęciach koła teatralnego ćwiczyli swoje role. Obecnie w każdy piątek uczestniczą w różnorodnych zajęciach. Podczas warsztatów lalkarskich zapoznali się z budową lalek teatralnych i techniką animowania lalki oraz wykonali własne lalki do spektaklu. Równie ciekawe okazały się warsztaty scenograficzne, podczas których dowiedzieli się, jak buduje się scenografię wykorzystując różne środki i techniki plastyczne.

  Teraz trwają intensywne próby spektaklu, który  zostanie  przedstawiony w Kartuzach i Gdańsku pod koniec listopada. Jak wypadła premiera na pewno napiszemy.

 • Wywiadówka śródokresowa

   

   

   

   

   

  W najblizszy czwartek, 20 listopada zapraszamy rodziców na obowiązkowe spotkanie z nauczycielami. Tematem zebrania będą m.in. informacje o postępach uczniów, planowanych uroczystościach, konkursach, wycieczkach. Zostaną także omówione inicjatywy Rady Rodziców i dyrekcji szkoły.

  Plan spotkania jest następujący:

  • od godz.16.00 – kl. I-III 
  • godz. 17.00 – kl. VI spotkanie ogólne w sali 26
  • od godz.17.00 – kl. IV – VI
  • godz. 17.00 – oddziały przedszkolne.

   

  Zapraszamy i liczymy na obecność.

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Świętego Kazimierza w Kartuzach
  83-300 Kartuzy, ul. 3 Maja 14
 • (+48)58/681-13-01

Galeria zdjęć