Nawigacja

 • Zgłoś się do DYKTANDA 2015!

   

   

   

   

   

  19.11.2015 r. (w czwartek) o godz. 15:30  i 16.30 (godzina do wyboru) odbędzie się w naszej szkole Dyktando o pióro Dyrektora Szkoły. Zapraszamy wszystkich chętnych nauczycieli i rodziców. Konkurs organizowany jest przez Samorząd Uczniowski i to właśnie przedstawiciele SU stworzą tekst dyktanda, a następnie go podyktują i sprawdzą.

  Osoby, które uzyskają (w dwóch kategoriach: rodziców i nauczycieli) najlepsze wyniki, otrzymają nagrody. Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 4 grudnia (w trakcie  Kiermaszu Świątecznego).
  Wszyscy chętni, którzy chcieliby wziąć udział w dyktandzie proszeni są o przekazanie informacji do sekretariatu bądź Dyrekcji szkoły (komunikator e-dziennika, telefonicznie, osobiście, mailowo lub na facebooku szkoły) do dnia 18 listopada.
  Na konkurs zaprasza Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Św. Kazimierza w Kartuzach.

  Czekamy na zgłoszenia!

 • Bogate obchody Święta Niepodległości

  Obchody Dnia Niepodległości w Kartuzach w tym roku podzielono na dwa dni. W przeddzień święta, w szkole odbyła się uroczysta akademia przygotowana przez uczniów i wychowawców klas III oraz chór szkolny. Niezwykła, podniosła atmosfera udzieliła się wszystkim zebranym, a świętowanie przeniosło się na kartuski rynek.

  Jednym z elementów Narodowego Dnia Niepodległości było układanie przez dzieci i młodzież herbu z 25 tys. papierowych kwiatów. Tworzono go z biało-czerwonych elementów oraz kwiatów w kolorach kaszubskich: zielonego, żółtego, czarnego oraz niebieskiego. Nawiązano tym samym do roku 1919 i powitania armii Hallera przez 25 tysięcy Kaszubów. Kwiaty przez kilka tygodni tworzyli uczniowie kartuskich szkół, w ich wykonanie włączyli się też radni gminy Kartuzy i sołtysi.

  Spektaklem "Światło - Dźwięk" w reżyserii Marzeny Nieczuja-Urbańskiej zakończono pierwszy dzień kartuskich obchodów 97. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Jednym z elementów spektaklu był Przemarsz Wielkich Polaków – postaci nawiązujących do patronów szkół powiatu kartuskiego, zasłużonych Kaszubów. Wśród przygotowanych postaci zdecydowanie wyróżniał się nasz patron Św. Kazimierz. Wszystko to przeplatane było pieśniami patriotycznymi prowadzonymi przez Tomasza Fopkego oraz Młodzieżową Orkiestrę Dętą z Łapalic.

  11 listopada delegacja szkoły i poczet sztandarowy wzięli udział w powiatowo – gminnych uroczystościach przy pomniku oraz w kartuskiej Kolegiacie.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Albumie Fotograficznym i przeczytania relacji prasowych (kliknąć na zdjęcia):

 • Spotkania w Muzeum Kaszubskim

   

   

   

   

  Nasi uczniowie uczestniczyli ostatnio w licznych warsztatach i spotkaniach regionalnych organizowanych w Muzeum Kaszubskim im. Franciszka Tredera w Kartuzach. Dzięki zaangażowaniu nauczyciela języka kaszubskiego – pani Moniki Renowskiej uczniowie Jedynki mają możliwość częstego obcowania z żywym językiem kaszubskim i kulturą.

  Podczas warsztatów tkackich dzieci tkały na drewnianych krosnach. Zajęcie to było bardzo pracochłonne i spodobało się wszystkim. Brały też wzięły też udział w warsztatach florystycznych, mających na celu  wykonanie kwiatów do widowiska "Światło -Dźwięk", które odbędzie się 10 listopada w Kartuzach. Zaprezentowano także dzieciom wykonanie innych motywów florystycznych za pomocą krepy.

  We wrześniu uczniowie wzięli udział w pokazie podziemnej drukarni z lat 80 XX w. Dowiedzieli się nie tylko, jak funkcjonowała drukarnia w czasach, gdy prasa była ocenzurowana, ale również wzbogaciły wiedzę w fakty z życia w czasach komuny. Ponadto każdy uczeń mógł sam wydrukować stronę na ręcznej drukarce.

  30 września, podczas wizyty w Muzeum Kaszubskiego szczególnym zainteresowaniem najmłodszych cieszyły się eksponaty nawiązujące do życia dzieci w dawnej kaszubskiej wiosce. Do szkoły wróciliśmy bogatsi w wiedzę o historii i kulturze regionu.

  Zdjęcia z kilku dni warsztatowych do obejrzenia w Albumie Fotograficznym

 • Wywiadówka dla rodziców

   

   

   

   

   

  19 listopada 2015 r. (w czwartek) (godz.16.00 klasy 0-III, godz. 17.00 – kl. IV – VI) odbędzie się wywiadówka dla rodziców, opiekunów uczniów naszej szkoły. Tematem spotkania będzie analiza osiągnięć uczniów w nauce oraz ocena zachowania w bieżącym roku szkolnym. Wychowawcy omówią także przygotowania do Kiermaszu Świątecznego.

  Obecność rodziców, opiekunów obowiązkowa. 

 • Brązowe medale w finale wojewódzkim!

  Dnia 7 października w Starogardzie Gdańskim  odbył się finał wojewódzki -  VI Turniej Orlika o Puchar Premiera RP . W zawodach tych wzięła  udział reprezentacja naszej szkoły w kategorii chłopców młodszych – kl. IV-V. Aby dotrzeć do finału nasz zespół przeszedł eliminacje gminne i dwa etapy półfinałów wojewódzkich.  

  W finale wojewódzkim reprezentanci naszej szkoły pod kierunkiem pana Pawła Pytki stanęli na podium, zajmując III miejsce. Jest to najlepszy wynik w tej kategorii rozgrywek od wielu lat. Gratulujemy zawodnikom i trenerowi!

  Zdjęcia z turnieju: 

 • 2 listopada - dzień wolny

   

   

   

   

   

  Dyrektor szkoły informuje, że w porozumieniu z Radą Rodziców 2 listopada jest dniem wolnym od zajęć dydaktyczno - wychowawczych. 

 • Dzień Edukacji Narodowej i ślubowanie pierwszoklasistów

   

   

   

   

  W nadchodzącym tygodniu czekają nas ważne uroczystości. 13 października, w przeddzień Dnia Edukacji Narodowej odbędą się w naszej szkole Gminne uroczystości DEN, na które przybędą m.in. emerytowani pracownicy naszej szkoły, posłowie, władze samorządowe, przedstawiciele Kuratorium Oświaty. Uczniowie w okolicznościowym programie podziękują wszystkim pracownikom za włożony wkład w edukację i wychowanie dzieci. Dyrektor szkoły wręczy nagrody wyróżniającym się nauczycielom i pracownikom administracji i obsługi. Nagrody wręczą także Burmistrz Kartuzy i Pomorski Kurator Oświaty.

  W ustaleniu z Radą Rodziców, tego dnia zajęcia odbywają się według odrębnego planu. Opieka świetlicowa zapewniona jest do godz. 13.35. Szczegółowy plan zajęć podali uczniom wychowawcy.

  14 października to dzień wolny od zajęć dydaktyczno – wychowawczych.

  15 października (czwartek) o godz. 17.00 w poczet uczniów szkoły  zostaną oficjalnie przyjęci pierwszoklasiści. Na uroczystość zapraszamy wszystkich, którzy chcą towarzyszyć dzieciom w tej ważnej dla nich chwili.

 • Rugby dla uczniów Jedynki

   

   

   

   

  6 października grupa uczniów kl. IV wzięła udział w zajęciach sportowo – rekreacyjnych. Chłopcy i dziewczynki poznali zasady TAG rugby, ćwiczyli elementy gry. Na koniec rozegrali krótki mecz. Zajęcia prowadził Karol Steller – były zawodnik rugby z Wrocławia. Spotkanie przyniosło dzieciom wiele radości.

 • Historyczny awans piłkarzy do finału!

  W miniony czwartek (1.10) reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 1 im. św. Kazimierza w Kartuzach wzięła udział w II wojewódzkim etapie piłkarskiego turnieju "O Puchar Premiera RP" w kategorii rocz. 2004/5, który rozegrano w Rumii. Zremisowaliśmy z gospodarzami 1:1 oraz zwyciężyliśmy z z drużyną UKS Jedynka Reda 4:0.

  Aby pojechać na turniej do Rumii musieliśmy wygrać w dwóch wcześniejszych etapach. Pierwszy odbył się w Kartuzach, w którym pokonaliśmy drużyny z Dzierżążna,  Grzybna oraz SP nr 5. Następne zawody odbyły się w Somoninie, gdzie oprócz nas wystąpiły reprezentacje Goręczyna, Załakowa, Borzestowa i Grabowa Kościerskiego (wszystkie drużyny wygrały swoje gminne eliminacje).

  Dzięki wczorajszej wygranej awansowaliśmy do finału wojewódzkiego, który odbędzie się w Starogardzie Gdańskim 7 października.

  Drużyna wystąpiła w składzie: Jeremiasz Socha, Maciej Kobiela,  Mikołaj Cybulski, Leon Dera, Kamil Czerwionka, Filip Cirocki, Jan Cirocki, Jakub Drywa, Przemysław Kryszewski,   

 • MT Expert z tabliczki mnożenia

   

   

   

   

  25 września(piątek) w naszej szkole odbyły się egzaminy z tabliczki mnożenia w ramach V Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Zgodnie z hasłem akcji: „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają” do egzaminu przystąpiły dzieci oraz osoby dorosłe, a w rolę egzaminatorów wcielili się uczniowie klasy VB.

  Dzień ten został poprzedzony tygodniowym przygotowaniem. Powtarzaliśmy tabliczkę mnożenia na lekcjach matematyki i w domach. Już w czwartek na szkolnych korytarzach i boisku pojawił się Patrol Egzaminacyjny, który sprawdzał nasze przygotowanie do egzaminu, wręczając żółte lub czerwone kartki. Potem nadszedł długo oczekiwany dzień, dzień egzaminu. Zarówno dla młodszych jak i starszych był to bardzo stresujący dzień. Już od samego rana uczniowie klas IV – VI, nauczyciele i pracownicy szkoły zostali poddani egzaminom z tabliczki mnożenia. Egzaminatorzy okazali się bezwzględni, wychwycili każdy błąd, nie oszczędzili nikogo, nawet nauczycieli. Do egzaminu przystąpiło 195 osób. Najlepiej wypadły klasy czwarte. Każda osoba, która zdała egzamin otrzymała legitymację MT Expert. Ponadto, w tym dniu został wyłoniony zwycięzca konkursu na plakat promujący naukę tabliczki mnożenia. Zwyciężyła praca uczniów klasy VC, którzy w niezwykły sposób połączyli tabliczkę mnożenia z naszą szkołą.

  Osoby, które nie zdały egzaminu będą miały szansę zmierzyć się ponownie z tabliczką mnożenia już za rok.

 • Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!

   

   

   

   

  Nasza Szkoła uczestniczy w akcji: V Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia organizowanej w dniu 25 września 2015 r. pod hasłem:

  Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!

  Akcja ma na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli zapomnieć tabliczkę mnożenia, mają okazję nadrobić te zaległości. Dorośli mogą popisać się przed dziećmi doskonałą znajomością trudnych przypadków mnożenia.

  Program:

  21-24.09.2015 r.        Przypominamy sobie tabliczkę mnożenia -w domu, w szkole.

  do 23.09.2015 r.         Każda klasa przystępuje do konkursu na plakat promujący naukę tabliczki mnożenia (szczegóły u wychowawców klas).

  25.09.2015 r.     Egzaminy z tabliczki mnożenia:

  • Uczeń wybiera los z 5 trudnymi przypadkami mnożenia.
  • Jeżeli poda wszystkie poprawne odpowiedzi, zdobywa tytuł MT EXPERT.
  • W przypadku pomyłki, choćby raz egzamin jest niezdany.
  • UWAGA: Nauczyciele oraz Pracownicy Szkoły również przystępują do egzaminów.

   

  Szczegółowych informacji udziela Koordynator Lokalny oraz nauczyciele matematyki.

   

  Zapraszamy do aktywnego uczestniczenia w akcji!

  Z życzeniami miłej i pożytecznej zabawy!

  Koordynator Lokalny: Bernadeta Węsierska

   

 • Zapraszamy na Multi – Mistrzowski Dzień Rodziny

   

   

   

   

  Dnia 21 września (w poniedziałek) na boisku szkolnym odbędzie się  Multi - Mistrzowski Dzień rodziny.  Celem imprezy jest promowanie założeń programów „Mały Mistrz” i "MultiSport" oraz promocja aktywności fizycznej w lokalnym środowisku.

  Początek imprezy przewidziany jest na 15.30.  Program RMKS będzie się składał z 2 najważniejszych elementów:

  1. Sztafeta „Drużyny Mały Mistrz i Multisport dla Pomocy Mierzonej Kilometrami”

  2. Strefa gier i zabaw.

  Organizacja sztafety:

  • wszyscy uczestnicy będą mogli wziąć udział w biegu (lub marszobiegu) po wyznaczonej dowolnej trasie,
  • każdy z uczestników będzie mógł startować w sztafecie dowolną ilość razy,
  • sztafeta polega na przekazywaniu „pałeczki” - w tym wypadku telefonu z włączoną aplikacją ENDOMONDO każdej osobie pokonującej określony dystans.

  Przy okazji rozgrywania sztafety dołączamy się do trzeciej edycji akcji Pomoc Mierzona Kilometrami i razem przekazujemy środki na rzecz niepełnosprawnych ruchowo dzieci. http://kilometrami.pl/o-akcji.html

  W strefie gier i zabaw uczestnicy będą mogli zmierzyć się z rówieśnikami lub rodzicami w różnych konkurencjach sportowych takich jak:

  • przeciąganie liny,
  • rzuty do kosza,
  • skok w dal sposobem naturalnym,
  • skoki na skakance – rywalizacja mam oraz córek.

  Zapraszamy do wspólnej zabawy i kibicowania.

 • Wybory przewodniczącego SU

   

   

   

   

  Już w najbliższy piątek (18.09) odbędą się wybory na przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego. Wszyscy uczniowie w klasach IV – VI będą mieli prawo oddania swojego głosu na wybranego przez siebie kandydata. Kandydatami w tym roku są przedstawiciele oddziałów klas szóstych:

  • klasa VIa - Michał Formella 
  • klasa VIb - Zosia Golanko         
  • klasa VIc - Igor Gonera        

   

  Kandydaci w ciągu całego tygodnia mają prawo do zaprezentowania "siebie" na plakatach, które można oglądać na korytarzach wszystkich pięter. Warto zauważyć, że wybory odbędą się na szkolnym holu, a nad prawidłowością ich przeprowadzenia czuwać będzie Szkolna Komisja Wyborcza, w której skład wejdą reprezentanci wszystkich klas czwartych i piątych. Każdy głosujący otrzyma osobną kartę do głosowania ze szczegółową instrukcją jak oddać ważny głos.

 • Dobre warunki ubezpieczenia NNW

   

   

   

   

   

  Rada Rodziców, w porozumieniu z dyrektorem Szkoły podjęła decyzję o zaproponowaniu rodzicom dobrowolnego ubezpieczenia od Następstw Nieszczęśliwych Wypadków w firmie PZU.S.A. Suma ubezpieczenia wynosi 10 000,00 zł i obejmuje WARIANT II oraz Świadczenia dodatkowe. Pełne warunki ubezpieczenia zostały zamieszczone na naszej stronie Biuletynu Informacji Publicznej.

   

 • Pamiętamy o ofiarach wojny

  Tradycyjnie, co roku we wrześniu kombatanci, inwalidzi wojenni oraz władze gminy Kartuzy i mieszkańcy składają hołd poległym w II Wojnie Światowej. 

  W czwartek, 10 września 2015 w Kartuzach odbyły się uroczystości upamiętniające 76 rocznicę wybuchu II Wojny Światowej oraz Dnia Weterana Walk o Niepodległość. Na uroczystości zapraszał Burmistrz Kartuz Mieczysław Grzegorz Gołuński oraz Zarząd Koła w Kartuzach Związku Kombatantów i Byłych Więźniów Politycznych, któremu w Kartuzach przewodniczy pani Irena Zarach. W kartuskich uroczystościach udział wzięli także przedstawiciele Pomorskiego Zarządu Wojewódzkiego w gdańsku Związku Kombatantów RP i BWP, który w tym roku obchodzi jubileusz 25-lecia.

  Przed godz. 10 korowód pocztów sztandarowych, delegacji władz i instytucji wyruszył spod Urzędu Miejskiego do Kościoła św. Kazimierza w asyście niezastąpionej orkiestry Ochotniczej Straży Pożarnej w Kartuzach. Mszę św. koncelebrowaną w intencji ofiar II Wojny Światowej poprowadził ks. dr Ryszard Różycki.

  Po mszy, około godz. 10:45 uczestnicy uroczystości autokarami udali się do kartuskiego lasu w Kaliskach pod pomnik pomordowanych mieszkańców Ziemi Kaszubskiej. Burmistrz Kartuz podziękował za przybycie i podziękował harcerzom za pomoc kombatantom, których jest coraz mniej. Przy pomniku na Kaliskach odbył się Apel Poległych przygotowany przez uczniów z szkoły w Somoninie i poprowadzony przez nauczyciela z Szkoły Podstawowej nr 1 im. św. Kazimierza w Kartuzach - Pawła Pytkę. Następnie delegacje oraz goście złożyli pamiątkowe wiązanki kwiatów po pomnikiem pomordowanych. 

  Ważnym punktem uroczystości był występ uczniów naszej szkoły, którzy we wzruszającym programie artystycznym podziękowali kombatantom oraz ofiarom wojny bez których nie byłoby wolnej Polski.  

  Po oficjalnych uroczystościach odbył się tradycyjny poczęstunek - grochówka w Powiatowej Komendzie państwowej Straży Pożarnej w Kartuzach. 

   

  Zdjęcia i relacje z prasy i portali informacyjnych na FACEBOOKU SZKOŁY.

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Świętego Kazimierza w Kartuzach
  83-300 Kartuzy, ul. 3 Maja 14
 • (+48)58/681-13-01

Galeria zdjęć