Nawigacja

 • KONKURS PIOSENKI ANGIELSKIEJ „YOU CAN SING”

   

   

   

   

   

  23 kwietnia 2015 roku odbył się Konkurs Piosenki Angielskiej ‘YOU CAN SING!” Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas IV – VI. Wzięło w nim udział 33 uczniów naszej szkoły: 4 solistów i 9 zespołów.

  Zadaniem uczestników było zaprezentowanie dowolnej piosenki w języku angielskim. Wykonawcy musieli krótko uzasadnić wybór piosenki i opowiedzieć o czym jest wykonywana piosenka. Jury w składzie: Pani Beata Przybicka, (przewodnicząca komisji), Pani Elżbieta Brzeska oraz Pani Anna Baranowska oceniali muzykalność, poprawność językową, choreografię oraz ogólny wyraz artystyczny wszystkich wykonawców.

  Poziom konkursu był bardzo wyrównany. Mimo stresu wszyscy uczniowie bardzo dobrze się zaprezentowali. Po długich naradach Komisja przyznała następujące miejsca:

  W kategorii soliści:

  • I miejsce – Ksawery Skrok kl. V b (David Guetta „Bad”)
  • II miejsce – Zuzanna Wicka kl. VI b (Lorde „Yellow flicker beat”)
  • III miejsce – Julia Tryzna kl. VI a (Ellie Gouldnig „Love me like you do”)
  • Wyróżnienie – Nikodem Żołnowski kl. V b (“Dragonball”)

   

  W kategorii zespoły:

  • I miejsce – Inez Sapieha, Julianna Gmurek i Zofia Golanko kl. V b (Adele „Someone like you”)
  • II miejsce – Kornelia Kurzawska, Amelia Wicka, Wiktoria Okróy, Nikola Las, Wiktoria Wydrowska – kl. VI c (Anna Kendrick „When I’m gone”)
  • III miejsce – Kinga Reglińska, Inga Labuda, Anna Andriskowska – kl. IV c (Megan Treinor „All abort the bass”)
  • Wyróżnienie – Julia Żabińska, Roksana Reglińska, Agata Socha – kl. V b  („Hallelujah”)
 • Zapraszamy na koncert jubileuszowy

 • Obowiązkowe spotkania rodziców z nauczycielami

   

   

   

   

   

  W najbliższym czasie odbędą się ostatnie, w tym roku szkolnym, obowiązkowe spotkania rodziców z nauczycielami. 21 maja, w czwartek, zapraszamy rodziców, opiekunów uczniów klas I - VI - z wyjątkiem klas V. Ze względu na kilkudniową wycieczkę klas V, wywiadówka dla nich odbędzie się 27 maja o godz. 17.00.

  Tematem zebrania będą m.in. informacje o wynikach uczniów z poszczególnych przedmiotów za II semestr - z szczególnym zaznaczeniem proponowanych ocen rocznych, podsumowanie projektu ,,Szkoła daje więcej'' i przedstawienie programu Festiwalu Nauki ,,Święta Nauki’’, który odbędzie się 13 czerwca.

  W trakcie wywiadówki będzie ostatnia szansa wpłaty składek na Radę Rodziców. Na prośbę przewodniczącej Rady Rodziców przekazujemy apel o wsparcie przez osoby, które tego jeszcze nie uczyniły.

  Harmonogram wywiadówki:

  21 maja:

  • godz.16.00 – kl. I-III 
  • godz. 17.00 – kl. IV i VI

   

  27 maja:

  • godz. 17.00 – kl. V

   

  Zapraszamy i liczymy na obecność.

 • „Wiwat król! Wiwat Sejm! Wiwat Konstytucja!”

   

   

   

   

  30 kwietnia obchodziliśmy w naszej szkole święto Konstytucji 3 maja. Z tej okazji odbył się uroczysty apel, w czasie którego chór śpiewał patriotyczne piosenki, a uczniowie klasy VI z humorem opowiedzieli o tym jakże ważnym dla naszej ojczyzny dokumencie. Ania wcieliła się w postać Konstytucji, by barwniej przekazać informacje o czasie jej powstania, powodach uchwalenia, zawartości.

  Mogliśmy również podziwiać reprint XVIII – wiecznego tekstu ustawy, który otrzymaliśmy w prezencie z okazji 100-lecia szkoły od posła na Sejm RP – pana Stanisława Lamczyka. Doniosłość chwili podkreśliliśmy galowym strojem, niektórzy przygotowali ponadto kotyliony. Udział w apelu był dla nas czymś wyjątkowym, o czym świadczyło skupienie, z jakim śledziliśmy sceny, które rozgrywały się przed naszymi oczami. Możemy na koniec zakrzyknąć, powtarzając za aktorami: „Wiwat król! Wiwat Sejm! Wiwat Konstytucja!”

  Zdjęcia z uroczystości w Albumie Fotograficznym:

 • VI Mistrzostwa Gminy Kartuzy w piłce nożnej

   

   

   

   

  Stowarzyszenie Przyjaciół Jedynki w Kartuzach zorganizowało w miniony czwartek (30.04.2015r.) VI Gminne Mistrzostwa Szkół Podstawowych w piłce nożnej. Dzięki wsparciu zadania przez Gminę Kartuzy, oprawa mistrzostw była niezwykła. Zawodowy sędzia, puchary i medale  dla zawodników sprawiły, że turniej zyskał wysokie oceny widzów i uczestników.

   

  W turnieju wzięło udział 8 zespołów ze szkół gminy Kartuzy: Szkoła Podstawowa nr 1 im. św. Kazimierza w Kartuzach, Szkoła Podstawowa nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Kartuzach, Szkoła Podstawowa w Mirachowie, Szkoła Podstawowa im. Józefa Wybickiego przy Zespole Szkół w Staniszewie, Szkoła Podstawowa w Kolonii, Zespół Kształcenia i Wychowania w Brodnicy Górnej, Szkoła Podstawowa w Łapalicach, Zespół Szkół w Kiełpinie.  

  Po rozegraniu emocjonujących spotkań w grupach odbyły się mecze finałowe:

  Mecz o I miejsce

  SP 2 Kartuzy  – SP Mirachowo:  2:0

  Mecz o III miejsce

  SP1 Kartuzy – ZS Kiełpino:  2:1

  KLASYFIKACJA KOŃCOWA:

   

  I miejsce: Szkoła Podstawowa nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Kartuzach

  II miejsce: Szkoła Podstawowa w Mirachowie

  III miejsce: Szkoła Podstawowa nr 1 im. św. Kazimierza w Kartuzach

   

  Drużyny otrzymały puchary i dyplomy, a zawodnicy okolicznościowe medale, które wręczała pani Kamilla Karczewska – wiceprezes Stowarzyszenia Przyjaciół Jedynki w Kartuzach. Nagrody indywidualne w turnieju zdobyli Kacper Kulas  ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Kartuzach - dla najlepszego bramkarza. Królem strzelców został Łukasz Jandziński również ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Kartuzach. Natomiast Robert Radomski ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. św. Kazimierza w Kartuzach otrzymał nagrodę dla najlepszego zawodnika.

  Już dziś Stowarzyszenie zaprasza na kolejne zawody sportowe w przyszłym roku.

 • IX Kartuski Turniej Wiedzy o Języku Angielskim 2015

  25 marca 2015 roku szóstka uczniów naszej szkoły, która wygrała eliminacje szkolne wzięła udział w IX Kartuskim Turnieju Wiedzy o Języku Angielskim. W etapie międzyszkolnym udział wzięło 41 uczniów z 11 szkół z gminy Kartuzy i gminy Sierakowice.

  Zadaniem uczestników było rozwiązanie testu zamkniętego jednokrotnego wyboru sprawdzającego ogólną wiedzę o języku angielskim i krajach anglojęzycznych. Poziom testu uwzględniał materiał zawarty w programach nauczania języka angielskiego na II etapie edukacyjnym. Ze względu na zróżnicowaną grupę wiekowa, test był podzielony na trzy poziomy trudności dla trzech grup wiekowych: klasa 4, klasa 5 oraz klasa 6. Poziom konkursu był bardzo wyrównany.

  Nasi uczniowie poradzili sobie świetnie. A oto miejsca, które zajęli:

  W kategorii klas szóstych:

  • I miejsce – Emilia Bluhm  kl. VI c – tytuł Mistrza Języka Angielskiego Ziemi Kartuskiej 2015
  • V miejsce – Marta Lemańczyk kl. VI a

   

  W kategorii klas piątych:

  • III miejsce – Dawid Konkel kl. V c – tytuł Drugiego Wicemistrza Języka Angielskiego Ziemi Kartuskiej 2015

   

  W kategorii klas czwartych:

  • III miejsce – Agnieszka Bielewicz kl. IV a - tytuł Drugiego Wicemistrza Języka Angielskiego Ziemi Kartuskiej 2015

   

  Zwycięzcy otrzymali dyplomy oraz cenne nagrody. GRATULUJEMY!

   

   

   

 • Międzynarodowy Dzień Liczby π

   

   

   

   

   

  14 marca obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Liczby π . Z tej okazji uczniowie naszej szkoły gościli w Gimnazjum nr 1 im. A. Abrahama w Kartuzach, gdzie święto liczby π  odbyło się pod hasłem „Liczba π  w (sz)kole”. Dzieci dowiedziały się co to jest liczba π, do czego służy, w jaki sposób możemy ją wyznaczyć oraz usłyszały kilka ciekawostek związanych z tą liczbą.

  Gimnazjaliści wspólnie z nauczycielami przygotowali konkursy i zabawy, w których nasi uczniowie zdobyli atrakcyjne nagrody rzeczowe. Hitem okazały się ciasta w kształcie liczby π  upieczone przez gimnazjalistów. Uroczystość uświetnił występ raperów z Gimnazjum nr 1, którzy wykonali π - osenki.

  Oto kilka słów naszych uczniów na temat tej uroczystości:

  • Najbardziej podobały nam się zabawy, zwłaszcza „Hokus - Pokus”. Dowiedzieliśmy się co to jest liczba π. (Michał i Gracjan klasa V A)
  • Bardzo nam się podobało, bo zachęcaliście nas zabawą.  π  razy chcemy do Was jeszcze przyjść, bo tylko  matematyki chcemy uczyć się od dziś.(Zuzia klasa IV B)
  • Dowiedzieliśmy się również, że 14 marca urodził się Albert Einstein. Nasza mama też urodziła się 14 marca. (Piotr klasa IV B, Paweł klasa IV A)
  • Zdobyliśmy bardzo cenne wiadomości, które na pewno przydadzą się nam na matematyce. Wiemy już co to jest liczba π  i do czego się jej używa. Bardzo podobała nam się konkurencja polegająca na wymyślaniu wyrazów zawierających π .(Ola i Agata klasa V B)
 • ,,Tygodnik Kartuzy'' opublikuje wspólne zdjęcie

  Niespodzianka dla przyjaciół szkoły: w jutrzejszym wydaniu Dziennika Bałtyckiego ,,Tygodnik Kartuzy'' ukaże się wspólne zdjęcie uczniów i pracowników szkoły. Będzie to duży format, więc zachęcamy do zrobienia sobie prezentu na święta. 

  Natomiast po świętach uczniowie będą mogli zakupić zdjęcie wykonane przez pana Cezarego Czaję. Szczegóły podadzą wychowawcy klas.

 • Najlepsi znawcy baśni Andersena

   

   

   

   

   

  W miniony piątek odbył się I Gminny Konkurs Czytelniczy „Z baśniami za pan brat. Świat baśni Hansa Christiana Andersena” adresowany do klas czwartych. Reprezentanci Jedynki – Marta Żołnowska, Miron Łajming i Maciej Blok - spisali się świetnie i wśród sześciu szkół z naszej gminy zajęli 1. miejsce. Na podium znaleźli się również uczniowie z szkół w Staniszewie (3. miejsce) oraz gospodarze konkursu – Szkoła Podstawowa nr 5 (2. miejsce).

  Celem konkursu było sprawdzenie wiadomości z zakresu znajomości wybranych dwunastu baśni Andersena oraz krótkiej biografii tego autora. W dwóch etapach - części testowej oraz ustnej – nasi uczniowie okazali się zdecydowanie najlepsi. Serdecznie gratulujemy!!! 

 • 1% ważny dla szkoły - potrzebujemy wsparcia

   

   

   

   

  Bardzo dziękujemy Wszystkim, którzy na działalność naszego Stowarzyszenia przekazali 1% z podatku za 2013 rok. Jednocześnie gorąco zachęcamy Państwa do przekazania 1% podatku na rzecz podopiecznych "Stowarzyszenia Przyjaciół Jedynki w Kartuzach" za 2014 rok.

  Nasza organizacja działa na terenie Powiatu Kartuskiego. Od roku 2008 roku zrealizowaliśmy  kilkaset projektów, których adresatami były dzieci i młodzież  oraz dorośli. Zorganizowaliśmy wiele godzin zajęć rozwijających ich zainteresowania.

  Dzięki zbiórce 1% możemy pomagać dzieciom i ich rodzinom na wiele sposobów. Podobnie jak w ubiegłym roku, także w 2015 pragniemy dofinansować m.in.:

   

  • Szkółkę Piłkarską,,Jedyneczka'',
  • zespół Regionalny ,,Krôsniăta'',
  • zajęcia z języka angielskiego i niemieckiego,
  • zajęcia terapeutyczne,
  • wyposażenie szkoły w pomoce dydaktyczne,
  • dożywianie dzieci w szkołach
  • zajęcia pozalekcyjne i pozaszkolne
  • zakup niezbędnego sprzętu rehabilitacyjnego i sportowego,
  • wycieczki szkolne i wyjazdy wakacyjne
  • zakup nowych podręczników szkolnych dla najbiedniejszych
  • zakup paczek świątecznych potrzebującym
  • organizację warsztatów edukacyjno – wychowawczych

   

  Więcej szczegółów o działalności Stowarzyszenia w poszczególnych folderach oraz w pliku mp3:

   

   

  AUDYCJA RADIA GDAŃSK O DZIAŁALNOŚCI STOWARZYSZENIA ROKU.mp3

   

   

  Prosimy o zachęcanie do wsparcia "Stowarzyszenia Przyjaciół Jedynki w Kartuzach" niezdecydowanym Państwa znajomych.

  Aby przekazać 1% wystarczy w formularzu rocznym PIT wpisać nazwę naszej organizacjii numer KRS:

  NAZWA: Stowarzyszenie Przyjaciół Jedynki w Kartuzach

  NR KRS: 0000298150

 • Gratulacje dla Mirona i Karola!

   

   

   

   

   

  Miron Łajming zajął 1. miejsce w Powiatowym Konkursie Recytatorskim. Sukces jest tym większy, że na poprzednim (gminnym) etapie Miron zajął miejsce drugie. Niestety nie będzie reprezentował naszego powiatu na etapie wojewódzkim, ponieważ przyznano trzy „pierwsze” miejsca ze wskazaniem na osobę, która w maju pojedzie na finał do Słupska.

  Duży sukces zanotował również Karol Wesołowski w kategorii I-III. Uplasował się na 2. miejscu. Mironowi i Karolowi serdecznie gratulujemy!  

 • Uczniowie przejęli ,,władzę''

   

   

   

   

  W miniony piątek odbył się w Jedynce Dzień Samorządności. Po paru latach wróciliśmy więc do idei samorządności uczniowskiej. Na dwie godziny nastąpiła zamiana ról. Nauczyciele zasiedli do szkolnych ławek, a uczniowie prowadzili lekcje.

  „Nauczyciele” realizowali z „uczniami” materiał, wykorzystując do tego często wymyślne metody i formy pracy. Robili kartkówki i stawiali oceny.

  Delegacja samorządu uczniowskiego, z nową panią dyrektor na czele udała się z wizytą do Urzędu Miejskiego w Kartuzach, gdzie zostali przyjęci przez sekretarza Gminy Tomasza Nadolnego oraz Elżbietę Rejter z wydziału oświaty.

  Na długiej przerwie, czyli „obiadowej” pokój nauczycielski był do dyspozycji uczniów, którzy odgrywali role nauczycieli.

    

    

 • Plan rekolekcji szkolnych

   

   

   

   

   

  W dniach 23 - 25 marca odbędą się rekolekcje wielkopostne. Uczniowie będą mieli zajęcia zarówno w szkole, jak i w kościele. Oprócz ćwiczeń duchowych uczniowie wezmą także udział w lekcjach z nauczycielami. Prosimy o zapoznanie się z harmonogramem rekolekcji.

  REKOLEKCJE  23.03.2015 r. – 25.03.2015 r.

  • Klasy 0 – I
   • 8:00 – 9:50 zajęcia z wychowawcami
   • 10:00 – 11:30 rekolekcje – mała sala
  • Klasy II - III
  • 8:00 – 9:30 rekolekcje – mała sala
  • 9.50 – 11.35 zajęcia wg poniższego planu

   

  DZIEŃ

  Lp

  Kl.  II a

  Kl. II b

  Kl. II c

  Kl. III a

  Kl. III b

  Kl. III c

  23.03

  3.

  4.

  eduk. wcz. 37

  eduk. wcz. 37

  j. ang.         38

  eduk. wcz. 38

  eduk. wcz. 40

  eduk. wcz. 40

  eduk. wcz. 39

  eduk. wcz. 39

  eduk. wcz. 41

  eduk. wcz. 41

  eduk. wcz. 32

  eduk. wcz. 32

  24.03

  3.

  4.

  eduk. wcz. 39

  eduk. wcz. 39

  eduk. wcz.  40

  eduk. wcz.  40

  eduk. wcz. 38

  eduk. wcz. 38

  eduk. wcz. 37

  eduk. wcz. 37

  eduk. wcz. 32

  eduk. wcz. 32

  eduk. wcz. 41

  eduk. wcz. 41

  25.03

  3.

  4.

  eduk. wcz. 37

  eduk. wcz. 37

  eduk. wcz.  38

  eduk. wcz.  38

  eduk. wcz. 40

  eduk. wcz. 40

  eduk. wcz. 39

  eduk. wcz. 39

  eduk. wcz. 41

  eduk. wcz. 41

  eduk. wcz. 32

  eduk. wcz. 32

   

  • Klasy IV – VI

  8:00 – 9:40 zajęcia wg poniższego planu

  DZIEŃ

  Lp

  Kl. IV a

  Kl. IV b

  Kl. IV c

  Kl. V a

  Kl. V b

  Kl. V c

  Kl. VI a

  Kl. VI b

  Kl. VI c

  23.03.

  1.

  2.

  muzyka

  j. polski

   

  przyroda

  matem.

  wf

  j. polski

  j. polski

  matem.

   

  matem.

  wf

  j. ang.

  wf

  j. polski

  matem.

   

  matem.

  j. polski

  j. polski

  j. ang.

  24.03

  1.

  2.

  wf

  matem.

  matem.

  j. polski

   

  hist../Ren

  matem.GC

  j. ang.

  hist/Ren.

  j. polski

  przyroda

   

  przyroda

  matem.

  j. ang.

  matem.

  j. polski

  j. ang.

   

  matem.

  wf

  25.03

  1.

  2.

  przyroda

  j. polski

   

  wf

  muzyka

  muzyka

  przyroda

  matem.

  przyroda

  j. ang.

  j. polski

  hist./Ren

  j. polski

  j. polski

  wf

  matem

  wf

  j. polski

  matem.

   

  •  10:00 – 11:30 rekolekcje – kościół

   

  Poniedziałek      - kl. VI a   10:00 – 11:30  rekol. (kościół) – T. Zawada

  Wtorek                - kl. VI a   10:00 – 11:30  rekol. (kościół) – H. Stolc

  1. Kl. IV c - M. Renowska
  2. Kl. IV c - G. Cerowski     kl. V a  - M. Renowska

  Środa 

  1. Kl. V c  - M. Renowska

   

  DORADZTWO ZAWODOWE

  – zajęcia w klasach I – III w dniach 23.03 – 25.03.2015 r.

  godz. 8.00 – 12.30

  • Poniedziałek, 23.03.2015 r.

  Nr lekcji

  Grupa - sala

  Grupa - sala

  1.

  2.

  3.

  4.

  5.

  I b - 37

  I c - 39

  III b - 41

  III a - 39

  II c - 40

  I a - 38

  I d - 40

  III c - 32

  II b - 38

  II a – 37

   

  • Wtorek, 24.03.2015 r.

  Nr lekcji

  Grupa - sala

  Grupa - sala

  1.

  2.

  3.

  4.

  5.

  I b - 38

  I c - 40

  II c - 38

  III b - 32

  III a - 37

  I a - 37

  I d - 39

  II a - 39

  II b - 40

  III c – 41

   

  • Środa, 25.03.2015 r.

  Nr lekcji

  Grupa - sala

  Grupa - sala

  1.

  2.

  3.

  4.

  5.

  I b - 38

  I c - 39

  III a - 39

  II c - 40

  III b - 41

  I a - 38

  I d - 40

  III c - 32

  II a - 37

  II b - 38

   

   

 • Sukces recytatorów

   

   

   

   

  12 marca 2015 r. w Kartuskim Centrum Kultury odbyły gminne eliminacje  Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Prozy i Poezji Polskiej. Nasza szkołę reprezentowali: Karol Wesołowski i Antonina Golanko w kategorii kl.I-III oraz Miron Łajming i Igor Gonera  w kategorii kl. IV-VI. Cała czwórka zdobyła czołowe – drugie i trzecie miejsca w obu przedziałach wiekowych.

  Karol i Miron będą przedstawicielami naszej szkoły i gminy na powiatowym szczeblu tego konkursu, który odbędzie się 19 marca 2015r. Gratulujemy i trzymamy kciuki!

 • Jaka jest nasza szkoła dziś? Premiera filmu!

 • Kolejna edycja MULTISPORTU w Jedynce!

   

   

   

   

  Stowarzyszenie Przyjaciół Jedynki w Kartuzach po raz kolejny otrzymało wsparcie finansowe na zorganizowanie atrakcyjnych zajęć sportowych dla uczniów klas IV-VI naszej szkoły w ramach programu Multisport. Jesteśmy jedynym stowarzyszeniem w Kartuzach, którego wnioski zostały zaakceptowane przez Fundację Rozwoju Kultury Fizycznej w Pucku. Program był realizowany w 2014 roku i zyskał wysokie noty organizatorów.

  Dzięki projektowi, od tego tygodnia do końca grudnia, dwie grupy 20 osobowe (jedna – dziewcząt, druga – chłopców) będą mogły uczestniczyć w zajęciach rekreacyjno - sportowych. Bezpłatne treningi dla każdej z grup odbywać się będą 3 razy w tygodniu po 90 minut. 

  Dziewczęta pod okiem trenera: Elżbiety Brzeskiej będą realizowały następujące bloki: lekkoatletyka, siatkówka i koszykówka. Natomiast chłopcy trenowani przez Dawida Plichtę uprawiać będą: lekkoatletykę, piłkę nożną i zapasy.

  Decyzja komisji konkursowej jest pięknym prezentem na urodziny Jedynki.

 • Zapisy do oddziałów przedszkolnych

   

   

   

   

  Z dniem 2 marca rozpoczynamy rekrutację dzieci do oddziałów przedszkolnych funkcjonujących w szkole. Na stronie Biuletynu Informacji Publicznej (http://www.bip.sp1kartuzy) zamieściliśmy wszystkie niezbędne dokumenty. Druki wniosków są także dostępne w sekretariacie szkoły. W rekrutacji biorą udział dzieci zamieszkałe na terenie Gminy Kartuzy. Szkoła  w roku szkolnym 2015/2016 dysponuje ograniczoną liczbą miejsc.

  Termin rekrutacji do klasy I dla dzieci zamieszkałych poza obwodem Szkoły Podstawowej nr 1 im. św. Kazimierza w Kartuzach zostanie podany w późniejszym terminie. 

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Świętego Kazimierza w Kartuzach
  83-300 Kartuzy, ul. 3 Maja 14
 • (+48)58/681-13-01

Galeria zdjęć