Nawigacja

 • Podwójne zwycięstwo w „Pucharze Tymbarku”

   

   

   

   

  W piątek (14.11) oraz środę (19.11) odbyły się gminne zawody w ramach 1. etapu turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”.  W obu kategoriach (U10 oraz U12) zwyciężyły drużyny ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. św. Kazimierza w Kartuzach. Tym samym awansowały do kolejnej rundy rozgrywek – finałów powiatowych, które odbędą się jeszcze w tym roku.

  Turniej w kategorii U12 rozegrany w Kartuzach:

  SP1 Kartuzy – SP Kolonia   9:0

  SP1 Kartuzy -    SP Staniszewo 7:1

   

  Turniej w kategorii U10  rozegrany w Chmielnie:

  SP1 Kartuzy – SP Chmielno   6:0

  SP1 Kartuzy – SP Reskowo   14:0

  SP1 Kartuzy – SP Łapalice   8:0

  SP1 Kartuzy – SP Borzestowo   4:0

   

  Ponadto, 16 listopada, w Somoninie odbył się turniej piłki nożnej halowej zorganizowany dla drużyn juniorskich rocznika 2006 i młodszych przy współpracy GPRU w Sławkach oraz Gimnazjum Publicznego w Somoninie. W zawodach udział wzięło 12 drużyn z całego województwa pomorskiego podzielonych na trzy grupy. Po bardzo zaciętych pojedynkach najlepsi okazali się chłopcy z Jedyneczki Kartuzy. Gratulujemy!

  Więcej o tym turnieju na stronie:

  http://expresskaszubski.pl/zwyciestwo-jedyneczki-kartuzy

 • Wywiadówka śródokresowa

   

   

   

   

   

  W najblizszy czwartek, 20 listopada zapraszamy rodziców na obowiązkowe spotkanie z nauczycielami. Tematem zebrania będą m.in. informacje o postępach uczniów, planowanych uroczystościach, konkursach, wycieczkach. Zostaną także omówione inicjatywy Rady Rodziców i dyrekcji szkoły.

  Plan spotkania jest następujący:

  • od godz.16.00 – kl. I-III 
  • godz. 17.00 – kl. VI spotkanie ogólne w sali 26
  • od godz.17.00 – kl. IV – VI
  • godz. 17.00 – oddziały przedszkolne.

   

  Zapraszamy i liczymy na obecność.

 • Polska Niepodległa!

   

   

   

   

  11 listopada świętujemy powrót Polski na mapę Europy po 123 latach niewoli. Urodziliśmy się już w wolnym kraju, ale chcemy przywoływać w tym dniu emocje tych, którzy wywalczyli dla Polski niepodległość.

  Dziś, 7 listopada odbyły się w naszej szkole uroczystości z okazji nadchodzącego Święta Niepodległości. Uczniowie klas III pod opieką wychowawców przygotowali podniosły i wzruszający program artystyczny, który wielokrotnie nagradzany był brawami. Poza tym, w każdej klasie przeprowadzone zostały także „lekcji patriotyzmu", a dzieci zostały włączone do aktywnego celebrowania tego wyjątkowego dnia, m.in. poprzez przygotowywanie kokard narodowych.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć:

   

 • Moje miejsce na Kaszubach

   

   

   

   

  W dniu 7 listopada, podczas uroczystości z okazji Święta Niepodległości odbyło się wręczenie nagród w konkursie plastycznym ,,Moje miejsce na Kaszubach’’.  Konkurs adresowany był do uczniów klas 0-III i odbył się w naszej szkole w październiku. Z bardzo pięknych prac złożonych przez uczniów komisja wyłoniła najlepsze. Nagrody ufundowane przez Radę Rodziców otrzymali:

  I miejsce zajęła Paula Badur ( II c) oraz Marta Kobiela(I b ).

  II miejsce – Nikodem Łukowicz (I b),

  III miejsce Anna Brzezińska ( II c).

  Wyróżniono prace: Mai Grzech( I c), Klaudii Kąkol(I d), Zofii Poplewskiej (II c) oraz Szymona Blok( II c). Uczniowie otrzymali dyplomy oraz nagrody książkowe.

  Wysłano również 20 prac na powiatowy konkurs plastyczny organizowany przez Lokalną Grupę Rybacką w Szymbarku. Tam również zauważono prace naszych uczniów. W kategorii klas 0- I - I miejsce zajęła Marta Kobiela a wyróżnienie otrzymał Nikodem Łukowicz. W kategorii klas II- III wyróżnienie otrzymała Paula Badur.

  Bardzo cieszymy się, że także wśród najmłodszych naszych uczniów rosną talenty. Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć:

 • Pyza na pomorskich dróżkach

   

   

   

  Już w ubiegłym roku szkolnym, w marcu, nasi uczniowie przystąpili do projektu „Pyza na pomorskich dróżkach”. Przypomnijmy, że wówczas przygotowywali plakaty, albumy i prezentacje multimedialne przedstawiające miejsca na Kaszubach, które warto zobaczyć. W czerwcu odbyli wycieczkę do Teatr Miniatura w Gdańsku, aby zobaczyć funkcjonowanie teatru „od kuchni”.

  Od września kontynuują prace w ramach tego projektu. Młodzi teatromanii współtworzyli scenariusz uwzględniający walory regionu kaszubskiego, a na zajęciach koła teatralnego ćwiczyli swoje role. Obecnie w każdy piątek uczestniczą w różnorodnych zajęciach. Podczas warsztatów lalkarskich zapoznali się z budową lalek teatralnych i techniką animowania lalki oraz wykonali własne lalki do spektaklu. Równie ciekawe okazały się warsztaty scenograficzne, podczas których dowiedzieli się, jak buduje się scenografię wykorzystując różne środki i techniki plastyczne.

  Teraz trwają intensywne próby spektaklu, który  zostanie  przedstawiony w Kartuzach i Gdańsku pod koniec listopada. Jak wypadła premiera na pewno napiszemy.

 • Konkurs na "Najpiękniejszy Różaniec" - rozstrzygnięty

   

   

   

   

  Dnia 30 października, odbyło się rozstrzygnięcie konkursu na „Najpiękniejszy Różaniec”. Celem konkursu było rozbudzenie umiłowania modlitwy różańcowej indywidualnej i wspólnotowej. Ważne było także to, by umożliwić rozwój talentów u dzieci, jak również budzenie ich aktywności twórczej,  wyobraźni i pomysłowości .

  Konkurs przeszedł  najśmielsze oczekiwania organizatorów. Cieszył się on dużym zainteresowaniem. Wzięły w nim udział dzieci z klas 0 – III. W sumie przygotowano 73 różańce. Każdy z nich stał się dziełem wyjątkowym i niepowtarzalnym, gdyż różańce zostały wykonane z różnych materiałów. Warto podkreślić, że dzieci wykazały się dużą pomysłowością w doborze surowców, z których wykonały swoje różańce. Wykorzystano między innymi: modelinę, koraliki, śrubki, kasztany, żołędzie, szyszki, kwiaty, jarzębinę, pestki, fasolkę, żelki, cukierki, orzechy, rodzynki, chrupki, kawa, zabawki, gumki, papier itp. Wystawę prac konkursowych można podziwiać w szkole. Pomysłowość  i oryginalność były tak wielkie, że komisja konkursowa miała nie lada problem z wyłonieniem zwycięzców.

  Ostatecznie jury przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:

  Kategoria - oddziały przedszkolne:

  I miejsce: Monika Smętoch kl 0 c, Zofia Smętoch kl 0 b

  II miejsce: Filip Kobiela kl 0 b

  III miejsce: Bartosz Stenke kl 0 a, Wojciech Lademann kl 0 c

  Wyróżnienie: Marta Konkel kl 0 b

  Kategoria: kl I

  I miejsce: Klaudia Brzeska kl I d

  II miejsce: Marta Kobiela kl I b

  III miejsce : Antonina Kreft kl I c, Nikodem Łukowicz kl I b

  Wyróżnienie: Adam Gdaniec kl I a, Anna Bigus kl I d

  Kategoria : kl II

  I miejsce: Robert Karczewski kl II b

  II miejsce: Zofia Budźko kl II c, Dominik Wałaszkowski kl b

  III miejsce : Antoni Szwaba kl II b

  Wyróżnienie: Ignacy Skrok kl II c, Karol Wesołowski kl II a

  Kategoria : kl III

  I miejsce: Martyna Konkel kl III a

  II miejsce: Klaudia Reglińska kl III a, Dominika Sajek kl III c

  III miejsce: Nikola Szwichtenberg kl III a

  Wyróżnienie: Malwina Hallmann kl III b

  Nagrody w konkursie ufundowane przez Radę Rodziców szkoły wręczył je dyrektor szkoły.

  Zdjęcia z uroczystości można obejrzeć w Albumie fotograficznym

  i na Facebooku – profil szkoły:

 • Kolejny długi weekend!

   

   

   

   

   

  10 listopada przypada kolejny dzień wolny od zajęć dydaktyczno- wychowawczych. Życzymy wszystkim udanego wypoczynku i świętowania rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

 • Nauka... chodzenia po schodach i jedzenia pączków

   

   

   

   

  ,,Jak się komuś wydawało, że w naszej szkole uczymy się tylko polaka, matmy, przyry i takich tam dalej, to się stanowczo myli. Ostatnie wydarzenia świadczą o tym, że w Jedynce możemy uczyć się na przykład... chodzenia po schodach i ... jedzenia pączka’’ – to początek z nowego wpisu na szkolnym blogu. Zaglądacie tam? Polecamy (kliknij na link): https://sp1kartuzy.edupage.org/blog/

 • Ślubowali pierwszoklasiści

   

   

   

   

  Dziś przyjęliśmy w poczet uczniów 88 pierwszoklasistów, którzy w obecności rodziny i przyjaciół złożyli uroczyste ślubowanie. Tradycyjnie uroczystości w Jedynce odbywają się w godzinach popołudniowych, tak by mogła w nich uczestniczyć rodzina dziecka. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Dzienniku Bałtyckim. Wkrótce zapewne pojawią się relacje w innych mediach oraz w Albumie fotograficznym. Wszystkie będziemy publikować na profilu szkolnego facebooka: 

   

 • 31 października - dzień wolny!

   

   

   

   

   

  Informujemy, że najbliższy piątek, 31 października jest dniem wolnym od zajęć dydaktyczno – wychowawczych. 

 • 3 miliony odkryć strony!

   

   

   

   

  Z przyjemnością informujemy, iż w dniu dzisiejszym padnie zapewne rekord odwiedzin naszej strony internetowej szkoły. Kiedy 6 lat temu zaczęliśmy budować nową stronę, staraliśmy się robić to tak, by była przyjazna dla odbiorców. Zależało nam, by uczniowie, rodzice i sympatycy Jedynki znaleźli tu wszystko to, co jest potrzebne, interesujące. Czy nam się udało? Sami oceńcie.

  Wiemy, że jest wiele rzeczy nad którymi musimy jeszcze popracować. Jednak dziś dziękujemy za… 3 MILIONY odwiedzin! To wynik, którym pochwalić może się zaledwie kilka szkół w Polsce. Również nasz profil na facebooku przekroczył magiczną liczbę 500! Dziękujemy!

 • Harmonogram zajęć ,,Szkoła daje więcej''

   

   

   

   

  Od kilku tygodni trwają zajęcia pozalekcyjne dla uczniów w ramach projektu: „Szkoła daje więcej. Zajęcia rozwijające dla uczniów szkół podstawowych Gminy Kartuzy”.  Znamy już pełen plan zajęć. Staraliśmy się go tak dostować, by w miarę możliwości nie kolidował on z innymi obowiązkami uczniów. Harmonogram jest także dostępny jaki plik pdf: http://szkola_daje_wiecej

   

  JĘZYK ANGIELSKI  KL. II – VI

  Dzień tygodnia

  Godzina

  Grupa

  Sala

   

  poniedziałek

   

  8.00 – 8.45

  Kl. II

  54

  8.55 – 9.40

  Kl. II

  54

  13.40 – 14.25

  Kl. IV

  54

  14.30 – 15.15

  Kl. IV

  54

  wtorek

  13.40 – 14.25

  Kl. IV

  54

  14.30 – 15.15

  Kl. IV

  54

  15.20 – 16.40

  Kl. VI

  54

  środa

  13.40 – 14.25

  Kl. V

  54

  14.30 – 15.15

  Kl. V

  54

  czwartek

  8.55 – 9.40

  Kl. III

  34

  9.50 – 10.35

  Kl. III

  60

   

  JĘZYK NIEMIECKI kl. III – V

  Dzień tygodnia

  Godzina

  Grupa

  Sala

  poniedziałek

  11.45 – 13.30

  Kl. IV b

  50

  wtorek

  12.50 – 14.25

  Kl. V a + III c

  27

  14.30 – 16.05

  Kl. V b

  27

  środa

  13.40 – 15.15

  Kl. IV c + III a

  27

  czwartek

  13.40 – 15.15

  Kl. IV a

  25

  piątek

  13.40 – 15.15

  Kl. V c + III b

  25

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  DORADZTWO ZAWODOWE kl. IV – VI

  Dzień tygodnia

  Godzina

  Grupa

  Sala

  wtorek

  11.45 - 12.30

  IV c ch

  62

  12.50 – 13.35

  Vb i Vc

  60, 62

  13.40 – 14.25

  IV a dz,  IVa ch

  60, 62

  14.30 – 15.15

  VI a i  VI b

  60, 62

  czwartek

  11.45 – 12.30

  IV b ch

  50

  12.50 – 13.35

  IV b dz

  27

  13.40 – 14.25

  IV c dz, V a

  27, 32

  14.30 – 15.15

  VI c

  27

   

   

   

   

   

   

   

   

  GIMNASTYKA KOREKCYJNA kl. I - II

  Dzień tygodnia

  Godzina

  Grupa

  Sala

  poniedziałek

  8.55 – 9.40

  Kl. I c

  II piętro

  12.45 – 13.30

  Kl. I d

  II piętro

  wtorek

  8.00 – 8.45

  Kl. I d

  II piętro

  8.55 – 9.40

  Kl. I a

  II piętro

  9.50 – 10.35

  Kl. I a

  II piętro

  10.50 – 11.35

  Kl. I c

  II piętro

  12.50 – 13.35

  Kl. II b + II c

  II piętro

  środa

  11.45 – 12.30

  Kl. II a

  II piętro

  czwartek

  9.50 – 10.35

  Kl. II b

  II piętro

  11.45 – 12.30

  Kl. I b

  II piętro

  piątek

  8.00 – 8.45

  Kl. II a

  II piętro

  8.55 – 9.40

  Kl. I b

  II piętro

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  ZAJĘCIA ROZWIJAJĄCE POPRZEZ GRĘ W SZACHY

  Dzień tygodnia

  Godzina

  Grupa

  Sala

   

  poniedziałek

   

  9.50 – 11.35

  12.50 –14.25

  Kl. I a, I c

  Kl. I b, Id

  34

  34

  czwartek

  9.50 – 11.35

   

  Kl. II b, III a, III b, III c

  34

   

   

   

   

   

   

   

  ZAJĘCIA SPORTOWE

  Dzień tygodnia

  Godzina

  Grupa

  Sala

  środa

  7.10 – 7.55

  koszykówka

  kl. V – VI dz

  sala gim.

  czwartek

  7.10 – 7.55

  koszykówka

  kl. V – VI dz

  sala gim.

  14.30 – 16.00

   

  piłka nożna

  kl. V – VI ch

  sala gim.

  sobota

  11.00 – 12.30

  taniec

   

  sala gim.

 • Życzenia i podziękowania

   

   

   

   

  13 października odbyły się w naszej szkole uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Gościliśmy emerytowanych pracowników szkoły z dyrektor Longiną Wiśniewską na czele oraz wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej w Kartuzach - Leszka Przewoskiego. Dyrektor podziękował wszystkim za wysiłek włożony w edukację i wychowanie dzieci oraz wręczył nagrody 7 nauczycielom.

  Wyróżnieni zostali: Elżbieta Brzeska, Elżbieta Cyganek, Iwona Chojnacka. Magdalena Izdebska, Ewelina Roszkowska, Sylwia Wysocka i Tadeusz Zawada. Przewodnicząca Rady Rodziców - Agnieszka Lemańczyk złożyła kwiaty i podziękowania na ręce dyrektora Dariusza Zelewskiego oraz pani Elżbiety Kwidzińskiej, która planuje przejście na emeryturę.

  Nagrodzono także uczniów, którzy okazali się najlepsi w konkursie ortograficznym. Całość uświetnił występ uczniów z okolicznościowym programem.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z uroczystości:

   

 • Dzień Edukacji Narodowej i pasowanie pierwszoklasistów

   

   

   

   

  W nadchodzącym tygodniu czekają nas ważne uroczystości. 13 października, w przeddzień Dnia Edukacji Narodowej odbędzie się akademia, na którą przybędą m.in. emerytowani pracownicy naszej szkoły. Uczniowie w okolicznościowym programie podziękują wszystkim pracownikom za włożony wkład w edukację i wychowanie dzieci. Dyrektor szkoły wręczy nagrody wyróżniającym się nauczycielom i pracownikom administracji i obsługi.

  14 października to dzień wolny od zajęć dydaktyczno – wychowawczych.

  16 października (czwartek) o godz. 17.00 w poczet uczniów szkoły  zostaną oficjalnie przyjęci pierwszoklasiści. Na uroczystość zapraszamy wszystkich, którzy chcą towarzyszyć dzieciom w tej ważnej dla nich chwili.

 • Akcje charytatywne

   

   

   

   

  Nasza szkoła zaangażowała się w pomoc charytatywną potrzebującym.  Zachęcamy do włączenia się. W najbliższym czasie odbędą się 3 akcje:

  1. W dniu 10 października wolontariusze Polskiego Czerwonego Krzyża zbiorą do puszek pieniądze przeznaczone na pomoc materialną najuboższym.
  2. W dniach 16 – 17 października odbędzie się zbiórka pierwszej partii nakrętek dla Milenki. Uczniowie i poszczególne klasy, którzy zbiorą najwięcej kilogramów nakrętek otrzymają wyróżnienie oraz ich zdjęcia zostaną zaprezentowane na stronie internetowej szkoły. Więcej szczegółów przekażą wychowawcy.
  3. 22 października w godz. od 7.30 do 14.30 na parkingu szkoły będzie można przekazać odzież, obuwie, zabawki itp. Worki należy opisać (która klasa) i oddać do samochodu. Zbiórką jest II i ostatnim etapem akcji zapoczątkowanej wiosną. 
 • Agnieszka Lemańczyk na czele Rady Rodziców

   

   

   

   

   

  30 września br. odbyło się spotkanie Rady Rodziców, której członkowie zostali wybrani do pełnienia swej funkcji w roku szkolnym 2014/2015. Głównym punktem zebrania był wybór prezydium Rady. Jednomyślnie na przewodniczącą Rady Rodziców wybrano panią Agnieszkę Lemańczyk, która tę funkcję pełniła także w roku poprzednim. Zastępcą została pani Katarzyna Golanko, sekretarzem - Karolina Lisiewicz a skarbnikiem pani Hanna Kajeta.

  Podczas spotkania dyrektor szkoły – Dariusz Zelewski omówił szczegółowo plan pracy na najbliższy rok szkolny oraz zasady dotyczące udziału uczniów w zajęciach pozalekcyjnych m.in. z projektu ,,Szkoła daje więcej’’. Rodzice otrzymali także pełną informację dotyczącą spraw finansowych m.in. ubezpieczenia uczniów, dożywiania, dofinansowania wycieczek.

  Podczas prawie dwugodzinnej dyskusji, zgłoszono wiele wniosków, które mają wpływ na funkcjonowanie szkoły. Dyskutowano m.in. o tym, co mogłoby się pojawiać dodatkowo na stronie szkoły. Zwrócono uwagę, by w każdym z folderów strony internetowej dokonywano bieżącej aktualizacji. Zaproponowano umieszczenie na stronie internetowej szkoły jadłospisu na bieżący tydzień oraz, by dzieci kończące zajęcia i udające się do świetlicy, korzystały z obiadu po przerwie. Sygnalizowano także, problem nakładania się niektórych zajęć pozalekcyjnych z lekcjami obowiązkowymi. Powszechną aprobatę rodziców zyskała propozycja umieszczenia na stronie BIP szkoły, warunków z polisy ubezpieczeniowej podpisanej z firmą. Rodzice zaapelowali też do nauczycieli uczących uczniów klasy VI, by ze względu na dużą ilość zajęć (prawie codziennie od 8.00 do 15.15) zadawali mniej prac domowych z przedmiotów artystycznych oraz nieobowiązkowych.

  Rodzice zaproponowali także włączenie się w organizację jubileuszu 100 - lecia szkoły, który przypada w 2015 roku. Ustalono, że o szczegółach będą rozmawiać na kolejnym spotkaniu roboczym, które odbędzie się 17 listopada o godz. 16.30. 

 • Dni dodatkowo wolne

   

   

   

   

  Po konsultacjach i zasięgnięciu opinii Rady Pedagogicznej, Rady Rodziców i Samorządu Uczniowskiego, w roku szkolnym 2014/2015 dniami dodatkowo wolnymi od zajęć dydaktyczno - wychowawczych będą:

  • 31 października 2014  - dzień poprzedzający Uroczystość Wszystkich Świętych – 1 listopada
  • 10 listopada 2014 - dzień poprzedzający Święto Niepodległości
  • 2-5 stycznia 2015 - okres Bożego Narodzenia
  • 1 kwietnia 2015 - sprawdzian klas szóstych
  • 5 czerwca 2015 - dzień po Święcie Bożego Ciała

   

  W dniach dodatkowo wolnych od zajęć dydaktyczno – wychowawczych szkoła zapewnia zorganizowanie zajęć opiekuńczo – wychowawczych dla uczniów w godz. 7.45 – 15.20. Stosowne zarządzenie zostało zamieszczone na stronie BIP szkoły.

 • Zbieramy nakrętki dla Milenki

   

   

   

   

   

  Za dwa tygodnie Milenka Plichta z Żukowa będzie obchodzić swoje pierwsze urodziny. Nasza szkoła włącza się w akcję pomocy dla dziewczynki - i zaprasza do zbierania plastikowych nakrętek. Każdy kilogram plastików pomoże zakupić tak potrzebny fotelik samochodowy oraz wspomóc wydatki na konsultacje u lekarzy specjalistów.

  Milenka urodziła się 1 października 2013 r. jako wcześniak, ważąc zaledwie 1100 g i mierząc 38 cm. Jeszcze pod sercem mamy, Magdy, przeszła swoją pierwszą operację przepukliny oponowo- rdzeniowej. Wada układu nerwowego spowodowała więcej problemów, z którymi musi radzić sobie zarówno Milenka, jak i jej rodzice. Dziewczynka ma stosunkowo dużą główkę, niedowład nóżek, które są końsko-szpotawe. Aby właściwie je ustawić, dziewczynce zakładano gips na obie nóżki.

  - Milenka jest pod stałą opieką lekarzy specjalistów - neurologa, nefrologa, endokrynologa, ortopedy, urologa, rehabilitanta i innych - wylicza mama Magda. - Potrzebuje systematycznej i intensywnej rehabilitacji. Godzinę dziennie ma terapeutę, w ośrodku zdrowia, prywatnie, a drugą ćwiczy z nami. Jest bardzo kontaktowa. W czerwcu byłam z nią na turnusie rehabilitacyjnym w Kościerzynie i jestem z niego bardzo zadowolona. Widziałam, jak robi postępy.

  Milenkę czeka trzecia operacja - ortopedyczna.

  - Widzę, że warto oprzeć się nie tylko na jednej opinii lekarskiej - mówi Magda Plichta. Bardzo chciałabym skonsultować Milenkę u specjalistów zagranicznych. Córeczka urosła, potrzebny nam specjalny fotelik samochodowy dla dziecka niepełnosprawnego, byśmy mogli z nią swobodniej poruszać się. Dlatego zaczęliśmy starania o pieniądze - prowadzimy akcję zbiórki nakrętek dla Milenki.

  Rodzice zwracają się z prośbą o zwykłe nakrętki..

  - Zbieramy nakrętki po napojach, wodzie, kawie, środkach czystości, szamponach - wylicza pani Magda. – Nie mogą być to nakrętki po olejach, zatłuszczone, po specyfikach samochodowych. Pieniądze ze zbiórki zasilą subkonto Milenki założone w fundacji SPINA.

  Nakrętki będzie można dostarczać do Szkoły Podstawowej nr 1 im. św. Kazimierza w Kartuzach. Najbliższy termin zbiórki: 16 i 17 października 2014 r. Do tego czasu każde dziecko, rodzic, który chce pomóc zbiera w domu nakrętki do worków.

  Zbieramy nakrętki dla Milenki - przyłącz się i Ty.

   

 • Jaki będzie sprawdzian klas VI?

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Świętego Kazimierza w Kartuzach
  83-300 Kartuzy, ul. 3 Maja 14
 • (+48)58/681-13-01

Galeria zdjęć