• Magdalena Treder

• Wymagania edukacyjne oraz przedmiotowy system oceniania z j.angielskiego

• PRZEDMIOTOWY SYSTEM OCENIANIA

ORAZ

WYMAGANIA EDUKACYJNE Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO

Rok Szkolny 2022/2023

Wymagania edukacyjne z języka angielskiego dla klasy II

Obowiązujący podręcznik: Super Heroes

Obowiązkowe wyposażenie na zajęciach:

Podręcznik, ćwiczenia, zeszyt przedmiotowy, przybory do pisania, kredki, klej, nożyczki.

Zakres wymagań z języka angielskiego dla uczniów klas drugich:

Uczeń na koniec klasy II powinien:

1. rozumieć proste polecenia i właściwie na nie reagować;

2. czytać ze zrozumieniem wyrazy;

3. potrafić zadawać proste pytania i udzielać odpowiedzi w ramach wyuczonych

zwrotów, recytować wierszyki, rymowanki i śpiewać piosenki, nazywać obiekty z

otoczenia i opisywać je prostymi zdaniami, mówić o sobie prostymi zdaniami, brać

udział w mini-przedstawieniach teatralnych podczas lekcji;

4. potrafić przepisać wyrazy i proste zdania;

5. rozumieć wypowiedzi ze słuchu:

a. sens prostych dialogów w historyjkach obrazkowych, nagraniach audio i video

b. proste polecenia, pytania

c. zwroty grzecznościowe

d. proste zdania, opowiadania, opisy

Tematyka przerabiana na lekcjach języka angielskiego w drugim roku nauki:

ü Proste polecenia

ü Rodzina

ü Klasa, przybory szkolne oraz ich położenie; przyimki miejsca

ü Ubrania, opisywanie tego co mamy na sobie

ü Rodzina, dom

ü Jedzenie i nasze preferencje

ü Zabawki i przedmioty w domu

ü Nazwy czynności, dzikie i hodowlane zwierzęta

ü Sport

W dzienniku elektronicznym będą umieszczone informacje zwrotne po każdym teście.

Ocenianie kształtujące

Ocenianie kształtujące jest stosowane w procesie uczenia się i na każdym etapie przyswajania przez ucznia nowych wiadomości, nabywania umiejętności i sprawdzania osiągnięć. Jest wyrażane w postaci informacji zwrotnej, opisowej, w formie ustnej lub pisemnej (bez oceny w stopniu) i nie ma wpływu na ocenę sumującą. Może mieć formę samooceny lub oceny koleżeńskiej. Ocenie kształtującej mogą podlegać: wypowiedź ustna, kartkówka, praca kontrolna i inne formy pracy ucznia.

Elementami oceny kształtującej są:

• określanie celu lekcji w języku zrozumiałym dla ucznia,

• wymagania zwane także „NaCoBeZu”, informujące ucznia o tym, co nauczyciel będzie sprawdzał i oceniał,

• informacja zwrotna – nauczyciel przekazuje uczniowi komentarz do jego pracy, który zawiera wyszczególnienie i docenienie dobrych elementów jego pracy, wskazuje to, co wymaga poprawienia, w jakim kierunku powinien pracować dalej.

W szkole stosuje się następujące elementy oceniania kształtującego:

• cele lekcji

• kryteria oceniania (NaCoBeZu)

• informacja zwrotna,

• samoocena,

• podsumowanie z odniesieniem się do celów lekcji

Rodzice informowani są pisemnie o postępach w nauce przed końcem każdego semestru (ocena roczna może ulec nieznacznej zmianie ze względu na realizowany materiał w czerwcu).

Zeszyt i ćwiczenia

Każdy uczeń jest zobowiązany prowadzić zeszyt i ćwiczenia. Powinny być one podpisane

imieniem i nazwiskiem oraz symbolem klasy.

Wymagane zeszyty:

Klasa II - zeszyt w linię 16k

Uczniowie dysfunkcyjni, ze specyficznymi potrzebami edukacyjnymi

Uczniowie ze stwierdzonymi dysfunkcjami, ze specyficznymi potrzebami edukacyjnymi mają prawo do dostosowania wymagań zgodnie z zaleceniami zawartymi w opinii bądź orzeczeniu z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej. Uczniowie z dysfunkcjami mają prawo do wydłużonego czasu pracy zarówno przy wykonywaniu pracach pisemnych jak i w wypowiedziach ustnych. Charakter pisma i/lub błędy w pisowni mogą nie podlegać ocenie, jeśli specyfika dysfunkcji będzie tego dotyczyła. Jednak żadna dysfunkcja nie zwalnia ucznia z aktywnego udziału w zajęciach i wykonywania zadań na miarę swoich możliwości. Tak jak każdy inny uczeń, uczeń ze specyficznymi potrzebami edukacyjnymi ma obowiązek przygotowywać się do zajęć, prowadzić zeszyt ćwiczeń, zeszyt przedmiotowy, posiadać podręcznik i przybory do pisania.

Pozostałe informacje dotyczące oceniania zawarte zostały w zapisie Wewnątrzszkolnego Systemu Oceniania oraz Statutu i Regulaminu Szkoły.