• Młodzi Zdolni

• I Edycja Programu Młodzi Zdolni

• Zakończyliśmy pierwszą edycję Projektu Edukacyjnego MŁODZI ZDOLNI, ale nie kończymy współpracy z uczniami.

Zapraszamy do obejrzenia prezentacji z I edycji:

A tutaj relacja w kartuzy.info:

W kartuskiej Jedynce trwa realizacja projektu "Młodzi zdolni"

Kliknij na zdjęcie, by dowiedzieć się więcej o projekcie na półmetku:

I. Ogólne założenia projektu

Szkoła Podstawowa Nr 1 im. św. Kazimierza w Kartuzach we współpracy ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Jedynki podejmuję nową inicjatywę – Projekt Edukacyjny "Młodzi Zdolni". Aby dać możliwość pełnego i swobodnego rozwoju najzdolniejszej młodzieży, zapraszamy do współpracy wszystkich chętnych uczniów klas piątych i szóstych szkół podstawowych.

Zainteresowanych Naszą propozycją prosimy o aplikowanie drogą mailową do 28 listopada.

Każdy uczestnik projektu otrzyma indeks, który poświadczać będzie udział w poszczególnych zjazdach oraz będzie dowodem zaliczenia całego programu.

Cykl spotkań to propozycja rozwoju uczniów klas piątych i szóstych poprzez ukazanie im sześciu tematów w sposób nieszablonowy i oryginalny, łącząc dziedziny humanistyczne z matematyką, fizyką i językiem angielskim.

60-minutowe spotkania prowadzone będą jedynie w formie warsztatów, dyskusji, prac projektowych, a dzięki aktywizującym metodom pracy (z nastawieniem na pracę w grupach) wszyscy uczestnicy będą mieli możliwość wykazania się wiedzą i umiejętnościami posiadanymi wcześniej oraz tymi, które nabyli w trakcie Naszych spotkań.  Program zachęci również uczestników do podejmowania przeróżnych wyzwań i krytycznego myślenia w stosunku do omawianych zagadnień.

II. Cele

1. Poszerzenie wiedzy i umiejętności ucznia z zakresu literatury, językoznawstwa, nauk przyrodniczych, matematyki, fizyki i języka angielskiego.

2. Rozwój kompetencji językowych ucznia związanych z nauką języka ojczystego oraz języka obcego (angielskiego).

3. Rozbudzenie w uczniu pasji do przedmiotów humanistycznych, matematyczno-przyrodniczych oraz do języka angielskiego.

III. Terminy i zasady naboru

1. Termin składania aplikacji upływa 28 listopada 2017 r.

2. Aplikację składa się drogą elektroniczną (mailową) - spnr1kartuzy@wp.pl

3. Do projektu przystąpić mogą wszyscy chętni uczniowie klas V i VI szkół podstawowych z powiatu kartuskiego.

4. Uczeń aplikujący podaje wybrane oceny roczne, uzyskane w klasie piątej (uczniowie obecnych klas szóstych) bądź klasie czwartej (uczniowie obecnych klas piątych): języka polskiego, matematyki, przyrody, języka angielskiego.

5. Wyniki rekrutacji ogłoszone będą 29 listopada – zakwalifikowani uczestnicy otrzymają informację drogą mailową.

IV. Terminy spotkań

Spotkania odbywać się będą od grudnia do marca w soboty, w godzinach 9.00 – 13.00. Każdy zjazd składać się będzie z trzech bloków: w ramach kształcenia humanistycznego, fizyczno-matematycznego oraz języka angielskiego.

• I – 2 grudnia 2017 r.  – Inauguracja i wręczenie indeksów
            • I – 16 grudnia 2017 r.
            • III – 13 stycznia 2018 r.
            • IV – 17 lutego 2018 r.
            • V – 10 marca 2018 r.