• Zakończenie Projektu Młodzi Zdolni

• W sobotę, 26 marca, odbyły się ostatnie zajęcia Młodych Zdolnych IV Edycji Projektu

Z całego serca dziękujemy prowadzącym zajęcia, bez których projekt by nie istniał. Pani Aleksandrze Rodzie za zajęcia humanistyczne, Pani Sylwii Laskowskiej za zajęcia języka angielskiego, za zajęcia matematyczno- fizyczne Pani Bernadecie Węsierskiej i Pani Justynie Wencie. Dziękujemy naszej młodzieży za regularne uczestnictwo w zjazdach, aktywność, uśmiech i wdzięczność, którą odczuwaliśmy. Rodzicom za przywożenie Młodych Zdolnych w sobotnie poranki do szkoły. Dziękujemy także nauczycielom z innych szkół Gminy Kartuzy, którzy zachęcili swoich wychowanków do wzięcia udziału w projekcie.

Zapraszamy do odwiedzenia portalu katruzy.info, na którym przeczytacie Państwo podsumowanie z IV Edycji MZ.           https://kartuzy.info/artykul/w-kartuskiej-jedynce/1290969

• Nocka w szkole klasy 2c i 3d

• 25 marca nasze szkolne mury tętniły śmiechem również długo po zakończeniu zajęć. Tego wieczoru uczniowie klas IIc i IIId postanowili nocować w szkole. Podczas nocnego pobytu uczniowie sprawdzali, co takiego dzieje się w szkole, gdy nie ma lekcji. Z latarkami w dłoniach (i na czołach) sprawdzali prawdziwość plotki o duchach. Zadaniem dzieci było równie odgadnięcie tajnego kodu do sejfu dyrektora w trakcie escaperoomu. Podczas szkolnego nocowania nie zabrakło również wspólnych tańców i projekcji bajek. Pełni wrażeń po nocy spędzonej w szkole, uczniowie nie herbie wracali do domów, odbierani w sobotę rano przez stęsknionych rodziców. Noc w szkole była również dobrym sposobem na integracje naszych nowych uczniów.

• Sekcja ryby na lekcji biologii

• Biologia jest z reguły interesującym i fascynującym przedmiotem, ale tak zafascynowanych i skupionych uczniów na zajęciach dawno nie widzieliśmy Klasa 6c podczas lekcji dokonała pod czujnym okiem Pani Agaty sekcji ryby (śledzia) i uczyła się w praktyczny sposób anatomii.

• Informatyka na "bogato"

• Dzięki dofinansowaniu z projektu Laboratoria Przyszłości, podczas lekcji informatyki (i nie tylko) nasi uczniowie mogą wykorzystywać tablety, roboty itp., za pomocą których uczą się programowania.

• Wycieczkowo

• Klasy czwarte oraz klasa 5d Dzień Wiosny obchodzili w Loopy's World, w parku rozrywki ze zjeżdżalniami, ściankami do wspinaczki i trampolinami.

• Hotel dla pszczół w Jedynce

• Nasze pracowite pszczółki z klasy 1c postanowiły zadbać o te pożyteczne owady sadząc na terenie naszej szkoły kwietną łąkę, obok której stanął piękny hotel dla pszczół. Czekamy na pierwszych lokatorów

• It’s time for English!

• Nasza szkoła przystąpiła do innowacyjnego projektu międzyszkolnej współpracy uczniów klas dwujęzycznych. Udział biorą uczniowie czterech szkół: SP nr 143 im. Stefana Starzyńskiego w Warszawie, Zespół Szkół Społecznych im. Małego Księcia w Tarnobrzegu, SP nr 1 w Sokołowie Podlaskim i oczywiście my – Jedynka Kartuzy.

W ramach projektu uczniowie realizują zadania w języku angielskim. Odbyła się wymiana kartek bożonarodzeniowych, filmiki z życzeniami oraz filmiki o naszych miastach i szkołach. W poniedziałek połączyliśmy się online i mogliśmy się w końcu zobaczyć, usłyszeć oraz wspólnie obejrzeć przygotowane prezentacje. Było ekscytująco i inspirująco. A przed nami już kolejne przedsięwzięcia!

• Szczęście na lekcjach matematyki

• Uczniowie klas szóstych korzystają już z wyposażenia, które zakupiliśmy w ramach projektu Laboratoria Przyszłości. Klocki + matematyka = szczęście. O takich lekcjach każdy marzy :) A Pani Bernadeta spełania marzenia uczniów i uczy ich w tak genialny sposób matematyki.

• IVb GOTUJE :)

• Święto Szkoły

• 4 marca obchodziliśmy Święto Szkoły, której patronuje św. Kazimierz. Oprócz zajęć poświęconych historii szkoły, odświętnych strojów, życzeń składanych sobie wzajemnie, wręczone zostały nagrody uczniom klas 0-5, którzy wzięli udział w konkursie literackim oraz plastycznym na "Szkołę marzeń". Starsi uczniowie wzięli udział również w specjalnej mszy świętej poprowadzonej przez naszego katechetę ks. Mariusza.

Życzymy uczniom oraz pracownikom szkoły samych miłych chwil w Jedynce