• Zapisy do szkoły

• KLASA DWUJĘZYCZNA

• Informacje na temat  ZAPISÓW do klasy VII dwujęzycznej

w Szkole Podstawowej nr 1 im. św. Kazimierza w Kartuzach na rok szkolny 2019/2020

Przez oddział dwujęzyczny należy rozumieć oddział szkolny, w którym nauczanie jest prowadzone w dwóch językach: polskim oraz obcym nowożytnym, będącym drugim językiem nauczania (w naszej szkole: język angielski).

W dwóch językach prowadzone są co najmniej dwa zajęcia edukacyjne, z wyjątkiem zajęć obejmujących język polski, część historii (dotyczącą historii Polski) i część geografii (dotyczącą geografii Polski), w tym co najmniej jedne zajęcia edukacyjne wybrane spośród zajęć obejmujących: biologię, chemię, fizykę, część geografii (odnoszącą się do geografii ogólnej).

Warunkiem przyjęcia do klasy VII dwujęzycznej będzie otrzymanie promocji do klasy VII oraz uzyskanie pozytywnego wyniku sprawdzianu predyspozycji językowych, przeprowadzonego na warunkach ustalonych przez radę pedagogiczną.

Uczniowie klas dwujęzycznych z językiem angielskim będą uczyli się języka angielskiego w wymiarze 5 godzin w tygodniu w podziale na grupy o zbliżonym poziomie biegłości. Podczas zajęć lekcyjnych będziemy korzystać z nowoczesnych technologii i metod wspierających wszechstronną naukę języka.

Uczniowie klas dwujęzycznych z językiem angielskim będą uczestniczyć w wielu wydarzeniach związanych z kulturą i historią krajów anglojęzycznych zarówno na terenie szkoły, miasta i województwa.

W klasach dwujęzycznych, oprócz 5 godzin języka angielskiego, uczniowie będą zdobywać wiedzę z co najmniej dwóch innych przedmiotów prowadzonych również w języku angielskim. Nauczanie dwujęzyczne polega na wykorzystaniu, w trakcie wprowadzania pojęć, dwóch języków. Dzięki temu młodzież ma szansę korzystać z języka obcego w różnych kontekstach, łączyć, przetwarzać i wykorzystywać umiejętności nabyte podczas lekcji języka angielskiego w czasie trwania innych zajęć lekcyjnych.

Atutem nauki w klasach dwujęzycznych z językiem angielskim w naszej szkole jest nabywanie kompetencji komunikacyjnych, lingwistycznych, socjolingwistycznych, pragmatycznych oraz międzykulturowych.

Uczniowie mają możliwość realizować swoje pasje językowe na zajęciach dodatkowych. Zajęcia są organizowane w kameralnych grupach, umożliwiając uzyskiwanie jak najlepszych wyników w nauce. Oferujemy zajęcia przygotowujące do olimpiad, konkursów, sprawdzianów wewnętrznych oraz egzaminów zewnętrznych.

Po ukończeniu nauki w naszej szkole w klasach dwujęzycznych z językiem angielskim uczniowie mają możliwość kontynuowania nauki podczas kolejnego etapu edukacyjnego na terenie województwa pomorskiego w oddziałach dwujęzycznych lub w klasach realizujących nauczanie języka angielskiego w zakresie rozszerzonym.

W bieżącym folderze zamieszczamy wszystkie informacje i dokumenty dotyczące klasy dwujęzycznej. Zachęcamy uczniów i rodziców do zapoznania się nimi:

Deklaracja_-_dwujezyczna.pdf

Informacje_i_warunki_-_klasa_dwujezyczna.pdf