• Aneta Kotlenga

Szanowni Rodzice!

W tym roku udało się naszej szkole po raz trzeci przystapić do programu Akademia Przyszłości.

Co to za program? Do kogo jest skierowany? Na te pytania znajdziecie Państwo odpowiedź w zamieszczonym poniżej tekście.

Więcej informacji na https://akademiaprzyszlosci.org.pl/

Zachęcam do zapoznania się z programem i dołączeniem do niego na przykład jako wolontariusz lub darczyńca smileyheart

Akademia Przyszłości

Akademia Przyszłości to ogólnopolski program, który pomaga dzieciom z trudnościami w osiągnięciu lepszych wyników w nauce oraz poznawaniu swoich mocnych stron. Dzięki unikalnej metodologii przeprowadza dzieci od porażki w szkole do sukcesów w życiu.

Akademia Przyszłości powstała w 2003 roku z inicjatywy księdza Jacka Stryczka i jest siostrzanym projektem SZLACHETNEJ PACZKI.

Akademia sprawia, że dzieci, które dotychczas czuły się nieważne, mogą poczuć się wyjątkowe. Stają się czyimś oczkiem w głowie. To uczucie przeprowadza je do lepszego życia dzięki całorocznej pracy z wolontariuszem. W Akademii dziecko jest najważniejsze i zasługuje na uwagę. Akademia Przyszłości zapewnia dziecku: cotygodniowe zajęcia, spotkania z inspirującymi ludźmi, odkrywcze wyprawy i przygody, zaangażowanie w wydarzenia społeczne i pomoc innym, prawdziwy partnerski kontakt.

Akademia nie zmienia świata dzieci, nie usuwa przeszkód z ich drogi, ale uczy je, jak sobie w tym świecie radzić. Otoczenie dziecka i problemy mogą pozostać takie same, ale dzięki Akademii, dziecko wie, jak stawiać czoła trudnościom i wygrywać. O przeszkodach myśli jak o wyzwaniach możliwych do podjęcia i wygrania.