• III Konkurs Literacki na opowiadanie młodzieżowe

• Regulamin III Konkursu Literackiego

1. USTALENIA WSTĘPNE
            1. Organizatorem konkursu jest Szkoła Podstawowa nr 1 w Kartuzach.
            2. Konkurs skierowany jest do wszystkich uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Kartuzach.
            3. Celem konkursu jest propagowanie twórczości literackiej, poprzez nagradzanie jej twórców oraz stworzenie możliwości debiutu nieznanym dotąd młodym autorom.
            1. ZASADY KONKURSU
            1. Konkurs trwa od 8 maja do 31 maja 2018 r.
            2. Prace mają dotyczyć zagadnień związanych z życiem i problemami młodzieży.
            3. Utwór może mieć formę opowiadania.
            4. Opowiadanie musi mieć określoną formę: wydruk o wymiarach do 4 stron A4. Standardowy margines: 2,5 cm. Nagłówek i stopka: 1,5 cm. Czcionka: Times New Roman 12. Odstępy między wierszami - standardowe (1).
            5. Prace są napisane w języku polskim i nie były dotąd publikowane.
            6. Każdy z uczestników może nadesłać tylko jedno opowiadanie.
            7. Złamanie postanowień regulaminu wiąże się z dyskwalifikacją nadesłanej pracy.
            1. ZGŁASZANIE PRAC
            1. Prace można oddawać u nauczycieli polonistów (p. A. Chrapkowska, p. M. Dzwonkowska, p. D. Miłejko, p. I. Pek, p. P. Pytka) lub w bibliotece szkolnej (p. K. Grundkiewicz).
            2. Praca musi być podpisana imieniem i nazwiskiem oraz podać należy klasę.
            3. Uczestnik zgłaszając prace do konkursu oświadcza, że posiada pełnię praw autorskich do każdej pracy i wyraża zgodę na ich publikację w celach promocyjnych konkursu.
            4. Uczestnik oświadcza, że w związku z wykorzystaniem prac z zakresie określonym niniejszym regulaminem nie będzie wnosił żadnych innych roszczeń z tytułu praw autorskich.
            5. Nadesłanie prac na konkurs stanowi jednocześnie deklarację przyjęcia warunków regulaminu konkursu.
            6. Organizatorzy nie zwracają nadesłanych na konkurs prac oraz zastrzegają sobie prawo wykorzystania ich do publikacji: m.in. na stronach internetowej szkoły.
            7. Termin oddania prac mija z dniem 31 maja 2018 r.
            1. SPOSÓB OCENY PRAC
            1. Prace oceniane są przez jury, wg następujących kryteriów:

- wartość merytoryczna,

- zgodność z tematyką,

- estetyka pracy,

-poziom literacki pracy,

-samodzielność,

- oryginalność.

1. Proces oceniania prac jest tajny.
            2. Oficjalne rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 10 czerwca 2018 roku.
            1. NAGRODY
            1. Nagrody zostaną przyznawane autorom trzech najlepszych prac.