• Regulamin czytelni

1. Czytelnia internetowa Szkoły Podstawowej Nr1 im. Św. Kazimierza w Kartuzach (biblioteka przy ul. Piłsudskiego 10) udostępniana uczniom, pracownikom szkoły i rodzicom uczniów stanowiska komputerowe z dostępem do Internetu w godzinach pracy biblioteki szkolnej.
            2. Komputery w bibliotece szkolnej służą wyłącznie do celów edukacyjnych: poszukiwania materiałów na potrzeby edukacyjne.
            3. Wykorzystywanie sprzętu do gier komputerowych jest niedozwolone.
            4. Korzystać można tylko z zainstalowanych programów. Zabrania się instalowania innych programów i dokonywania zmian w już istniejących oprogramowaniach i ustawieniach systemowych.
            5. Przy stanowisku komputerowym mogą znajdować się maksymalnie dwie osoby.
            6. Bibliotekarz udziela niezbędnych porad w zakresie korzystania z Internetu oraz zainstalowanych na stanowiskach komputerowych programów. Poszukiwania użytkownik prowadzi samodzielnie.
            7. Dla komfortu pracy wszystkich użytkowników w bibliotece należy zachować ciszę.
            8. Okrycia wierzchnie należy zostawiać w szafkach. Zabrania się spożywania artykułów spożywczych przy stanowiskach komputerowych.
            9. Wszelkie uszkodzenia lub nieprawidłowości w pracy komputera należy natychmiast zgłaszać bibliotekarzowi.
            10.  Za wszelkie mechaniczne uszkodzenia sprzętu komputerowego i oprogramowania odpowiada finansowo użytkownik. Jeśli jest niepełnoletni, wówczas odpowiedzialność ponoszą rodzice (prawni opiekunowie).
            11.  W przypadku stwierdzenia naruszenia obowiązujących zasad nauczyciel bibliotekarz ma prawo do natychmiastowego przerwania pracy użytkownika.
            12.  Uczeń przed rozpoczęciem pracy przy komputerze ma obowiązek zapoznania się  z zasadami korzystania ze stanowisk komputerowych.
            13.  Korzystanie ze stron niedozwolonych, sprzecznych z ogólnie przyjętymi normami moralnymi, będzie karane poprzez zakaz korzystania z komputera lub wpisem do dziennika elektronicznego za niewłaściwe zachowanie na terenie biblioteki szkolnej.
            14.  Na przerwach śródlekcyjnych nie ma możliwości korzystania z Internetu, jeśli w bibliotece znajduje się wielu czytelników.