• Regulamin biblioteki

1. Biblioteka ewidencjonuje, wypożycza i prowadzi statystyki czytelnicze na podstawie programu komputerowego MOL NET +.
            2. Z biblioteki mogą korzystać uczniowie, nauczyciele, inni pracownicy szkoły oraz rodzice uczniów. W wyjątkowych przypadkach z biblioteki mogą korzystać absolwenci szkoły.
            3. Korzystanie z biblioteki i czytelni jest dobrowolne i bezpłatne.
            4.  Każdy nowy czytelnik zobowiązany jest do zaznajomienia się z regulaminem biblioteki.
            5.  Regulamin biblioteki zawierający zasady korzystania ze zbiorów oraz stanowisk komputerowych, umieszczony jest w pomieszczeniu biblioteki szkolnej w widocznym miejscu oraz na stronie internetowej skoły.
            6. Biblioteka udostępnia swe zbiory od września do czerwca (na czas wakacji książek nie wypożycza się).
            7. Informacje o godzinach otwarcia biblioteki podane są na drzwiach wejściowych i na stronie internetowej szkoły.
            8. Jednorazowo można wypożyczyć trzy książki.
            9. Biblioteka udostępnia zbiory na okres nie dłuższy niż 4 tygodnie, z wyjątkiem podręczników, które udostępnione są na semestr lub rok szkolny zgodnie z szkolnym regulaminem ewidencjonowania i udostępniania podręczników, materiałów edukacyjnych i materiałów ćwiczeniowych zakupionych ze środków dotacji docelowej.
            10. Przed upływem terminu zwrotu książki czytelnik może zwrócić się z prośbą o jej prolongatę.
            11. Wypożyczone materiały należy chronić przed zniszczeniem i zagubieniem. Czytelnik przed wypożyczeniem powinien zwrócić uwagę na ich stan i zauważone uszkodzenia zgłosić nauczycielowi bibliotekarzowi.
            12. Czytelnik, który zgubi lub zniszczy książkę lub inne dokumenty ze zbiorów bibliotecznych, musi odkupić taką samą lub inna pozycję wskazaną przez nauczyciela bibliotekarza.
            13. Wypożyczone książki i inne rodzaje zbiorów muszą zostać zwrócone do biblioteki najpóźniej na tydzień przed końcem roku szkolnego.
            14. Czytelnicy opuszczając szkołę (uczniowie, pracownicy) zobowiązani są do przedstawienia karty obiegowej potwierdzającej zwrot materiałów wypożyczonych z biblioteki.
            15. Czytelników w obrębie biblioteki zobowiązuje się do zachowania ciszy – rozmów szeptem, do kulturalnego zachowania się oraz poszanowania sprzętu i wyposażenia biblioteki
            16. W bibliotece obowiązuje zakaz picia napojów i spożywania posiłków.