• 6a

• Zadania dla ucznia

• PONIEDZIAŁEK - 16 MARCA 2020 R. - pracujemy w części czwartej.

Dzień dobry.

Na początek zamknij oczy i posłuchaj dźwięków w Twoim domu, na ulicy. Zastanów się co pozwala Ci dowiedzieć się co dzieje się w Twoim domu?

Przeczytaj głośno dwa razy wiersz pod tytułem „Dom” w podręczniku na stronie 3.

Wyszukaj w wierszu wyrazy, które opowiadają o tym, jakie dźwięki „wydaje” dom (druga zwrotka). Zapisz w zeszycie do języka polskiego Lekcja i datę, pamiętaj, że miesiąc zapisujemy znakami rzymskimi.

Przepisz do zeszytu znalezione wyraz, pamiętaj o oddzieleniu ich przecinkami.

A teraz otwórz ćwiczenia część 4 na stronie 3 i wykonaj ćwiczenia 1 i 2.

PRZYPOMINAJKA

Czasowniki w czasie przeszłym – coś co już było, już się wydarzyło.

Czasowniki w czasie teraźniejszym – coś co dzieje się teraz.

Czasowniki w czasie przyszłym – coś co dopiero się wydarzy.

BRAWO dla Ciebie jeśli udało Ci się wykonać tę część zadań.

ZRÓB SOBIE KRÓTKĄ PRZERWĘ

ZADANIE DLA CHĘTNYCH UCZNIÓW:

- wykonaj doświadczenie opisane w podręczniku na stronie 4 i uzupełnij ćwiczenia na stronie 4.

Teraz czas na matematykę. Wykonaj zadania ze stron 3 i 4.

PRZYPOMINAJKA  do zadania 2.

Popatrz uważnie na kolorowe kratki, najpierw musisz dopełnić do dziesiątki, czyli do 7 dodasz 3, aby otrzymać dziesiątkę (liczbę 3 zabrałeś/łaś z drugiego składnika -6, czyli do dodania zostało Ci jeszcze 3).

Przykład:  26 + 6 = 26 + 4 + 2 = 30 + 2 = 32

CZAS NA PRZERWĘ

Poniedziałek to dzień, kiedy mamy Informatykę. Na ostatniej lekcji mówiliśmy o „Bezpieczeństwie w sieci”, ale też o tym, że Internet może być źródłem wiedzy.

Uruchom przeglądarkę w Twoim komputerze.

W pole adresu wpisz: kula.gov.pl i uruchom stronę.

Kliknij na jedną z postaci, a następnie wybierz miasto: GDAŃSK.

Wykonaj zadania w zakładkach:

ULICE GDAŃSKA

JARMARK ŚW. DOMINIKA

PANIENKA Z OKIENKA

CENTRUM SZTUKI WSPÓŁCZESNEJ

Mam nadzieję, że będziesz się świetnie bawić, a przy okazji zdobędziesz wiele ciekawych informacji o Gdańsku.

Pamiętaj cały czas doskonalimy tabliczkę mnożenia. Możesz pouczyć się korzystając ze strony: mat zoo.pl. Włącz zakładkę klasa 2, następnie MNOŻENIE – Tabliczka mnożenia w zakresie 50.

Jeśli jakieś zadanie sprawi Ci trudność poproś o pomoc kogoś starszego, jeśli nie dasz rady zaznacz numer ćwiczenia kolorem czerwonym. Po powrocie do szkoły pomogę Ci to zrozumieć.

Pozdrawiam.